Sari la conținut
Forum Roportal
zexelica

Profetii False: Ellen G. White si alti guru

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:phone: :cheer: si timpul de lucru cat este?

Putem sa scriem si despre... Branham, marele profet? :cry:

 

Lasa-l pe Branham oricum a fost mai logic ca doamna sefa.Da' tu pe unde umbli?Fara tine nu mai are acelasi farmec pe religie si spiritualitate?

 

Din punct de vedere literar si al imaginatiei nu cred ca are cineva ceva de comentat in privinta lui E.G.W.

 

Faptul ca a vazut in biblie "avioane" dovedeste ca avea ceva probleme cu sanatatea.

 

Eu am citit majoritatea cartilor ei si daca nu a-s lua in considerare factorul medical ar trebui sa spun ca a fost unul din cei mai fideli slujitori ai dracului.Prefer sa cred ca avea probleme de sanatate mintala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din punct de vedere literar si al imaginatiei nu cred ca are cineva ceva de comentat in privinta lui E.G.W.

Cum nu ...cred ca e una din cele mai neinspirate autoare, o boanta fara inspiratie ...fara stil literar ... fara originalitate ...o adevarata Mao in fusta care incearca sa indobitoceasca lumea cu Noua Biblie a lui Mao ...varianta americana E.G.W

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:phone: :cheer: :cry: :doh: :jester: :jester: :mda: :yes: ;) :cheer: :cheer: :unknw: :hi: 8)

Te rog sa nu fii rau, daaaaaaaaa?

Atunci de ce i-a acuzat liderul Butler pe aceia care au atras atenţia celor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum nu ...cred ca e una din cele mai neinspirate autoare, o boanta fara inspiratie ...fara stil literar ... fara originalitate ...o adevarata Mao in fusta care incearca sa indobitoceasca lumea cu Noua Biblie a lui Mao ...varianta americana E.G.W

 

Ai citit ceva de E.G.W.?Ce scrie la cap.4 vers.16 din Profeti si Regi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zexe, eu zic ca e clara treaba cu coana Leana. Putem trece la altu'? Branham de exemplu... :) Sau vrei sa ne pui intrebari suplimentare? :good:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:good: :) :lol: ;) :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Te rog sa nu fii rau, daaaaaaaaa?

 

 

Mici furaciosi si suparaciosi nevoie mare......... :lol2: :lol2: :lol2:

 

ia sa vedem ce lucruri groaznice - conform lu zexe si enki - a scris biata femeie.....

 

Hristos Lumina Lumii Cap.60

 

Hristos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da... tacere totala asupra viziunii ca va veni Isus in 1850, sau in 1851 sau 1856... sau cand o fi, ca nu era hotarata coana Leana asupra datei sosirii... :good:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai citit ceva de E.G.W.?Ce scrie la cap.4 vers.16 din Profeti si Regi?

Sincer sa fiu ...nu am citit ... recunosc insa ca as face-o daca mi-ai trimite pe cineva ca sa fac "proba adevarului" ... caci E.G.W e socotita cam dusa ...caci se pare ca la varsta de 9 ani s-a lovit atat de tare la bibilica ca a intrat in coma ...si cred ca de acolo i se trage "viziunea"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da... tacere totala asupra viziunii ca va veni Isus in 1850, sau in 1851 sau 1856... sau cand o fi, ca nu era hotarata coana Leana asupra datei sosirii... :lol2:

:good: :) :lol: ;) :lol2:

Maaaaaa, ce rea esti cu lioliuk.......!!!!!! I-ai distrus-o pe coana leana in doua vorbe!!! Ai vazut ca stie mai bine cartile lu' leana decat Biblia? Cu capitole, etc...... Hai sa mai bag ceva pe foc.......

 

La paginile 31 şi 32 din Present Truth apare altă viziune lungă a doamnei White. Această viziune e citată la paginile 37- 39 din Scrieri timpurii. Din nou, sunt scoase 35 de r

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da... tacere totala asupra viziunii ca va veni Isus in 1850, sau in 1851 sau 1856... sau cand o fi, ca nu era hotarata coana Leana asupra datei sosirii... :good:

 

 

pai ce mai astepti da-ne citatul cu viziunea asta.......s-au au avut-o altii si au pus-o in

contul ei.....hai dovedeste ca nu minti.........

chiar din atatea scrieri nu gasiti ceva---------http://www.azsromania.org/egw/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×