Sari la conținut
Forum Roportal
GiiieeMan

Ce poate face un barbat cand...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eii hai, florin ca banuiesc ca si tu ai trecut prin asta cand erai adolescent..stii tu, prima iubire,chestii... :blink: intelege-l...toate vin cu timpul :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:blink: Ms da de dracu nu am nevoie...eu vreau un sfat putin mai adevarat...aici ai incercat sa fii cat mai realist si nu prea ti-a iesit...:roll:

 

 

 

 

Ce-mi place povestea care ai ziso...sincer mi-ai dat de gandit cu sfaturile care mi le-ai dat...am sa incerc sa iau ce e mai bun din ce ai spus tu...multumesc inca o data pentru sfat

 

cu placere ,ma bucur ca te.am ajutat! stii acum la 28 ,aproape 29 ani,maritata,trecuta prin multe ,am realizat ca m-am casatorit prea rpd,ca nu m-am distrat as cum as fi vrut ,si nu ma refer sa ma culc cu cine as fi vrut ,ci sa traiesc ,ca doar o viata am ! eu imi astept sotul ,dar dc dp asteptarea de 3-4 ani ,sau cat o fi ,o sa vad ca nu si.a invatat lectia ,eu o sa o iau singura de la zero,la 30 si ceva ani! dc eu pot sa o iau de la zero la varsta mea ,tu de ce nu ai putea ? fiecare femeie pe care o sa o ai in viata ta te va ajuta sa o gasesti pe cea potrivita !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu placere ,ma bucur ca te.am ajutat! stii acum la 28 ,aproape 29 ani,maritata,trecuta prin multe ,am realizat ca m-am casatorit prea rpd,ca nu m-am distrat as cum as fi vrut ,si nu ma refer sa ma culc cu cine as fi vrut ,ci sa traiesc ,ca doar o viata am ! eu imi astept sotul ,dar dc dp asteptarea de 3-4 ani ,sau cat o fi ,o sa vad ca nu si.a invatat lectia ,eu o sa o iau singura de la zero,la 30 si ceva ani! dc eu pot sa o iau de la zero la varsta mea ,tu de ce nu ai putea ? fiecare femeie pe care o sa o ai in viata ta te va ajuta sa o gasesti pe cea potrivita !

 

Da asa mi-am spus si eu...am incercat sa o iau de la zero...prietenii mi-au fost aproape si mai ajutat foarte mult...ajunsesmen sa nu ma mai gandesc la ea...acum totul este dat peste cap in viata mea..zilele nu mai sunt asa fericite cum erau...si ma gandesc daca as putea sa o am dinou..totul sa devina la normal si sa fiu dinou fericit..am avut si relatii mai de durata...5-6 luni dar nici una nu ma facut sa ma simt atat de bine cum ma facut ea...si daia cate o data chestia asta ma sperie ca nu o sa mai intalnesc fata ca ea...sper sa ma insel in privinta asta:(...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar dupa cate zile ar trebui sa ies ca sa fiu impreuna cu ea??...fata este o colega de liceu o cunosc de la inceputul anului...ma intelegeam bine cu fata aia...dar nu puteam sa fiu cu ea pentru ca o am in gand numai pe Andreea...in fine ms totusi pentru sfat

 

Nu este un numar de zile...dar nu poti sa spui ca ai iesit cu ea trei zile si "nu a mers". Ce sa mearga? Cat de bine o stiai pe tipa ca sa te pronunti daca merge sau nu? Faptul ca e colega cu tine nu e relevant, poti sa vezi un om foarte des si sa nu ai ocazia sa discuti cu el in amanunt... Apoi, la primele intalniri intotdeauna suntem mai rezervati, ne e teama sa ne expunem in totalitate, incercam sa ii facem celuilalt o parere cat mai buna, etc... La primele intalniri nu prea dai ce ai mai bun din tine, asta vine mai tarziu cand te simti mai relaxat alaturi de persoana respectiva , cand trece tensiunea ca faci ceva gresit si ii strici impresia...

 

Acum un sfat: ai rabdare! Ceea ce ai povestit tu nu intra in categoria "relatii", nici de 3 zile nici de doua saptamani. Daca iesi cu o fata nu inseamna ca ai si o relatie cu ea! :dance4: Poti sa iesi cu cineva din prietenie, din curiozitate, sa vezi daca se leaga ceva... Maxim am iesit cu un tip de 5 ori fara sa iasa nimic. Asta nu e neaparat timp pierdut pentru ca ajungi sa afli mai multe despre o persoana si asta poate duce undeva.

