Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna! Am si eu o nelamurire... Este obligatoriu ca menstruatia sa imi vina in saptamana in care fac pauza?Adica in saptamana in care nu iau pastile...Iau desorelle de 7 luni si pana acum menstruatia mi-a venit in saptamana de pauza,insa acum mi-a venit mai devreme.Ajutati-ma cu un raspuns.Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna :D. Am si eu nevoie de ajutor. Medicul ginecolog mi-a recomandat anticonceptionalele yaz, eu as dori sa le inlocuiesc deoarece pretul acestora este destul redicat si nu imi pot permite. Cu ce credeti ca le-as putea inlocui?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna :D. Am si eu nevoie de ajutor. Medicul ginecolog mi-a recomandat anticonceptionalele yaz, eu as dori sa le inlocuiesc deoarece pretul acestora este destul redicat si nu imi pot permite. Cu ce credeti ca le-as putea inlocui?

 

Mergi inapoi la ginecolog si spune-i sa ti le inlocuiasca, pentru ca, daca iti da unele cu alta concentratie de hormoni decat yasminele, va trebuis sa iti si spuna cum sa le iei. In principiu, iti va spune sa le iei cum ai luat si primul blister, in prima zi de ciclu adica. Dar cel mai bine te lamureste ginecologul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam sa le inlocuiesc cu yasmin avand in vedere ca este totusi o diferenta de mai bine de 10 ron. M'am gandit sa merg iar la ginecolog, dar menstruatia trebuie sa imi vina zilele acestea,iar la medic trebuie sa astept avand in vedere ca este cu programare si as vrea sa incep de luna asta ca sa nu mai fiu nevoit sa mai astept inca o luna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Yasminele sunt 35 de lei, cat naiba sunt Yaz?! :D

Ia si luna asta yaz, eventual si fa-ti si programare, in acelasi timp. E cel mai bine sa ti le prescrie medicul, ca se pp ca te cunoaste si stie exact ce ti se potriveste.

Dar sa stii ca exista anticonceptionale SI mai ieftine decat yasmine. Uite sunt unele la vreo 18 lei si cu continut hormonal si mai scazut, dar imi scapa numele lor acum...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare am relatie de cativa ani si noi folosim prezervativul de frica unei sarcini nedorite.nu prea am incredere in pilule.credeti k pot avea probleme din cauza k nu am homoni straini in corp?mentionez k nu am avut niciodata probleme cu "ginecologia" multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Sunt noua pe aici, de o luna, la recmandarea medicului, iau Melleva 35 pentru acnee, deocamdata nu vad prea mare inbunatatire a situatiei, am citit pe undeva despre Melleva 35 ca i se vad efectele dupa 3 luni. Vreau sa va intreb daca a mai facut cineva tratament cu Melleva 35 contra acneii si daca dupa trei luni intradevar a avut rezultatele asteptate.

Daca tot iau un anticonceptional cu concentratie mare de hormoni, as dorii sa aud si parerile colegelor de suferinta, care au facut tratamentul cu Melleva 35.

Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Iau de 2 ani Stodette si am inteles ca este indicat ca dupa aceasta perioada sa fac o pauza de cateva luni. Doresc sa va intreb daca intradevar este indicat sa fac aceasta pauza si daca da, atunci cat de lunga ar trebuii sa fie pauza? In timpul pauzei ce metode de contraceptie pot folosii?

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×