Sari la conținut
Forum Roportal
Lorryd

Melanom malign. Topic combinat.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

se vindeca cu unguent din Sanziene (care se gaseste la plafar) sau se poate prepara acasa din suc obtinut din planta proaspata la storcator in amestec cu unt de masa la temperatura camerei pana se obtine o alifie pastoasa care se tine la frigider.

Indicat este si sucul proaspat stors daca se unge zilnic cu el portiunile de piele bolnava.

Editat de Mirela_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, bineinteles. Sunt mai multe stadii ale melanomului, in primele 2 (chiar 3) stadii se poate scapa de el si prin excizie, in stadiul 4 metastazat (extins in nodulii limfatici) mai greu. Planta Sanziene numita si "planta magica a verii" vindeca multe afectiuni chiar si cancere, inclusiv meloanoame (mai ales in primele stadii de dezvoltare) :jester:. Poate si perioada sa de maxima inflorire (de Sanziene, sarbatoarea Nasterii Sf. Ioan Botezatorul) poate si faptul ca are florile dispuse in forma de cruce, nu este intamplatoare. Ceaiul (sau alte preparate: suc, macerat, etc.) din Sanziene VINDECA cancerul bucal, de laringe si nu numai (bineinteles trebuie facuta o cura serioasa).

Ar trebui sa acordam mai multa incredere tratamentului naturist, in rest fiecare cu scepticismul lui...

 

http://www.sanatatecuplante.ro/plante-medi...sanzienele.html

 

http://arhiva.alb.ro/plante_medicinale-1/D...ele_Galium.html

Editat de Mirela_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, bineinteles. Sunt mai multe stadii ale melanomului, in primele 2 (chiar 3) stadii se poate scapa de el si prin excizie, in stadiul 4 metastazat (extins in nodulii limfatici) mai greu. Planta Sanziene numita si "planta magica a verii" vindeca multe afectiuni chiar si cancere, inclusiv meloanoame (mai ales in primele stadii de dezvoltare) :jester:. Poate si perioada sa de maxima inflorire (de Sanziene, sarbatoarea Nasterii Sf. Ioan Botezatorul) poate si faptul ca are florile dispuse in forma de cruce, nu este intamplatoare. Ceaiul (sau alte preparate: suc, macerat, etc.) din Sanziene VINDECA cancerul bucal, de laringe si nu numai (bineinteles trebuie facuta o cura serioasa).

Ar trebui sa acordam mai multa incredere tratamentului naturist, in rest fiecare cu scepticismul lui...

 

http://www.sanatatecuplante.ro/plante-medi...sanzienele.html

 

http://arhiva.alb.ro/plante_medicinale-1/D...ele_Galium.html

Nu spun ca plantele sunt o alegere proasta in tratarea cancerului,dar sa spui ca vindeca deja se numeste aberatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aberant nu poate fi decat pt o minte limitata obisnuita sa creada doar pe sustinatorii medicinei alopate, chiar daca s-ar sti un leac naturist pt o boala grava, acela nu va fi facut public pt ca producatorii de medicamente sunt interesati sa faca profit cu propriile produse. Iar atunci cand exista cazuri reale de vindecare (citeste in articolele de mai sus) nu mai poti numi acest fapt "aberatie".

 

Daca iti spun cum am auzit eu de aceasta, nu o sa ma crezi... Dar in fine... Am visat ca spuneam unui apropiat sa bea ceai de sanziene pt ca acesta vindeca cancerul. Nici macar nu aveam habar ca exista aceasta planta (stiam de noaptea de Sanziene si atat). Mai mult, in vis mai era vorba si de o planta care incepea cu "dr" dar nu i-am retinut numele, de curiozitate, am dat search a 2-a zi pe net si am aflat ca exista o planta numita sanziene si mai mult, are si denumirea de "dragaica" (denumirea pe care o visasem), mult mai surprinsa am fost sa aflu i ca ajuta in vindecarea cancerului !!! Daca nu citeam si in acele articole, nu as fi pomenit nimic. Nu cred ca sunt coincidente (atat de multe)... uite inca un articol in care se mentioneaza ca ajuta in bolile de cancer.

