Sari la conținut
Forum Roportal
Gia

Medicina alternativa

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aparatul, am auzit ca este foarte bun, am o prietena care il cunoaste foarte bine. Ar trebui sa se gaseasca in fiecare cabinet, dar cica este foarte scump si in general medicii care il folosesc cred in medicina naturista si recomanda si alt fel de tratamente decat cele alopate. Eu cred ca merita incercat orice pentru sanatate.

Mult succes si sanatate va doresc tuturor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt doua tipuri de astfel de aparate unul se bazeaza be biorezonanta si celalat pe biocurenti.acestea au fost concepute si calibrate in SUA si fosta URSS in institutele care se ocupau cu cerectari in domeniul sanatatii cosmonautilor. In functie de datele obtinute sunt cca 80 de programe, erau acum 2 ani, acum pote sunt mai multre, pe baza carora se face o diagnoza. Din pacate costul unui astfel de diagnostic este foartte ridicat si in cazul nostru.... diagnosticul este pus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt doua tipuri de astfel de aparate unul se bazeaza be biorezonanta si celalat pe biocurenti.acestea au fost concepute si calibrate in SUA si fosta URSS in institutele care se ocupau cu cerectari in domeniul sanatatii cosmonautilor. In functie de datele obtinute sunt cca 80 de programe, erau acum 2 ani, acum pote sunt mai multre, pe baza carora se face o diagnoza. Din pacate costul unui astfel de diagnostic este foartte ridicat si in cazul nostru.... diagnosticul este pus.

Fratilor eu am fost deja la astfel de aparate de doua ori!(pt ca sint Toma necredinciosul-am vrut sa verific caci eu ma dusesem pt o displazie mamara si am aflat ca am si steatoza hepatica)depinde unde faci controlul(poate costa 1500000 sau 300000 lei acelasi lucru)dar sincera sa fiu nu stiu ca sa ,mai cred;de fapt stiu ce cred si anume ca majoritatea medicilor sint "afiliati" la diverse firme de distributie medicamente si-ti recomanda produsele lor de multe milioane de lei!Dar cum ramine cu darul lui Dumnezeu care a lasat in fiecare tara sa creasca absolut tot ce este nevoie ca oamenii sa se poata vindeca atunci cind apare boala?!De ce sa cumperi fel si fel de sucuri cind avem plantele noastre?Sincer sint dezamagita de goana dupa bani in orice chip si cu orice pret!TREBUIE sa ne fim proprii nostri medici prin intoarcere la natura si mai ales la cel care a creat-o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! Va anuntam cu deosebita placere ca pt hepatita si recuperare exista acuma niste tratamente noi, foarte bune si cat se poate de naturale ... va asteptam pt relatii suplimentare pe www.sanatatesinatura.go.ro, nu ezitati pt ca o viata sanatoasa este cel mai de pret lucru al fiecaruia dintre noi! Multa sanatate!

Editat de carpuzmaria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

Am o mare mare rugaminte la dvs.!

Tatal meu e diagnosticat cu metastaza pulmonara si hepatica, asta dupa ce i-a fost "scos" un rinichi din aceeasi cauza-tumora! Acum a dezvoltat ascita, care mai nou e si hemoragica, si din aceasta cauza nu poate manca si a slabit teribil! Medicul nu "vrea" sau nu poate scoate mai mult de 1L de lichid si zice ca nu e nimic de facut!

Imi puteti recomanda un tratament pentru aceasta ascita, tinand cont de faptul ca doar ceaiul de spanz la intors inapoi de la o moarte sigura, declarata de doctorii ce i-au dat acum 2 luni pronostic 6 zile, pt acest cancer!

Va multumesc din suflet si astept raspunsul dvs. si la adresa francu_felix@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna Lena

am citit ceea ce ai scris tu si cred, sper sa nu ma insel..... ca ai facut tratamentul cu interferon....te rog din suflet, spune-mi si mie mai multe despre reactiile adverse pe care le are acest tratament. Eu am fost descoperita cu hepatita B,acum 3 sapt si dr meu mi-a recomandat sa fac si acest tratament, de care nu stiu mai nimic.

multumesc mult

olivia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

Am mare nevoie de ajutorul vostru.Tatal meu a fost diagnosticat cu ciroza hepatica decompensata virus B cu ascita.

A avut lichid acum vreo doua saptamani, a facut tratamentul clasic cu furosemid si spironolactona ,a eliminat apa dar i-a dat glicemia peste cap.

Are diabet-insulino dependent.A fost internat la diabetici si i-a schimbat shema de insulina de la 1 la 24 h la 4 doze de insulina pe zi(INSULINA RAPIDA).Se pare ca furosemidul are un rol in cresterea glicemiei motiv pt care i s-a schimbat si schema de furosemid de la 1 la 4 zile la 1 la 7 zile.Totul a fost bine timp de 2 saptamani,avea glicemia buna,nu avea lichid ( in sensul ca nu era umflat) si dintr-o data i s-a umflat burta si la ecograf i-a iesit iar lichid.

Va rog sa ma sfatutiti cu orice:

1tratament naturist ascita-am auzit de varza,pelin,ceaiul din patru radacini.a avut rezultate cineva?

2dieta -am citit depre dieta hiposodata dar totusi nu inteleg ce ai voie sa mananci.am citit ca laptele carnea ouale au sare.este nevoie de un regim exclusiv cu legume si fructe?si totusi ai nevoie de putere si forta.va rog sa mi spuneti ce poate manca ,eventual cateva variante de meniu.

3.ce pot face sa nu mai apara lichidul

4.ce poti face sa ameliorezi starea ficatului?

5.recomandari despre un medc care v-a ajutat,o clinica unde ati avut rezultate

multumesc !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru astfel de cazuri, cel mai eficient produs este TRANSFER FACTOR PLUS in combinatie cu RIOVIDA !!!!!

 

 

 

 

www.4life-romania.ro

Editat de silviu_m74

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×