Sari la conținut
Forum Roportal
buhulon

Bishon Maltez

Postări Recomandate

e mic pt bobite, cauta mancare pt pui, ceva mai moale.

oricum tre sa incerci mai multe, pana vezi ce-i place.

chestia e ca incerc...se plictiseste si asta inseamna sa schimb mereu?am incercat tot felul de bobitze pt juniori..la inceput e incantata,apoi se plictiseste si nu mai mananca,la fel si cu conservele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

baga ochiu' aici si citeste carticica asta

 

http://www.academia.edu/6570504/Secretele_Dresajului_Canin_-Newsletter_1

 

 

''Aceasta este una din regulile de aur; sa te faci inteles mai inainte de a-i cere cainelui tau sa te asculte. Primul lucru care trebuie invatat; sa nu mai faca pe covor ceea ce se face afara si numai afara. Sa stii ca nici lui nu-i place sa-si faca nevoile acolo unde locuieste. Nici cainii maidanezi nu-si fac nevoile acolo unde-si au culcusul. Problema lui e ca nu stie cum sa iasa afara, si pana pe la  4luni nu prea se poate abtine, ca si copiii mici. Ce ai de facut; cand vezi ca se asaza in pozitia care precede momentul, ii spui clar si raspicat, dar fara sa tipi NU. nu uita sa te asiguri ca stie ca ai vorbit cu el, strigandu-l pe nume. Este intotdeauna important sa-i atragi atentia inainte de a-i spune ceva, ca sa fie clar ca despre el e vorba.''

Editat de Ampera
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,am si eu un Bichon Maltez de 5 luni si vreau sa stiu de ce se scarpina atat de des? Il clatesc bine dupa ce pun sampon pe el cand il spal....dar tot se scarpina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate fi de la mâncare sau șampon. Nu i mai da carne o perioadă si schimba i șamponul. Vezi ca sunt unele speciale pentru probleme de blăniță, sensibili, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate fi de la mâncare sau șampon. Nu i mai da carne o perioadă si schimba i șamponul. Vezi ca sunt unele speciale pentru probleme de blăniță, sensibili, etc.

 

 

 

 

 

El mananca doar boabe Select Junior,altceva nimic.

Multumesc frumos ptr.sfat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,sunt tot acea persoana cu Bichonul Maltez de 5 luni,azi dimineata a vomitat de 3 ori . Nush ce sa ii mai fac,dar dupa ce a vomitat a devenit jucaus si acum nu mai are nimic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! Vreau sa va intreb ceva. Mereu cand vin de undeva akasa,bichonul meu face dezastru. Acum il las inchis doar in hol,numai ca e acelasi lucru. Scutecul absorbant e ros,patul e intors. Nu stiu de ce face asa,e normal?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×