 

O relatie ADEVARATA se cladeste in timp, nu in 3 zile si nu in doua saptamani. Dragostea pentru cineva creste treptat, ca un copac care se inalta dupa soare...poti sa iti dai seama tarziu ca nu poti trai fara persoana respectiva, dupa ce vorbesti cu ea si iti deschizi sufletul, dupa ce simti ca ai incredere deplina in ea si ca ii poti spune orice si te va intelege, dupa ce simti ca sunteti atat de apropiati, de asemanatori, ca sunteti doar voi doi si "restul lumii"....E foarte complex sentimentul, si as spune ca desi primele mele indragosteli au fost poate cele mai pure, cu adevarat si cu tot sufletul am iubit mai tarziu...

 

Si ai sa vezi ca poti trai fara ea...doar ca deocamdata ti-e teama sa recunosti asta in sinea ta, sau ti-e teama de o alta experienta, ca acea alta fata nu va mai fi la fel... sunt multe motive posibile, eu le-am descoperit intotdeauna dupa ce trecea timp si gandeam iar la rece...

Editat de Malkia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu este un numar de zile...dar nu poti sa spui ca ai iesit cu ea trei zile si "nu a mers". Ce sa mearga? Cat de bine o stiai pe tipa ca sa te pronunti daca merge sau nu? Faptul ca e colega cu tine nu e relevant, poti sa vezi un om foarte des si sa nu ai ocazia sa discuti cu el in amanunt... Apoi, la primele intalniri intotdeauna suntem mai rezervati, ne e teama sa ne expunem in totalitate, incercam sa ii facem celuilalt o parere cat mai buna, etc... La primele intalniri nu prea dai ce ai mai bun din tine, asta vine mai tarziu cand te simti mai relaxat alaturi de persoana respectiva , cand trece tensiunea ca faci ceva gresit si ii strici impresia...

 

Acum un sfat: ai rabdare! Ceea ce ai povestit tu nu intra in categoria "relatii", nici de 3 zile nici de doua saptamani. Daca iesi cu o fata nu inseamna ca ai si o relatie cu ea! :P Poti sa iesi cu cineva din prietenie, din curiozitate, sa vezi daca se leaga ceva... Maxim am iesit cu un tip de 5 ori fara sa iasa nimic. Asta nu e neaparat timp pierdut pentru ca ajungi sa afli mai multe despre o persoana si asta poate duce undeva.

 

O relatie ADEVARATA se cladeste in timp, nu in 3 zile si nu in doua saptamani. Dragostea pentru cineva creste treptat, ca un copac care se inalta dupa soare...poti sa iti dai seama tarziu ca nu poti trai fara persoana respectiva, dupa ce vorbesti cu ea si iti deschizi sufletul, dupa ce simti ca ai incredere deplina in ea si ca ii poti spune orice si te va intelege, dupa ce simti ca sunteti atat de apropiati, de asemanatori, ca sunteti doar voi doi si "restul lumii"....E foarte complex sentimentul, si as spune ca desi primele mele indragosteli au fost poate cele mai pure, cu adevarat si cu tot sufletul am iubit mai tarziu...

 

Si ai sa vezi ca poti trai fara ea...doar ca deocamdata ti-e teama sa recunosti asta in sinea ta, sau ti-e teama de o alta experienta, ca acea alta fata nu va mai fi la fel... sunt multe motive posibile, eu le-am descoperit intotdeauna dupa ce trecea timp si gandeam iar la rece...

 

Poate ca nu a fost o "relatie" cu faia aia...nu prea conteaza chestia asta...sincer tot ce as vrea acuma este sa o am inapoi pe ea.acum stau si ma gandesc cum as putea sa o am inapoi.simt ca daca o am dinou toate o sa revina la normal si o sa fiu fericit. :dance4:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate ca nu a fost o "relatie" cu faia aia...nu prea conteaza chestia asta...sincer tot ce as vrea acuma este sa o am inapoi pe ea.acum stau si ma gandesc cum as putea sa o am inapoi.simt ca daca o am dinou toate o sa revina la normal si o sa fiu fericit. :P

 

Mie asta imi suna un pic a autosugestie... Fericirea trebuie sa incerci sa o gasesti in interiorul tau, oamenii din jur intotdeauna te vor dezamagi...

 

Singura modalitate pe care o vad e sa vorbesti cu ea sincer, deschis, sa-i spui ce simti si gata. Asta nu o poate lasa insensibila... :dance4:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daia cate o data chestia asta ma sperie ca nu o sa mai intalnesc fata ca ea...sper sa ma insel in privinta asta:(...

ooooo, Doamne! stai linistit ca are balta peste. acum suferi dupa cineva care te-a facut sa te simti bine timp de doua saptamani, ai mai avut o "relatie" de 3 zile...asta-i doar harjonela de catei, ca sa invete sa supravietuiasca la maturitate.

 

gandeste-te si altfel: "sunt atat de slab de inger incat sa ma calugaresc dupa doua pseudo-relatii care n-au mers?"

 

de ce spun "pseudo-relatie"? pentru ca la varsta voastra nu exista planuri de viitor si responsabilitati. nu inseamna ca-ti desconsider supararea ca ai pierdut-o pe fata asta de prietena. inseamna doar ca nu trebuie sa faci un capat de tara din asta, nu trebuie sa te pierzi si sa te victimizezi. toti trecem prin relatii mai bune sau mai proaste, prin iubiri si despartiri.

