Sari la conținut
Forum Roportal
maryalove

cum s-a creat omul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nici varianta cu extraterestrii nu suna asa aberant :P ),iar pe D-zeu,ca si pe milioane de zei si zeite,i-am inventat

Pai eu as pune varianta cu D-zeu in aceiasi oala(aa pardon in acelasi graal :D )cu a extraterestrilor!!!

 

Pana acum singura explicatie logica pe care o avem si in care nu se abereaza este aceea conform careia omul se trage din maimuta!!!

deci in concluzie treburile astea "sta "dupa cum urmeaza:Omul a evoluat din maimutelele acelea blegute,si-a dat seama intr-un moment de inspiratie ca este singurel intr-o lume atat de necunoscuta lui.Asa ca inventeaza niste zei...din acest moment oamenii se simt protejati...poate prea protejati.Ei aici intervin extraterestri care ne invadeaza planeta si care o sa ne omoare...asta daca nu ne rugam la zei!!!

 

App. eu cred in D-zeu dar nu am alte variante mai credibile!!! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parca dezbateti teoria lui ciao darwin...ce naiba nu puteti sa vb serios on topicul omului..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buey , sincer sa fiu maimutza are multe aspecte in comun cu omul de acum . Este posibil ca Dumnezeu sa fii comunicat cu extraterestri , care chiar exista chiar daca unii nu pricep sau nu vor sa recunoasca , astfel evouluand maimutza in om ..dar prin cale divina (sau poate au intrat maiumutzele in centura fotonica si au evoluat xD ) dar sincer sa fiu nu putem afirma in nici un caz ca Dumnezeu nu exista..Exista

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da,am evoluat din maimuta(desi........nici varianta cu extraterestrii nu suna asa aberant :D ),iar pe D-zeu,ca si pe milioane de zei si zeite,i-am inventat

 

- Omul este pana la identitate (anatomo-fiziologico-genetica 99% cu antropoidul Bonobo, varul Cimpanzeului) un antropoid (apes) !!!

 

- Restul sunt povesti si doar atat !!! :D :D :)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
parca dezbateti teoria lui ciao darwin...ce naiba nu puteti sa vb serios on topicul omului..

dar vorbim foarte serios... pe un ton ceva mai ironic :D !!

 

Omul se trage din maimuta!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×