Sari la conținut
Forum Roportal
Dj RoSs

Neintelegeri Intre Tinerii Indragostiti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci daca nu-i prima abatere...acest "tras de maneca" si-a avut rostu' @Vampiriţa: "Eu zic ca nu prea vad rostul relatiei. El e prea stresant si ea prea impulsiva. Mie mi se pare aberant sa scoti ochii cuiva ca a stat mai mult decat tine pe mess. Odata ce el a iesit, ce treaba are cu ce face ea?!"Auzi ca nu-i prima data cand se intampla...asa ca poate el nu-i asa de stresant si poate ea se simte cu musca pe caciula...Persoanele care stiu ca sunt vinovate, reactioneaza ciudat la orice fel de suspiciune din partea celuilalt...chiar daca celalalt n-are intentia sa o "interogheze"Un exemplu funny :good: "Ce faci draga? N-am furat nimic!...aaa..Bine dragule!"
Da, N'am furat nimic!! :lol2:Mie mi se par aiurea certurile astea. Nervi cheltuiti degeaba. Daca din atata nimic stai si'i scoti ochii...apoi nu vreau sa'mi imaginez cum e in situatii mai critice.
Lol Vampiritza , O sa zici ca tin eu "El " Cum sa fie cand nu exista certuri , se inteleg , discuta in general cate ceva, dar din "anumite situatii " se iveste cearta , care... se " dezvolta " ( scotandu`si ochii reciproc :hi: )
Da' voi tot timpul va sustineti. Asta e clar. Stii...am observat ceva la barbatii din jurul meu, implicati in relatii...chiar si tata, sau alte rude. Toti sunt egoisti. Se cred masculi feroce si au impresia ca nevestele/iubitele sunt obligate sa le faca lor pe plac. O relatie de'asta cu scosu' ochilor nu duce nicaieri. Tot ce e frumos se duce, se uita, se sterge pur si simplu. Eu una nu as putea trai cu un om egoist, care crede ca poate face ce vrea din mine, nu suport sa fiu sclava nimanui. Nu sunt certareata de fel, dar au fost persoane care m'au adus la capatul rabdarilor. Cred ca asta se intampla si in cazul lor sau a unuia dintre ei. Au fost prea multe situatii care i'a facut sa se certe "ca chiorii" din nimicuri. Is curioasa daca mai exista iubire intre ei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O parte din conversatie

 

Ea : certurile mi se par aiurea

 

El : Dar iti place sa le produci

 

Ea : bine

 

Ea : cautati pe alta care sa nu le mai produca si scuteste-ma

 

El : Si cand te vezi cu musca pe caciula te transformi acum vad cat de bine stii sa te ascunzi cand faci un lucru

 

El : Vrei sa caut pe alta da ? sau asa am inteles eu , poate e gresit

 

Ea : =))

 

Ea : esti copil

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O parte din conversatie

 

Ea : certurile mi se par aiurea

 

El : Dar iti place sa le produci

 

Ea : bine

 

Ea : cautati pe alta care sa nu le mai produca si scuteste-ma

 

El : Si cand te vezi cu musca pe caciula te transformi acum vad cat de bine stii sa te ascunzi cand faci un lucru

 

El : Vrei sa caut pe alta da ? sau asa am inteles eu , poate e gresit

 

Ea : =))

 

Ea : esti copil

 

 

Mda... Dragostea e in vacanta...Deci cand Ea-l indeamna (chiar si in gluma) sa-si gaseasca pe alta, apoi rade, e de rau...

 

Putea spune "gaseste-ti pe alta" si apoi daca nu vorbea serios urma binecunoscuta replica feminina "hai sa schimbam subiectu'!"..

 

Eu asa consider...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu vad doar o lupta prosteasca intre orgolii, iar pe el il vad la fel ca pe ceilalti, atent sa nu cumva sa ii raneasca cineva orgoliul.

 

Pentru tine TOTI barbatii/ baietii sunt PROSTI , si de NIMIC , iar voi fetele sunteti " Cele mai bune si trebuie sa iesiti in evidenta " ? Sa`mi zici cine accepta asa ceva , sau pe cine ai u care sa`l faci asa de fiecare data.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru tine TOTI barbatii/ baietii sunt PROSTI , si de NIMIC , iar voi fetele sunteti " Cele mai bune si trebuie sa iesiti in evidenta " ? Sa`mi zici cine accepta asa ceva , sau pe cine ai u care sa`l faci asa de fiecare data.

 

Oameni buni..Va rog sa nu va certati! Nu fi asa dura cu IngerSalbatic ... poate a exagerat putin...dar sunt sigur ca puteti rezolva asta pe cale pasnica... :good:

 

Fiti cuminti!

Editat de Capitano

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu vad doar o lupta prosteasca intre orgolii, iar pe el il vad la fel ca pe ceilalti, atent sa nu cumva sa ii raneasca cineva orgoliul.

 

Nu inteleg cu cine te certi. Noi barbati suntem uniti dar la fel sunteti si voi .

Acum ce o mai zici la replica care a dat-o Ea?

Ti se pare normal sa zica "daca nu iti convine, cautati alta!" ?

Inca un motiv care il scoate pe El din orice vinovatie.

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu inteleg cu cine te certi. Noi barbati suntem uniti dar la fel sunteti si voi .

Acum ce o mai zici la replica care a dat-o Ea?

Ti se pare normal sa zica "daca nu iti convine, cautati alta!" ?

Inca un motiv care il scoate pe El din orice vinovatie.

 

Iti dau dreptate...Totusi, se stie ca fetele rup o relatie mai greu decat noi...asa ca probabil mai "trage matza de coada" pana la ceva mai bun..."ca decat nimic..bun si asta"...

Editat de Capitano

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×