Sari la conținut
Forum Roportal
Lion79

17 septembrie 2007

Postări Recomandate

Abureala frate ..si o sa vezi ca nu se intampla nimic acum, iar apoi vor spune ca in 2012 de fapt va fi ..schimbarea si alea alea . :)

Stiu de astea ..e plina lumea de teorii a schimbari polilor magnetici ai pamantului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Abureala frate ..si o sa vezi ca nu se intampla nimic acum, iar apoi vor spune ca in 2012 de fapt va fi ..schimbarea si alea alea . :)

Stiu de astea ..e plina lumea de teorii a schimbari polilor magnetici ai pamantului.

Subscriu. Nu mai cred in asemenea aberatii. Teorii dar fapte,nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
;)

 

cred ca tu nu ai inteles pana acum cine este acest Tobias si cui slujeste ...

Cui slujeste?

Ca eu de mult cautam textul asta in roamneste ca mi-e prea greu sa imi traduc din engleza :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cui slujeste?

Ca eu de mult cautam textul asta in roamneste ca mi-e prea greu sa imi traduc din engleza :)

 

Deci Samsara, ma faci sa imi schimb parerea despre tine.

 

dar hai sa vedem cum se auto-intituleaza :

 

"TOBIAS

 

Tobias este o energie, un spirit, canalizat prin Geoffrey Hoppe. Tobias face parte dintr-un grup spiritual, numit Consiliul Crimson. Acest consiliu are ca obiectiv spiritual sa invete/predea utilizarea energiei pe aceasta planeta si in alte locuri ale Universului, din Creatiei. Tobias si Consiliul Crimson aduc energia intelepciunii, a iubirii si o perspectiva din cealalta parte a voalului.

 

Mesajele lui Tobaias din Consiliul Crimson au inceput in 1999, printr-un grup de lucratori ai luminii, din zona Colorado , cunoscuti ca Shaumbra. Ei obisnuiau sa inceapa sesiunea de comunicari, cu vorbe ca acestea :

 

In acesta zi, eu, Tobias, voi vorbi prin prietenul vostru, pe care noi il numim Cauldre (Geoffrey Hoppe), dar in acelasi timp, va vom vorbi fiecaruia, ne vom adresa inimilor voastre, Sinelui vostru Divin. Cuvintele pe care le veti auzi (si citi) nu sunt atat de importante, pe cat sunt mesajele, iubirea si energia, pe care le aducem familiei Shaumbra, in aceasta zi.

 

Tobias a numit Cercul Crimson

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
New Age este o miscare religioasa toleranta..........plus idei ca egalitatea femeii,ecologia,etc............dar asta e stupid.

Pentru un spirit,e f vorbaret.

Daca e nevorbit ..iti dai seama .. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Abureala frate ..si o sa vezi ca nu se intampla nimic acum, iar apoi vor spune ca in 2012 de fapt va fi ..schimbarea si alea alea . :)

Stiu de astea ..e plina lumea de teorii a schimbari polilor magnetici ai pamantului.

 

Mai cititi o data daca nu ati inteles. Nu a spus ca pe 18 o sa fie nu stiu ce schimbare, atunci va fi un fel de inceput.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru un spirit,e f vorbaret.

:)

cum sa nu, Tobias luminosule, :P invata-ne despre energia intelepciunii!!! O fi si asta un :) spirit atlant? ;) 8)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai cititi o data daca nu ati inteles. Nu a spus ca pe 18 o sa fie nu stiu ce schimbare, atunci va fi un fel de inceput.

Normal ca doar nu va fi brusc ..dar idea de baza este ca se vor schimba poli magnetici ai pamantului si ..din aceasta cauza se vor intampla multe lucruri.

Dar asta se vehiculeaza numai in anumite cercuri , nu o spun oameni de stiinta . :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×