Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

Realitatea virtuala a unei relatii - ajutor!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce pot sa zic? Iosafat are in general dreptate, cu patologia.

Dar... ultimele stiri: am gasit pe altcineva pe net si o iau de la capat. De fapt, el m-a gasit pe mine. Pe undeva era cineva care suspina dupa mine si mi-a facut o marturisire superba pe mail; persoana respectiva e de prin S.U.A.

Mda... ce pot sa fac? Macar asa mi-a mai trecut disperarea dupa pierderea aceea...

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

 

Sint intrutotul de acord cu iosafat si madalina!

Renunta la relatiile virtuale sau la distanta si incearca una reala si de aproape. Cine stie, s-ar putea sa-ti placa! Ti-e frica de ceva?

Apropos! Nu ti se pare ciudat ca te-ai invirtit tot de o relatie la distanta, de "prin SUA"? De ce ti-e frica?

Post-scriptum: Asta se poate oare considera relatie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frica de a fi dezamagita... desi nu am fost scutita de asa ceva nici intr-o relatie virtuala... Da, din anumite puncte de vedere nu e tocmai o relatie 'normala,' desi... iata cum sfarseste ca una reala... :yahoo:

Editat de mysterious*girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dupa baieti si autobuze sa nu fugi niciodata! intotdeauna mai vine unul;)

 

Asta asa e... :P

 

Poti sa fugi, si daca nu-l prinzi spui ca ai facut conditie fizica. :)

 

E si asta un mod de a privi lucrurile :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chatul sau siteurile matrimoniale sunt doar modalitati de a cunoaste lume noua si atat; ele nu trebuie continuate; pe chat, gen mirc e lume de proasta calitate, sa ma scuze persoanele pe care le-ar deranja asta; pe site-uri matrimoniale e lume mai ok; - unul, m-am saturat sa mai caut ceva virtual: in plan real e greu de transpus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chatul sau siteurile matrimoniale sunt doar modalitati de a cunoaste lume noua si atat; ele nu trebuie continuate; pe chat, gen mirc e lume de proasta calitate, sa ma scuze persoanele pe care le-ar deranja asta; pe site-uri matrimoniale e lume mai ok; - unul, m-am saturat sa mai caut ceva virtual: in plan real e greu de transpus

 

Mai sunt si cei cunoscuti pe forumuri, sau in grupuri yahoo... Acolo nu sunt neaparat persoane de proasta calitate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai sunt si cei cunoscuti pe forumuri, sau in grupuri yahoo... Acolo nu sunt neaparat persoane de proasta calitate...

 

 

pe forumuri si grupuri yahoo nu e lume dispusa la relatii decat de discutie, nu matriomoniale, ori de care ar fi ele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe forumuri si grupuri yahoo nu e lume dispusa la relatii decat de discutie, nu matriomoniale, ori de care ar fi ele

 

Se mai strecoara cate un mesaj personal, in afara grupului... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cunoscut mai multe fete prin intermediul internetului , doua foste prietene le-am "agatat" pe net.

Am avut parte si de cateva intalniri dupa lungi si siropoase conversatii pe mess si nu pot sa zic decat ca e oribil Nu intelegi la fel de bine ca si pe mess , devine penibil (cel putin in cazul meu asa se intampla). Pe net interpreteaza fiecare cum simte el nevoia.

 

In schimb am un prieten care isi cauta partenere ptr sex pe net si are succes (majoritatea sunt femei casatorite in cautare de prospaturi ) :doh:

 

Cred ca sunt si persoane care reusesc sa isi stabileasca relatii sanatoase cunoscundu-se mai intai pe net , dar nu sunt genu care stau toata ziua pe mirc urmarind sa isi gaseasca partener.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×