Sari la conținut
Forum Roportal
Lion79

17 septembrie 2007

Postări Recomandate

baaaaaaaaaaaaaaai catelea filozofie pe o intrebare simpla :bye: ... imi e de-ajuns raspunsul lui fluture

 

eu chiar nu sunt de-aia care cauta dovezi stiintifice, adi :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
baaaaaaaaaaaaaaai catelea filozofie pe o intrebare simpla :bye: ... imi e de-ajuns raspunsul lui fluture

eu chiar nu sunt de-aia care cauta dovezi stiintifice, adi :P

 

Ai cerut dovezi, acum zici ca nu vrei dovezi stiintifice... Deci ai cerut dovezi de dragul de a spune ceva? :P

Vrei sa crezi dar nu stii de ce sa te agati? Sau ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu crezi in Tobias?

 

Am citit o parte din mesajele lui Tobias. Nu gasesc in ele nimic inacceptabil. Cred ca Tobias e unul dintre multi altii care cred ca spun lucruri adevarate si utile in ziua de azi, pentru cine e pregatit sa le primeasca. Fata de o sumedenie de oameni care spun lucruri doar ca sa zica si ei ceva, chiar si in forumuri, Tobias spune lucruri cu cap si coada, si cu sens.

 

Parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti de acord cu mine ca spune lucruri adevarate dar doar franturi ?

Nu spune tot ? Exista o parte care este secreta ?

 

Asta am simtit-o prima data cand cerea deschiderea portalurilor. Si "roboteii" s-au supus, fara sa intrebe, e bine, nu e bine. Ce vine prin acel portal, cum o sa ii afecteze.

Dar, repet, pentru mine e doar un gard frumos vopsit ... poate inauntru este leopardul :P

 

Aaaaaaa... si mi-a mai atras atentia ceva. Chiar incuraja manifestarea energiilor distructive...

Wow , nice :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti de acord cu mine ca spune lucruri adevarate dar doar franturi ?

Nu spune tot ? Exista o parte care este secreta ?

 

Asta am simtit-o prima data cand cerea deschiderea portalurilor. Si "roboteii" s-au supus, fara sa intrebe, e bine, nu e bine. Ce vine prin acel portal, cum o sa ii afecteze.

Dar, repet, pentru mine e doar un gard frumos vopsit ... poate inauntru este leopardul :P

 

Aaaaaaa... si mi-a mai atras atentia ceva. Chiar incuraja manifestarea energiilor distructive...

Wow , nice :bye:

 

 

Toate adevarurile sunt semiadevaruri. Kybalion.

Ceea ce vezi la altii te reprezinta pe tine in primul rind... lentila prin care privesti tu, adica.

 

Dar sa zicem ca eu vorbesc din afara, doar din ce am citit/auzit de/despre Tobias. Tu de unde vorbesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu de unde vorbesti?

 

Chiar daca am fost "invitat" sa dau 250 EUR pentru o intalnire cu marele Tobias, am fost nevoit sa refuz aceasta onoare. Asa ca nu pot zice ca il cunosc personal. Dar i-am citit cursurile, am vazut filmulete cu el (de la astfel de intruniri cu taxa).

De aici vorbesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si vorbesti bine.

M-am pierdut toata ziua alergand pe net dupa Tobias. Un sarlatan care speculeaza pe marginea unor situatii existente. Cat ziceai ca cere pentru un curs? 250 euro? Sa-i spui te rog ca-mi datoreaza 2500, ca mi-am pierdut ziua ca sa-i citesc sarlatanismele. :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Credem, pentru ca exista oameni (adevarat, foarte putini) care intr-un fel sau altul comunica cu divinitatea pentru a putea ajuta omenirea. Dar astfel de persoane se afla pe o trepta foarte inalta a evolutiei spirituale si misiunea lor, in nici-un caz nu se rezuma la a vinde bilete de intrare la conferinte. Si ca sa se inteleaga cam in ce consta misiunea unor adevarati paranormali, am sa dau doar doua exemple : Newton si Einstain.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×