Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

Realitatea virtuala a unei relatii - ajutor!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Interesant joc :tease:. Iosafat, ai priceput mesajul?...eu ma dau victima, pentru ca 'miros' pe aici pe undeva un salvator de ocazie, si il tot pandesc. Cand apare, si incepe sfatos sa ma instruiasca, ma sterg fix pe picioare cu sfaturile, ca eu nu de ele aveam nevoie, ci de stroke, si plec triumfator si ranjind cu satisfactie:"l-am dus si pe asta de nas" :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar... ultimele stiri: am gasit pe altcineva pe net si o iau de la capat....

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

 

....nestatornicie curata!

imaturitate, sfaturi in van....ce sa mai spunem?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesant joc :tease: . Iosafat, ai priceput mesajul?...eu ma dau victima, pentru ca 'miros' pe aici pe undeva un salvator de ocazie, si il tot pandesc. Cand apare, si incepe sfatos sa ma instruiasca, ma sterg fix pe picioare cu sfaturile, ca eu nu de ele aveam nevoie, ci de stroke, si plec triumfator si ranjind cu satisfactie:"l-am dus si pe asta de nas" :jester:

 

Da, asa e.

 

Iata parerea mea despre chat si relatii virtuale:

 

1. Pe internet (YM, mirc, etc) sunt mult mai multi barbati decat femei in cautarea unei relaţii.

 

2. Femeile "pasionate" de chat, se ascund in spatele unei identitati feminine standard, desi majoritatea au mari probleme de aspect exterior. Acesti zomby de sex feminin simt ca lumea virtuala e a lor pentru ca simpla atribuire a unei identitati femine le aduce imediat un succes "virtual" dar si suficiente stroke-uri din jocul "sunt disponibila" (scris pe fata tricoului) "dar nu pentru tine" (scris pe spatele tricoului). Refuzand sa se intalneasca real (pentru ca sunt fie foarte plinuţe, fie foarte urate, fie cu increderea in sine sifonata din relatii anterioare cu un partener agresor) ele isi mentin iluzia ca apartin unei imagini feminine standard unanim acceptata. Daca s-ar intalni dupa o relatie siropoasa de 1 an pe chat si ar primi feed-back-ul negativ pe care in mod normal l-ar primi de la bun inceput unde ar mai fi satisfactia unei identitati contrafacute?

Plus ca jocul "sunt disponibila dar nu pentru tine" are ca efect scontat inducerea in eroare a celuilalt ca ea, zomby-ul feminin de pe chat e chiar o tipa super, nu un inamic al cantarelor.

 

3. Majoritatea barbatilor de pe chat sunt si ei cu identitati contrafacute sau in orice caz cu probleme de identitate.

E foarte greu sa gasesti barbati americani pe chat, sau germani sau ma rog, suedezi, olandezi.

In internet cafe-urile din germania stau turci, libanezi si alti emigranti din tari sarace. In USA la fel. Fie ca iti spune ca e in USA sau in Germania, in 99% din cazuri e pakistanez, turc, indian emigrati in USA, Germania etc.

 

4. Femeile care au viciul chat-ului sunt fie zomby fie "profesioniste" in cautarea unor victime sexuale masculine bune de muls la bani (iata cum gandeste o profesionista: "eu caut doar straini" "ai nostri nu prea musca, sunt saraci" "cand imi vad poza aproape nud vin la mine (strainii banosi)" "asa-i momesc, dar odata veniţi

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce pot sa zic? Iosafat are in general dreptate, cu patologia.

Da, chiar are.

 

Dar... ultimele stiri: am gasit pe altcineva pe net si o iau de la capat. De fapt, el m-a gasit pe mine.

Ti-a trecut cam repede nu crezi? Pana la urma problema esti tu, nu el.

Ar trebui sa te gandesti mai mult la aspectul asta.

 

Mda... ce pot sa fac?

Sa te maturizezi. Ai putea deja sa incepi sa faci asta. Ar cam fi timpul.

Analizeaza-te un pic si vezi rezultatul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ti-a trecut cam repede nu crezi?

