Sari la conținut
Forum Roportal
GiiieeMan

Ce poate face un barbat cand...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

m-ai facut sa zambesc ....mi-am adus aminte de primul meu iubit ,la 15 ani ,care s-a despartit de mine,pt ca nu vroiam s ma culc cu el.aveam aceeasi stare ca tine ...parerea mea este ca la varsta adolescentei "iubesti" diferit de cum iubesti la 20 de cum iubesti la 30 ! la varsta adolescentei ai impresia ca iubesti ,dar doar iubesti ideea de a iubi ! asa a fost cu mine,nu stiu cum e cu fiecare ,eu iti zic din experienta mea.am plans,am vrut sa ma impac cu el ,si eram dispusa sa ma culc cu el ,dar in viata mea a aparut un baiat mai mare cu 3 ani decat mine ,si am inceput sa ies cu el ,si usor am uitat de primul baiat care m-a sarutat! zici ca ea e confuza ca nu stie ce vrea ,ca fostul iubit a revenit in viata ei...lasa-i timp ! dc intr-adevar simte pt tine ce simti tu pt ea,o sa te caute ,dc nu ...la 17 ani e o adevarata catasfrofa sa nu mai fii cu persoana dorita ,dar apoi cu anii ,cand o sa iti aduci aminte ,o sa zambesti ca mine si o sa zici: hei ce vremuri usoare hihihi! cand nu trebuia sa ma gandesc la ratele lunare ,la chirie si toate cele :think:

nu stiu cat ti-am fost de folos,dar eu am incercat ! si nu uita : da-i timp! dc vine la tine ,inseamna ca e ceva magic intre voi! si ca sa nu te mai gandesti ,fa sport ,iesi cu baietii,invata ,fi activ ,si seara cand o sa pui capul pe perna o sa adormi ca un bebel .stiu ca e usor sa dai sfaturi ,dar vreau sa te ajut asa cum pot

Editat de e.v.c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la varsta adolescentei ai impresia ca iubesti ,dar doar iubesti ideea de a iubi ! !

 

exact!

invata sa ai rabdare si gandeste-te ca poate mii de adolescenti trec sau au trecut prin ceea ce treci tu acum...eu credeam ca primul meu iubit va ramane ultimul si eram ferm convinsa insa nu e asa! eram doar iluzionata de ideea ca aveam prieten.Esti tanar, ai o viata inainte, ai varsta cea mai frumoasa! Ia aminte si traieste-ti viata dupa bunul plac si un sfat: nu te implica prea mult (cel putin la inceput) in relatii ! sfatul asta l-am primit si eu si mi-a prins FOARTE BINE!

Editat de made4me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine mha....ok..si eu cred in dragostea la prima vedere....dar totusi dupa 2 saptamani deja poti sa zici ca o iubesti asa de mult? Uite ..poate o sa ma consideri rautacios ...dar eu cred ca nu e iubire ...daca chiar ai fi dorit sa fii in continuare cu ea ai fi luptat ...pana la capat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi-am facut o alta prietena in scopul sa o uit si sa trec mai repede peste clipele grele.nu a mers relatia si dupa 3 zile ne-am despartit

 

Tu crezi ca daca ati iesit impreuna trei zile ati avut o relatie? :roll: :D

 

Off, si pe alt topic cineva spunea ca la 17-18 ani se definitiveaza maturizarea unui om... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu crezi ca daca ati iesit impreuna trei zile ati avut o relatie? :D :P

Off, si pe alt topic cineva spunea ca la 17-18 ani se definitiveaza maturizarea unui om... :roll:

 

 

 

dar dupa cate zile ar trebui sa ies ca sa fiu impreuna cu ea??...fata este o colega de liceu o cunosc de la inceputul anului...ma intelegeam bine cu fata aia...dar nu puteam sa fiu cu ea pentru ca o am in gand numai pe Andreea...in fine ms totusi pentru sfat

 

frate, sti cate o sa mai iubesti?

o gramada

si niciodata nu o sa fie la fel :blink:

stai linistit

 

 

Mda foarte bun sfatul...crezi ca e usor sa uit o fata pe care o iubesc....am incercat sa o uit dar nu prea reusesc...ms pentru sfat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut! am 17 ani.Nu pot spune ca sunt frumos dar nici foarte urat...fetele ma considera "dragut".sunt clasa 11.sa-mi spun povestea: :roll: Acum o luna am cunoscut o fata(Andreea) :P pe mess...normal ca ori ce baiat de varsta mea.dupa cateva zile m-am intalnit cu ea :blink: .din ziua aia am hotarat sa fim impreuna...a fost perfect.cu ea am petrecut cele mai frumoase momente din viata mea...a fost singura fata care ma facut sa ma simt cu totul special.a fost bine 2 saptamani...cand intr-o zii nu am vorbit cu ea deloc...am fost foarte ocupat si nu am avut timp sa vorbesc si cu ea...in seara aia am primit mesaj si mi-a spus ca ar fii mai bine sa ne despartim ca in viata ei a aparut si fostul iubit si e putin cam bulversata.nu stie ce simte sau pentru cine...imi zicea ca ma iubeste dar nu asa cum o iubesc eu.mi-a spus ca sunt singurul baiat care ia spus de 10 ori pe zii"te iubesc" si poate ca nu ma merita.dar pentru mine ea e singura fata pe care o vreau...dupa ce ne-am despartit am incercat sa-mi vad de viata mea in continuare...mi-am facut o alta prietena in scopul sa o uit si sa trec mai repede peste clipele grele.nu a mers relatia si dupa 3 zile ne-am despartit.acuma mi-au revenit sentimentele,amintirile inapoi si simt ca viata mea nu mai are culoare fara ea.as da orice sa o am dinou.Acum imi este frica sa mai vorbesc cu ea.Cam asta este povestea mea cat mai pe scurt,sper ca ati inteles ce am vrut sa spun,as dori niste sfaturi de la dumneavoastra sa stiu si eu ce voi face in continuare cu viata mea fara ea...va multumesc mult...Danny. :D

