Sari la conținut
Forum Roportal
Gia

Medicina alternativa

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Este o ziarista la Adevarul, am vazut-o la TV de cateva ori, in luna feb martie era rasa in cap si avea o cipilica... Ieri am vazut-o si avea un par scurt si f des si-i statea f bine, tunsoarea f scurta te si da cu cativa ani inapoi.... Nu va intristati pt cfateva fire de par... schimbati-va look-ul !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

O cheama Corina Dragotescu si a facut chimioterapie.

Trebuie sa ai atitudine :lol2: ca sa te tunzi chiar si unu, sa te mai avantajeze si forma fetei si... sa nu ai capul in damburi :D ... Cred ca sunt in situatia cea mai dezavantajanta pt. solutia asta, dar multumesc de idei si incurajari. Stiu ca va trece curand...

Va imbratisez! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gabriel, Lena, dragilor, m-au ajutat plantutele voastre! Nu am scapat de tot de scarpinici, dar azi noapte am dormit fara sa ma mai trezesc din cauza lor. Sa traiti, sa infloriti! :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!

 

Am si eu o problema cu care ma confrunt de 9 ani dar fara nici un rezultat....Se pare ca as avea o colecistita...Nu stiu daca aici trebuia sa scriu...

 

Daca stiti ceva despre colecistita, sau unde sa caut mai multe, v-as ramane recunoscatoare !

Va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In 2003 am mers la medicul de familie din orasul meu(de langa Cluj)care mi-a facut ecografie dar nu a gasit nimic, astfel incat m-a trimis la neurolog care mi-a dat o reteta cu tot felul de medicamente pe care le-am intrerupt pt ca nu ma simteam bine dupa ele. La neuro nu mi-a zis ca as avea ceva, doar "migrena". Am mers la alt neurolog, care mi-a prescris sa iau tramal cand ma mai doare capul.

 

Cu toate aceste medicamente durerea nu a disparut (decat cand luam tramal, dar si cu acesta nu intotdeauna), astel incat am hotarat sa incerc un tratament naturist.

 

In decembrie 2004 m-am dus la un medic de apifitoterapie. Acesta mi-a zis ca cu siguranta durerile sunt de la bila. Mi-a zis sa tin regim alimentar(fara prajeli, oua, creme,cafea,alcool,etc) si mi-a dat pulbere din plante care se tin sub limba 15 min. Asta am facut aproape un an (dar am mai avut si scapari cu regimul), si singura imbunatatire pe care am observat-o a fost: durata durerilor de cap care s-a redus de la 30 de ore la 15-20 de ore.

 

In noiembrie 2005 am mers din nou la medicul de apifitoterapie si mi-a schimbat plantele si mi-a dat sa beau 2 l de ceai pe zi. Durerile de cap tot nu au disparut.

 

Am facut din nou o ecografie si analize la sg. Cu aceste analize am fost la medicul de familie care nu mi-a zis daca am calculi sau nu, doar sa mananc regulat ca sa se goleasca bila si mi-a explicat cu un desen care e rolul vezicii biliare si atat.

Pe ecograf la ob scrie ceva dar nu pot descifra nimic, iar mai jos scrie colecistita pe nu stiu ce fond.

 

Despre analizele de sg a zis ca sunt bune.

 

Cateodata durerile sunt insotite si de varsaturi.

Durerea e localizata in partea dreapta tot timpul.

Inainte sa apara durerea ma cuprinde o indispozitie nasoala de tot si nu mai am chef de nimic si deja stiu ca urmeaza durerea.

 

Un lucru ciudat si care il notez pe calendar, este ca, durerea apare la un interval de 10-14 zile intotdeauna, astfel incat pot sa stiu dinainte cam pe cand voi avea dureri de cap.

Daca e de la bila nu ar trebui sa ma doara imediat ce mananc ceva prajit ?

 

In ultimul timp daca beau sucul de la 5-6 lamai si stau pe partea dreapta cateodata imi trece destul de repede.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Julia,

Durerile de cap pot fi si legate de ciclu menstrual, dar ar trebui sa ti faci o tomografie sa vezi daca in primul rand nu vin chiar de acolo, de la cap.

Poate fi si o spondiloza, dar poate sa ai probleme si cu glanda hipofiza!

Iar ultima varianta a durerilor de cap ar putea fi si o hapatita virala!

Trebuie sa te investighezi mai mult.

Multa sanatate Doina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Doina!

 

Am sa merg la doctoritza de familie sa-mi dea trimiteri sa-mi fac analizele pt ce ai zis tu.

Probabil nu o sa-i convina ca am sa-i zic eu pt ce sa-mi dea trimitere.

 

Merci inca o data!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc Doina!

 

Am sa merg la doctoritza de familie sa-mi dea trimiteri sa-mi fac analizele pt ce ai zis tu.

Probabil nu o sa-i convina ca am sa-i zic eu pt ce sa-mi dea trimitere.

 

Merci inca o data!

 

 

 

Buna ziua! Imi cer scuze ca intervin si eu in discutie, dar am auzit ca exista un aparat de biorezonanta magnetica cu care se pot face niste testari complete si rapide.

Editat de livi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Luna trecuta m-am programat si eu la un astfel de aparat, dar am renuntat pt ca am auzit tot felul de povesti si am mai si citit pe net......oricum nu m-am lamurit de tot despre acest aparat.

 

Sunt interesata sa aud si alte pareri.

 

 

ps: eu ma gandesc ca daca acest aparat e atat de minunat, atunci ar trebui sa-l gasesti in fiecare cabinet, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×