Sari la conținut
Forum Roportal
Lion79

17 septembrie 2007

Postări Recomandate

Normal ca doar nu va fi brusc ..dar idea de baza este ca se vor schimba poli magnetici ai pamantului si ..din aceasta cauza se vor intampla multe lucruri.

Dar asta se vehiculeaza numai in anumite cercuri , nu o spun oameni de stiinta . :)

 

Oricum nu cred ca ii mai crede multa lume. Cred ca daca ar veni maine un meteorit spre pamant si ar fi filmat, lumea tot nu ar crede. Dezinformarea si-a atins scopul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricum nu cred ca ii mai crede multa lume. Cred ca daca ar veni maine un meteorit spre pamant si ar fi filmat, lumea tot nu ar crede. Dezinformarea si-a atins scopul.

Care dezimformare si, de ce crezi ca ar avea cineva interes sa o faca ?

Teoria asta cu schimbarea si efectele, sunt pure divagatii si speculatii de la temele stintifice ce se cunosc deja, incalzirea globala ,schimbarea anotimpurilor , etc..

Trei sferturi din ce spune este logic doar pentru ca la baza sunt dovedite stintific, energii,schimbari si altele ..dar de acolo pana la a spune ca iti vorbeste un spirit si iti spune ce va fi ..e drumul lung. :bye:

E clar ca are alte motive si interese ascunse pentru care o face .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci Samsara, ma faci sa imi schimb parerea despre tine.

 

dar hai sa vedem cum se auto-intituleaza :

 

"TOBIAS

 

Tobias este o energie, un spirit, canalizat prin Geoffrey Hoppe. Tobias face parte dintr-un grup spiritual, numit Consiliul Crimson. Acest consiliu are ca obiectiv spiritual sa invete/predea utilizarea energiei pe aceasta planeta si in alte locuri ale Universului, din Creatiei. Tobias si Consiliul Crimson aduc energia intelepciunii, a iubirii si o perspectiva din cealalta parte a voalului.

 

Mesajele lui Tobaias din Consiliul Crimson au inceput in 1999, printr-un grup de lucratori ai luminii, din zona Colorado , cunoscuti ca Shaumbra. Ei obisnuiau sa inceapa sesiunea de comunicari, cu vorbe ca acestea :

 

In acesta zi, eu, Tobias, voi vorbi prin prietenul vostru, pe care noi il numim Cauldre (Geoffrey Hoppe), dar in acelasi timp, va vom vorbi fiecaruia, ne vom adresa inimilor voastre, Sinelui vostru Divin. Cuvintele pe care le veti auzi (si citi) nu sunt atat de importante, pe cat sunt mesajele, iubirea si energia, pe care le aducem familiei Shaumbra, in aceasta zi.

 

Tobias a numit Cercul Crimson

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In fine ... are o intreaga serie de cursuri care prind foarte bine new-age-stilor.

Si tot in aceasta categorie Tobias il bag si pe Saint Germain. Mi-a dovedit ca are intentii ascunse ... si arata doar invelisul.

 

cum ti-a dovedit? :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ... asa .... printr-un al 9-lea simt ...

Vazut filme cu el, citit cursuri (cu creionul in mana).

 

sau poate ... simplu si la obiect, nu am rezonat eu cu inalta lui vibratie :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum ti-a dovedit? :bye:

 

Asta e intrebare de om de stiinta, sceptic si dornic de dovezi. Chiar esti asa ceva?!

Oamenilor obisnuiti le ajunge credinta. Asa cum crezi ce ti se spune la TV fara sa ti se dovedeasca,

numai fiindca tu crezi ca e adevarat ce se spune la TV, la fel poti sa crezi si ce se spune in alte medii.

 

Unii afirma, altii accepta sau resping ce afirma primii.

Motivatia fiecaruia, de a accepta sau de a respinge, este personala.

Cei care afirma nu au nevoie sa dovedeasca nimic, daca ei cred in ceea ce afirma.

Cei care accepta nu au nevoie sa li se dovedeasca nimic, daca afirmatiile respective doar le confirma ceea ce ei credeau deja.

Doar cei care nu au repere personale cer dovezi pentru afirmatiile in care ei nu cred.

Dar asta e problema lor, nu a celui care afirma...

 

Parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×