 

http://www.armonianaturii.ro/Unguentul-de-...eID_560-articol

 

in care se mentioneaza:

 

"Putem folosi Unguentul de sanziene ca adjuvant in cazul tumorilor (mai ales cancer al pielii, cancer tiroidian sau laringian), aplicandu-l in strat subtire pe zona afectata si punand deasupra o compresa cu Bitter romanesc, lasata 2 ore, zilnic. Aceasta metoda este utila si in cazul celorlalte boli tiroidiene (hipotiroidie, tiroidita, noduli tiroidieni, etc.). "

 

http://www.taifasuri.ro/home/farmacie-verd...i-dragaica.html

Crezi ce vrei... banuiam ca voi fi atacata pe acest subiect, insa pt cine se afla in situatie grea, merita sa incerce ceea ce pe altii i-a ajutat, nu are nimic de pierdut si nici eu nu am nici un interes sa mint. Dumnezeu ne-a lasat plante pentru toate bolile posiblile, numai noi sa stim sa le gasim.

Editat de Mirela_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok, dau un pasaj din articol, cu cazuri reale in care s-au obtinut vindecari:

 

„Cu aproximativ 10 ani in urma, am auzit despre imbolnavirea unui medic stomatlog din Linz de cancer al limbii. Dupa operatie slabise foarte tare si trebuia sa se duca la Viena pentru raze. L-am sfatuit sa faca gargara cu ceai de dragaica. O saptamina mai tirziu am aflat deja ca razele nu-i mai era necesare si ca bolnavului ii este mult mai bine. Curind s-a VINDECAT complet. Ceva mai tirziu am aflat despre o femeie de 28 de ani, bolnava tot de cancer al limbii. A fost sfatuita se consulte un medic din Karnten. Acesta i-a promis ca o vindeca in 5 ani complet si i-a prescris un ceai de plante pe care bolnava mi l-a aratat la un moment dat. L-am recunoscut ca fiind ceai de dragaica. Pentru a o scuti de atatia bani aruncati pe calatoriile de la Karnten si pe alte cheltuieli, i-am aratat dragaica in natura ca sa si-o poata culege singura. S-a VINDECAT de aceasta boala groaznica. Inca un exemplu: era sfirsit de martie cind o femeie tinara din Viena mi-a povestit ca mamaei, in virsta de 63 de ani, este grav bolnava si ca se afla inaintea unei a doua operatii care trebuie sa aiba loc pe 19 aprilie. Bolnavei ii crescuse deodata, cu o jumatate de an in urma, o tumoare canceroasa pe laringe. Doctorul nu-i spusese atunci adevarul, descriindu-i boala ca fiind o formare de gusa. Astfel, bolnava ajunsese la prima operatie. Timp de 6 luni totul decursese normal. Acum aparusera insa la bratul sting dureri fantastice, care nu conteneau zi si noapte. Mina era umflata, bolnava nu-si mai simtea mina si bartul, nemaiputind tine nici macar o foaie de hirtie. Pentru a-i usura durerile, medicul primar care o operase prima data propusese o a doua operatie, care trebuia, dupa cum am spus, sa aiba loc la 19 aprilie si la care sa-i sectioneze un nerv din git si clavicula pentru a o elibera macar de durerile cele mai insuportabile. Doctorul sustinea ca nu mai exista nici un alt ajutor medical. Totusi, am sfatuit-o pe femeia respecitva sa bea ceai de dragaica si sa faca gargara cu el. I-am mai recomandat un amestec – cu efect de impiedicare a formarii cancerului – de ceaiuri de plante, si anume 300 grame de filimica, 100 grame de coada soricelului si 100 grame de urzica (1 1 litru pe zi, cite o inghititura la fiecare 20 minute), precum si ungerea si frictionarea cu alfie de dragaica. Va puteti imagina mirarea si bucuria mea cind am aflat ca durerile incetasera dupa 4 zile! Ininte de 19 aprilie, femeia a inceput sa-si simta iarasi mina si bratul, putind sa le miste. Medicul primar a fost vizibil surprins cind fiica l-a rugat sa nu mai efectueze a doua operatie. A ramas impresionat atunci i-a relatat fidel despre tratamentul cu plante medicinale si i-a spus: <> Am aflat dupa citva timp ca femeii ii merge <> - citez exact cum mi s-a comunicat – si ca poate deja sa se ocupe de gospodarie si de familia ei de sase persoane”. Si tratind ulceratiile canceroase se pot obtine VINDECARI . In timp s-au inmultit boli maligne de piele care se manifesta sub forma unor pete intunecate, bine conturate si aspre. Se presupune ca ar fi vorba de o boala infectioasa. In acest caz, tratamentul cu suc proaspat de dragaica se alifie de filimica de rezultat. Simultan trebuie folosit insa neaparat ceaiul depurativ de filimica, urzica si coada-soricelului. "