 

Nu, nu mi-a trecut. Sau nu de tot. Incerc sa ma conving ca mi-a trecut, incerc sa fac ceva sa-mi treaca, pentru ca stiu ca nu am alta posibilitate, el nu se mai intoarce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
incerc sa fac ceva sa-mi treaca, pentru ca stiu ca nu am alta posibilitate, el nu se mai intoarce.

Crezi ca inlocuindu'l cu altcineva iti va trece? Te minti singura.

Nu, nu se mai intoarce, si tocmai din cauza asta ar trebui sa te detasezi complet de relatiile prin intermediul chat-ului...

Cand si acesta va pleca, ce vei face?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu te-ai intalnit nicodata cu el nu sti cine e nu sti nimic si tu plangi ptr asta?

Este irelevant faptul ca nu s-au vazut niciodata.Lacrimile sunt justificate.

 

Domnisoara,va trece si asta,ca toate.Stiu ca e un cliseu ce spun,dar daca a vrut sa rupa legatura cu tine,vei plange inutil.

De-asta relatiile virtuale nu sunt recomandate.Si nici nu sunt de acord cu ele.(ma refer la relatiile pe bune,care duc la plans mai departe)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu ca ce voi scrie vi se va pare probabil o prostie sau ceva patetic, dar simt ca mai am putin si innebunesc.

In urma cu doi ani, am inceput sa schimb mesaje pe email cu cineva. Nu stiu nici varsta lui, nici ocupatia, stiu doar ca locuieste in alt oras, am avut si o poza a lui din profilul yahoo care acum nu mai e. Nu am vrut niciodata sa insist cu intrebari despre viata lui personala si nici sa intervin in vreun fel. Era foarte bine asa, nu doream nimic mai mult, nici sa ne intalnim personal vreodata, mai ales ca mi-era frica sa nu aflu ca el are prietena.

Acum trei-patru zile, am vrut sa-i trimit in continuare mesaj si mailer daemon-ul mi-a trimis un anunt automat ca mail-ul lui e disabled sau discontinued. Nu a fost din cauza ca nu-si mai accesase mail-ul, fiindca in urma cu o zi inainte de a se intampla asta ne trimisesem mesaje.

Cred ca a facut-o intentionat, pentru a rupe legatura cu mine.

Am stat in fata monitorului si am plans de-adevaratelea. Numai la asta ma gandesc. In fiecare zi de atunci incerc sa-i trimit mesaj si-mi vine mailer daemon-ul, fac asta de cateva ori pe zi si plang.

Sunt disperata.

Am nevoie de ajutor, desi stiu ca asa ceva e stupid si patetic...

Simt ca innebunesc.

nu e stupid, nici patetic, dar te rog eu nu mai plange. nu merita sa te necajesti pt cetateanul respectiv. e un nenorocit si pace.

ca sa vezi ca si altii sunt patiti iti zic si eu o intamplare de-a mea.

intamplator pe-un site am facut schimb de iduri cu-o tipa. am vbit 3-4 ore cu ea pe messenger prima data, crede-ma nu avut asa o conversatie placuta cu nimeni niciodata. vorbeam de parca ne cunoastem, aveam ce vorbi, am terminat-o pe la vreo 2 noaptea. repet nu exista alta persoana cu care sa fi avut asa o conversatie de prima data, nici macar cu cei mai buni prieteni ai mei nu m-am inteles asa din prima. la un moment dat am intrebat-o daca n-ar vrea sa iesim, si ea a zis ok, ce faci maine? a doua zi, aveam ceva treaba asa ca am zis ok, o lasam pe alta zi.

a doua oara cand am vbit deja se racise treaba, ea a zis ceva de genu' lasa, mai vbim etc.

crede-ma in urmatoarele zile, n-am avut liniste intram non -stop pe messenger, doar doar ar intra si ea sa vbim, stiam ca trebuie sa plece din oras.

dupa vreo sapt ea s-a intors si am vbit din nou. si am intrebat-o din nou. si mi-a zis ca stiu bine ca nu vrea sa mai iesim.

a fost ca un ciocan in cap.

i-am sters idul, la revedere pt totdeauna.

asta e, poate punem noi prea mult suflet. cine stie :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×