Sari la conținut
Forum Roportal
Selasee

Am pierdut patru ani ...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt distrus.Dupa patru ani de relatie in care totul mergea [sau asa credeam eu] bine, iubita mea [ asa o credeam eu] ,a venit si mi-a spus ca vrea sa se desparta.Nu stiu cu ce am gresit.Ma aflu intr-o stare de depresie profunda.Nu stiu daca sa ma duc sau nu la un psiholog.Nu cred ca am sa o pot uita vreodata.Nu am de gand sa ma duc sa ma rog de ea sa imi mai dea o sansa [ nu am gresit cu nimic, cred eu ].Nu stiu de ce scriu acum ceea ce scriu.Nu stiu daca mai am dreptul sa sper la ceva bun in viitor.Nu mai stiu de ce muncesc si nici pentru ce traiesc.Nu mai stiu unde e sensul in ...tot"

Voi cum v-ati revenit?E adevarat ca timpul vindeca tot?Eu ma voi vindeca vreodata.?

Scuzati mesajul.Am vrut doar sa-mi urlu undeva durerea.

 

1. Eu cred ca nu ai pierdut 4 ani, ci chiar ai trait o poveste de dragoste frumoasa. Toate povestile de dragoste se si termina.

2. Ar trebui sa fii multumit ca fata a venit si ti-a spus in fata ca totul s-a terminat, decat sa te faca pe la spate cum au altele obiceiul.

3. Ar fi cazul sa-ti gasesti niste ocupatii placute care sa-ti ocupe timpul si sa nu te ma gandesti la ea.

4. Si ar trebui sa-ti gasesti alta prietena!

 

Atitudinea asta in care spui ca totul s-a terminat si ca o sa se distruga lumea fara prietena ta, e una puerila. Daca esti barbat iti infrunti cu demnitate toate problemele oricare ar fi ele. Gandeste-te ca altii au probleme mai mari decat faptul ca i-au parasit prietena, unii nu au unde dormi, altii nu au ce manca, altii afla ca a murit cineva drag, altii sunt in spitale... Stai linistit si compota-te ca un om normal. Daca aveai un accident si ramaneai fara picioare? Fii bucuros ca esti intreg si poti sa-ti refaci viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atitudinea asta in care spui ca totul s-a terminat si ca o sa se distruga lumea fara prietena ta, e una puerila. Daca esti barbat iti infrunti cu demnitate toate problemele oricare ar fi ele. Gandeste-te ca altii au probleme mai mari decat faptul ca i-au parasit prietena, unii nu au unde dormi, altii nu au ce manca, altii afla ca a murit cineva drag, altii sunt in spitale...

N-are a face cu barbatia.Cineva imi spunea odata ca ar prefera sa doarma in strada langa o ea decat sa-si mai simta casa atat de goala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Timpul vindeca tot. Chiar daca de multe ori nu ne dorim asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se spune ca atunci cand iubesti, trebuie sa fii pregatit nu sa pastrezi, ci sa pierzi... Incearca sa accepti ca acea relatie s-a sfarsit, si sa-ti vezi mai departe de viata ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-are a face cu barbatia.Cineva imi spunea odata ca ar prefera sa doarma in strada langa o ea decat sa-si mai simta casa atat de goala.

Si asta ti-a zis-o cineva care nu avea pe nimeni langa el? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt distrus.Dupa patru ani de relatie in care totul mergea [sau asa credeam eu] bine, iubita mea [ asa o credeam eu] ,a venit si mi-a spus ca vrea sa se desparta.Nu stiu cu ce am gresit.Ma aflu intr-o stare de depresie profunda.Nu stiu daca sa ma duc sau nu la un psiholog.Nu cred ca am sa o pot uita vreodata.Nu am de gand sa ma duc sa ma rog de ea sa imi mai dea o sansa [ nu am gresit cu nimic, cred eu ].Nu stiu de ce scriu acum ceea ce scriu.Nu stiu daca mai am dreptul sa sper la ceva bun in viitor.Nu mai stiu de ce muncesc si nici pentru ce traiesc.Nu mai stiu unde e sensul in ...tot"

Voi cum v-ati revenit?E adevarat ca timpul vindeca tot?Eu ma voi vindeca vreodata.?

Scuzati mesajul.Am vrut doar sa-mi urlu undeva durerea.

pana la urma te vei vindeca nu`ti face griji incearca sa uiti sa iesi in oras si sa`ti faci o prietena sau chiar mai moolte.....de fapt sa o iei de la capat si sa lasi trecutul;dak ea n a stiut sa te aprecieze cnva va sti sigur sa o faca :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. Bun sfat. Chiar mai moooolte :crazy:

 

:crazy:

 

 

 

Timpul merge mai departe fie ca vrei sau nu. Pana atunci, traieste prezentul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt distrus.Dupa patru ani de relatie in care totul mergea [sau asa credeam eu] bine, iubita mea [ asa o credeam eu] ,a venit si mi-a spus ca vrea sa se desparta.Nu stiu cu ce am gresit.Ma aflu intr-o stare de depresie profunda.Nu stiu daca sa ma duc sau nu la un psiholog.Nu cred ca am sa o pot uita vreodata.Nu am de gand sa ma duc sa ma rog de ea sa imi mai dea o sansa [ nu am gresit cu nimic, cred eu ].Nu stiu de ce scriu acum ceea ce scriu.Nu stiu daca mai am dreptul sa sper la ceva bun in viitor.Nu mai stiu de ce muncesc si nici pentru ce traiesc.Nu mai stiu unde e sensul in ...tot"

Voi cum v-ati revenit?E adevarat ca timpul vindeca tot?Eu ma voi vindeca vreodata.?

Scuzati mesajul.Am vrut doar sa-mi urlu undeva durerea.

:crazy: Si eu am simtit durere,cu ce poti tu fi vinovat cand tot ce ai facut tu a fost sa o iubesti...ma gandesc ca a intervenit monotonia intre voi,si ea s-a plictisit,si am avut speranta ca,intr-o zi,voi putea reaprinde flacara iubirii in el,si am reaprins-o,insa mi-e frica ca povestea se va putea repeta,iar eu voi suferi din nou...si eu mi-am dorit sa uit dar nu am putut in nici un fel,poate tu esti mai puternic decat mine si poti trece peste asta,asa ar fi cel mai bine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta nu este poveste. Este viata .

da, este viata si face parte din viata fiecaruia. cred ca cel putin 70 % dintre oameni, au trait o astfel de poveste.

ti s-au dat cam toate sfaturile posibile. dar unul mi-a atras mult atentia. sa inveti sa traiesti de acum incolo pentru tine. stiu ca viata este mult mai placuta in 2, dar atunci cand nu mai sunt 2, trebuie sa te descurci si singur si sa descoperi ca si aceasta parte a vietii tale are frumusetea ei. fiecare pierdere, eu una, consider ca este un castig. este o noua experienta care ne face mai intelepti, mai puternici. asa ca nu poti spune ca ai pierdut patru ani. a mai spus cineva mai in urma, ca ar trebui sa te bucuri ca ati fost impreuna, ca ai avut norocul sa traiesti acei 4 ani alaturi de ea. unii nici macar de asta nu au avut parte pana acum.

capul sus si mergi mai departe.

eu una ori de cate ori am privit in urma, la ceea ce a fost cu 4-8-10 ani in urma, mi-am dat seama ca am fost tare naiva crezand ca totul se termina acolo, in acel punct de despartire. viata nu se incheie cand celalalt nu ne mai este alaturi, ci merge mai departe. pe viitor poate fi mai bine, poate fi mai rau. de tine depinde ce va fi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×