O sa traduc eu toata povestea asta intr-un alt mod, mai realist:

"Cum sa dau eu de dracu?" - cam asta e ceea ce cauti tu cu adevarat, in ciuda sentimentelor tale sincere.

 

Si nu glumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O sa traduc eu toata povestea asta intr-un alt mod, mai realist:

"Cum sa dau eu de dracu?" - cam asta e ceea ce cauti tu cu adevarat, in ciuda sentimentelor tale sincere.

 

Si nu glumesc.

 

:blink: Ms da de dracu nu am nevoie...eu vreau un sfat putin mai adevarat...aici ai incercat sa fii cat mai realist si nu prea ti-a iesit...:D

 

m-ai facut sa zambesc ....mi-am adus aminte de primul meu iubit ,la 15 ani ,care s-a despartit de mine,pt ca nu vroiam s ma culc cu el.aveam aceeasi stare ca tine ...parerea mea este ca la varsta adolescentei "iubesti" diferit de cum iubesti la 20 de cum iubesti la 30 ! la varsta adolescentei ai impresia ca iubesti ,dar doar iubesti ideea de a iubi ! asa a fost cu mine,nu stiu cum e cu fiecare ,eu iti zic din experienta mea.am plans,am vrut sa ma impac cu el ,si eram dispusa sa ma culc cu el ,dar in viata mea a aparut un baiat mai mare cu 3 ani decat mine ,si am inceput sa ies cu el ,si usor am uitat de primul baiat care m-a sarutat! zici ca ea e confuza ca nu stie ce vrea ,ca fostul iubit a revenit in viata ei...lasa-i timp ! dc intr-adevar simte pt tine ce simti tu pt ea,o sa te caute ,dc nu ...la 17 ani e o adevarata catasfrofa sa nu mai fii cu persoana dorita ,dar apoi cu anii ,cand o sa iti aduci aminte ,o sa zambesti ca mine si o sa zici: hei ce vremuri usoare hihihi! cand nu trebuia sa ma gandesc la ratele lunare ,la chirie si toate cele :roll:

nu stiu cat ti-am fost de folos,dar eu am incercat ! si nu uita : da-i timp! dc vine la tine ,inseamna ca e ceva magic intre voi! si ca sa nu te mai gandesti ,fa sport ,iesi cu baietii,invata ,fi activ ,si seara cand o sa pui capul pe perna o sa adormi ca un bebel .stiu ca e usor sa dai sfaturi ,dar vreau sa te ajut asa cum pot

 

 

Ce-mi place povestea care ai ziso...sincer mi-ai dat de gandit cu sfaturile care mi le-ai dat...am sa incerc sa iau ce e mai bun din ce ai spus tu...multumesc inca o data pentru sfat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...Acum o luna am cunoscut o fata(Andreea) :roll: pe mess...normal ca ori ce baiat de varsta mea.dupa cateva zile m-am intalnit cu ea :blink: .din ziua aia am hotarat sa fim impreuna...a fost perfect.cu ea am petrecut cele mai frumoase momente din viata mea...a fost singura fata care ma facut sa ma simt cu totul special.a fost bine 2 saptamani...cand intr-o zii nu am vorbit cu ea deloc...am fost foarte ocupat si nu am avut timp sa vorbesc si cu ea...in seara aia am primit mesaj si mi-a spus ca ar fii mai bine sa ne despartim ca in viata ei a aparut si fostul iubit si e putin cam bulversata.nu stie ce simte sau pentru cine...

...mi-am facut o alta prietena in scopul sa o uit si sa trec mai repede peste clipele grele.nu a mers relatia si dupa 3 zile ne-am despartit.acuma mi-au revenit sentimentele,amintirile inapoi si simt ca viata mea nu mai are culoare fara ea.

 

Din cite observ eu, intervalele de timp ale relatiilor tale sint de-a dreptul gigantice si colosale: 2 saptamini , iar apoi 3 zile!!! :D

 

Sint convins ca peste 1 luna o sa-ti treaca supararea!

 

Lasa ca cresti tu!

 

:P

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×