Sari la conținut
Forum Roportal
FAFAFA

Chakra

Postări Recomandate

N-ai citit titlul ? :cry:

Sau ai fost prea ocupat , pentru a o face ? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai am citit titlul ... si nu intelegeam ...

si apoi ati venit voi cu denumirile astea indiene ...

 

perfecte pentru a crea o secta ... Pipiguru mai lipseste de aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum se numesc chakrele si unde sunt siutate stiam deja, eu vreau lucruri mai interesante :)

 

Chakrele dimensiunii a 4-a

 

Chakra a opta--este prima chakra a dimensiunii a patra;este locasul sufletului.Asa cum in a treia dimensiune pamantul,este desemnat cu numarul zero,si reprezinta existenta fizica,tot asa in dimensiunea a 4-a,locasul sufletului devine locul existentei in aceasta dimensiune.Culorile chakrei a 8-a sunt verde smarald si purpuriu.

 

Chakra a9-a--corespunde chakrei de baza din dimensiunea a treia.Este legata de corpul de lumina.Are legatura cu veselia.Cand este activata,ea aprinde corpul de lumina,care acum se afla in structura d-voastra celulara si subcelulara.Culoarea acestei chakre este verde albastrui.

 

Chakra a10-a--este asociata cu ckr polaritatii din a treia dimensiune.Are legatura cu integrarea masculinului si femininului in sine.Aceasta ckr incepe sa functioneze atunci cand energiile masculine si feminine sunt in echilibru perfect.Aceasta este traita ca o stare de lipsa de efort si de corelare cu sufletul propriu,Culoarea acestei ckr este sidefie.

 

Ckr a 11-a--este ckr energiilor erei noi.Corespunde cu ckr plexului solar din a 3-a dim.Conectand ckr a3-a la cea de a 11-a,putem sa diminuam traumele vietii prezente sau ale vietilor anterioare,care sunt stocate in ckr 3.

Sentimentul pe care il degaja energia ckr a11-a este ca un val si se misca prin corpul d-voastra si va iesi fara sa stationeze si fara sa se ataseze de vreo zona de perceptie gresita.(Inainte ca a 4-a dimensiune sa fie disponibila,un raspuns emotional neechilibrat obisnuia sa se ataseze de perceptiile gresite existente in corp).Culoarea acestei ckr este roz-portocaliu.

 

Ckr a 12-a--tine de constiinta christica,ce este o energie transformatoare care pune in legatura toate formele de energie.Ea este asociata cu ckr inimii,iar culoarea ei este auriu sclipitor.

 

Ckr a 13-a--se leaga de manifestarea comunicarii prin vibratii.Aceasta este ckr care se foloseste pentru materializarea sau dematerializarea lucrurilor.Este de asemeni ckr folosita pentru teleportare.Se utilizeaza si pentru vindecare.Culoarea ei este roz-violet deschis.

 

Ckr a 14-a--are legatura cu Planul Divin.Permite planului mental sa se predea.Cea de a14-a ckr spune ca tu permiti Planului Divin sa-ti arate calea fara evaluarea sau analiza prin credintele conceptiilortale mentale.

Aceasta ckr ii corespunde celui de al treilea ochi din dim.a 3-a.Aduce clarviziune in dimensiunea a4-a si activeaza nelimitarea ta.Culoarea acestei ckr este albastru-violet inchis.

 

Ckr a 15-a--se ocupa de legatura noastra monadica.Ea ii corespunde ckr crestetului din dim a3-a,legatura ta spirituala.Deschizand a 15-a ckr,poti permite ca noua ta legatura spirituala,care este monada,sa opereze.Aceasta se intampla in momentul in care treci de a patra initiere.La a cincea initiere noi ne conectam cu monada,care ne duce la poarta catre ascensiune.Cand opereaza aceasta ckr,ea spune ca structura sufletului tau este suficient de stabila pentru a manui energia si scopul informational care vine de la nivelul monadic.Culoarea este alb auriu deschis.

-DJWHAL KHUL,canalizat prin Alice A.Bailey.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cea mai mare prostie cu cheakre si aure sau karma...chestii budhiste...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cea mai mare prostie cu cheakre si aure sau karma...chestii budhiste...

Nu crezi pentru ca nu ti-ai vazut-o..:)

Sunt aparate care ti-o fotografiaza si iti pun diagnostic dupa ea .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu ...un documentar despre aparatele astea care fotografiaza aura :)

Nu prea cred ca aura are culori..........cred ca exista o energie care inconjoara corpul.Unul din motivele ptr care nu am fost considerata o buna atee :) .......asta si fiindca ma intereseaza mitologia.
mi`am facut un test pe tickle ...si mi` s`a zis ca aura mea e culoarea galbena 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×