 

ia taurul de coarne si vorbeste cu ea. si ai grija sa n-o mai sufoci cu 10 "te iubesc" pe zi. prea multa atentie strica.

 

daca nu, atunci sterge-ti din minte capitolul asta si treci mai departe, fara sa cauti relatii numai de dragul de-a fi cu cineva.

 

tu alegi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primu rand, salutari...sunt nou p-aici, si asta e chiar primu meu post :cry:

 

ooooo, Doamne! stai linistit ca are balta peste.

 

Da, bine spus... :D

 

Sa sti ca si eu am trecut prin ceva relativ asemanator in ultima perioada, indragostit pana peste cap de o fata, modul in care am ajuns impreuna cu ea a fost destul de ciudat...dar nu cred ca are importanta asta. Ne-am certat cu cateva zile inainte de a face o luna oficial, de cand eram impreuna. Poate o sa credeti ca e relativa chestia cu "indragostit pana peste cap", dar inainte de a fi impreuna, aveam vre-o cateva luni bune in spate ca prieteni foarte buni, de care m-am indragostit usor usor, dar n-am dat inainte deloc pentru ca ma simteam inferior, din mai multe puncte de vedere. Intr-un final, am aflat, cu stupoarea de rigoare, ca si respectivei ii place de mine. Evident, daca ne-am certat dupa mai putin de o luna, inseamna ca au fost probleme intre noi, dar sa sti ca n-am reusit niciodata sa le discut, sa le lamuresc, fara sa ajung sa ma cert. Desi mi-am dorit enorm de mult sa ma impac cu ea, sa incerc sa clarific situatia, n-am reusit, si am ajuns la concluzia ca n-am cu cine sa ma inteleg. Am luat o atitudine umila, RUSINOS de umila, pe care incep sa o regret acum. Mai grav e ca imi striga sus si tare cat de matura e, cu o duzina de principii, pe care nu stiu cat de mult tine cont de ele cu adevarat.

 

Poate ca sunt offtopic, pentru ca n-are nici o legatura cu ce s-a intamplat intre mine si respectiva, dar am vazut o anumita asemanare...cu un "eu" de acum o luna sa zicem, cand eram disperat sa ma impac.

 

Sfatul meu? Ia lucrurile la calm, da-ti putin timp, sa zicem o saptamana, in care sa te detasezi TOTAL de rutina obisnuita, si fa-ti in minte o lista cu "+" si "-". Si poate dupa o sa sti ce trebuie sa faci, ori o lasi in pace si fiecare va vedeti de viata voastra (poti sa o uiti usor daca ai vointa, si daca incepi deja sa-ti cauti pe altcineva), ori iti faci nitel curaj si lamuresti situatia,s-o faci sa inteleaga ca fostu-i fostu, si tu esti tu, si cu cine vrea sa ramana.

 

Sunt sigur ca nu prea e ceea ce vrei sa auzi, dar cred ca e cel mai sanatos. Irosesti timp bun din tineretea ta suparat, si poate o sa-l regreti mai tarziu :P

 

Numai bine!

Editat de HomerSimpsons

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) Cum ai zis tu catalin poate nu a fost iubire...imi placea de ea si atat...dar dupa atata timp inca ma mai gandesc la ea si as da orice sa fie dinou a mea :)

 

 

Au trecut aproape 3 luni de cand ne-am despartit.Maine 07.06.2008 se fac..intre timp am mai avut 1 prietena am fost cu ea 2 luni si 1 saptamana...in tot timpul asta imi era gandul numai la ea...nu am incetat deloc sa ma gandesc la ea.Am incercat sa aplic sfaturile primite de la voi dar....fara rezultat :lol2: Daca nu o iubeam dupa 3 luni ar trebuii sa o uit nu???...As fii in stare sa fac orice imi sta in puteri ca sa fie dinou langa mine...va rog frumos ajutati-ma si pe mine cu niste noi sfaturi...multumesc mult :lol2:

 

 

Cu respect Danny :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Off, si pe alt topic cineva spunea ca la 17-18 ani se definitiveaza maturizarea unui om... :suicide:

 

Stai linistit... sunt si cupluri care se formeaza la 15 ani si tin pana la adanci batraneti... am asa un exemplu (cel putin) la mine in bloc, sunt niste vecini foarte cumsecade... Dragostea nu are intotdeauna legatura cu maturizarea din alte puncte de vedere... dragostea poate incepe devreme si dura in timp...

Succes... sper sa reusesti sa fii impreuna cu fata aceea... incearca sa discuti cu ea... povesteste-i cum ne-ai povestit si noua... ofera-i o floare... ceva, o mica atentie... scrie-i un mesaj pe net - pentru inceput...

Editat de Sarah N....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×