Editat de Mirela_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bravo. Am auzit si eu mai multe cazuri de VINDECARE doar prin mijloace naturale si regim corespunzator, cazuri grave in care medicina oficial acceptata nu mai dadea nici o speranta.

 

Poate ar trebui sa adunam cazurile astea cu toate datele exacte, marturiile inregistrate detaliat si sa facem tam tam cu forta pe la TV, deoarece lipseste publicitatea, multa lume nu stie ca exista posibilitatea de VINDECARE prin mijloace naturale, ceea ce chemoterapia in cazurile avansate NU face, chemoterapia in faze avansate NU VINDECA, ci doar prelungeste putin agonia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aberant nu poate fi decat pt o minte limitata obisnuita sa creada doar pe sustinatorii medicinei alopate, chiar daca s-ar sti un leac naturist pt o boala grava, acela nu va fi facut public pt ca producatorii de medicamente sunt interesati sa faca profit cu propriile produse. Iar atunci cand exista cazuri reale de vindecare (citeste in articolele de mai sus) nu mai poti numi acest fapt "aberatie".

 

Daca iti spun cum am auzit eu de aceasta, nu o sa ma crezi... Dar in fine... Am visat ca spuneam unui apropiat sa bea ceai de sanziene pt ca acesta vindeca cancerul. Nici macar nu aveam habar ca exista aceasta planta (stiam de noaptea de Sanziene si atat). Mai mult, in vis mai era vorba si de o planta care incepea cu "dr" dar nu i-am retinut numele, de curiozitate, am dat search a 2-a zi pe net si am aflat ca exista o planta numita sanziene si mai mult, are si denumirea de "dragaica" (denumirea pe care o visasem), mult mai surprinsa am fost sa aflu i ca ajuta in vindecarea cancerului !!! Daca nu citeam si in acele articole, nu as fi pomenit nimic. Nu cred ca sunt coincidente (atat de multe)... uite inca un articol in care se mentioneaza ca ajuta in bolile de cancer.

 

Unguentul-de-...eID_560-articol

 

in care se mentioneaza:

 

"Putem folosi Unguentul de sanziene ca adjuvant in cazul tumorilor (mai ales cancer al pielii, cancer tiroidian sau laringian), aplicandu-l in strat subtire pe zona afectata si punand deasupra o compresa cu Bitter romanesc, lasata 2 ore, zilnic. Aceasta metoda este utila si in cazul celorlalte boli tiroidiene (hipotiroidie, tiroidita, noduli tiroidieni, etc.). "

 

http://www.taifasuri.ro/home/farmacie-verd...i-dragaica.html

Crezi ce vrei... banuiam ca voi fi atacata pe acest subiect, insa pt cine se afla in situatie grea, merita sa incerce ceea ce pe altii i-a ajutat, nu are nimic de pierdut si nici eu nu am nici un interes sa mint. Dumnezeu ne-a lasat plante pentru toate bolile posiblile, numai noi sa stim sa le gasim.

In niciun caz nu sunt sustinator al medicinei clasice si nu voi tolera insitenta promovarii medicamentelor.sunt sustinator al medicinei vechii de mii de ani.

sa te lamuresc cum e cu plantele:

nicio planta din lumea asta nu vindeca cancerul,o planta poate ajuta sistemul imunitar pentru a putea controla mai bine starea de patologie deja instalata,asta nu inseamna ca te-a vindecat planta.nu trebuie sa ma crezi pe cuvant,studiaza,eu studiez si aplic aceste adjuvante naturale de 6 ani,cu succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×