Sari la conținut
Forum Roportal
FAFAFA

Chakra

Postări Recomandate

Aha! Un rezumat mai scurt pentru noi astia mai putin dotati su se poate?:airkiss:

 

Mah,termina cu modestia! :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu eu am vazut pentru ca nu am astfel de capacitati extrasenzoriale. Vorbeam pe messenger cu o persoana care vede aurele si culorile chakrelor. Iata discutia:

 

eu: aha...stai sa vad cum se numeste chakra si cu ce se ocupa

el: visshuddha

el: cunoastere,sunet,timp

el: e albastra

el: la tine e mai mult verde

el: :airkiss:

eu: adica?

el: nimic...uita ce am zis...

 

Si cum a fost imposibil sa-l fac sa-mi spuna semnificatia, am apelat la forum. Poate stie cineva de ce radea baiatul acela cu atata pofta...

aaaa lol :lol: in cazul asta vorba lui, mai bine uita discutia :airkiss:

 

Sincer nu cred ca ar trebui sa ai incredere in toti cei ce pretind ca au astfel de capacitati chiar daca iti sunt prieteni si asta nu din cauza ca ei ar minti ci din simplul motiv ca nu sunt stapani pe subconstientul lui care ii controleaza clipa de clipa. Subconstientul de multe ori ne joaca niste feste si nici macar nu ne dam seama. Eu iti zic si sunt sigura de ceea ce zic: chakrele nu pot lua alte culori decat cele pe care le au ...bineinteles cu variatii. Asa ca stai linistita vishudha ta e albastra, acuma nu stiu cat de albastra dar sigur e albastra si nu alta culoare :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Samsara, nu compara ceea ce "vede" un aparat la nivel foarte apropiat de 3D si ce se percepe de fapt prin capacitati. Ceea ce vede aparatul acela de fapt nu vede chakra in sine sau aura in sine ci vede reactia campului energetic la presiunile electromagnetice din jur. De fapt aura arata total diferit fata de pozele pe care le-am vazut. Acest aparat este limitat si asta din cauza ca nu poate sa treaca de un nivel foarte superficial. Aura propriuzisa contine mult mai multe chestii decat niste culori din spectrul celor 7.

da e clar ca e limitat ... oricum imi pare mai "logic" sa nu-si schimbe culoarea, oarecum simplifica lucrurile ... insa ... o sa ma dumiresc cand o sa "experimentez" eu

Editat de samsara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da e clar ca e limitat ... oricum imi pare mai "logic" sa nu-si schimbe culoarea, oarecum simplifica lucrurile ... insa ... o sa ma dumiresc cand o sa "experimentez" eu

Vezi ca exista niste exercitii foarte simple pe care le poti face ca sa poti sa incepi sa vezi campurile electromagnetice. Pt ca ele pana la urma sunt destul de apropiate de 3D, numai ca privirea noastra nu este obisnuita sa se focalizeze atata de bine si de mult incat sa poata sa surprinda mai mult. e o chestie pur fizica si nu tine de ajna sau de clarviziune ci doar de ochii astia fizici care daca ii inveti sa vada mai mult vor vedeam mai mult :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Or exista aceste exercitii, dar nu le stiu ... :airkiss: poate ne zici si noua

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sushumna nadi trece prin interiorul coloanei vertebrale, ea nu este un nerv, substanţă nervoasă sau structură tubulară materială, asta

Editat de tota_puri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Or exista aceste exercitii, dar nu le stiu ... :jester: poate ne zici si noua

Primul exercitu ar fi sa iei o foaie alba pe care sunt desenate forme de diferite culori. sa iti concentrezi privirea fara sa clipesti pe aceste forme si apoi sa iti muti privirea pe un perete alb, sau un fond alb. Ceea ce vei vedea va fi exact forma respectiva numai ca in culoarea complementara culorii in care era desenata. Trebuie sa te concentrezi zilnic sa mentii cat mai mult timp aceasta imagine pe retina si sa te inveti sa clipesti rar. Apoi ar trebui sa incerci sa te concentrezi pe o flacara si sa incerci sa nu clipesti pana ochii tai se forteaza sa vada mai multe culori sau miscari in jurul flacarei. apoi dupa flacara poti sa incerci cu o frunza iar dupa poti sa incepi sa te uiti la un corp uman pus in fata unui fond de o culoare neutra...alb, bej sau negru...Ceea ce trebuie sa faci e sa incerci sa iti pierzi privirea atat de mult in imagine incat sa nu mai clipesti iar cand vei clipi foarte rar vei si vedea mai mult. Unii oameni vad bine cu ochii inchisi.Astfel, dupa ce iti concentrezi privirea pe imaginea dorita, insa dupa ce o concentrezi bine si nu clipesti timp imdelungat inchide ochii si vezi ce iese. Nu o sa ai aceste rezultate peste noapte insa daca repeti zilnic in ceva timp ar trebui sa incepi sa percepi muuuuuuuuuuuuuult mai muuuuuuuuuult! HAve fun!! :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×