Sari la conținut
Forum Roportal
tudorel666

Este saracul cu duhul un soi de prost irecuperabil ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ete fleosc. In Biblie unde scrie, nu Biblia este cartea de baza a crestinismului?

na, ca fac si eu ca Zexe.

:D hahahaha....ti-am zis ca se ia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:D hahahaha....ti-am zis ca se ia?

Pe un matemacian bou il prinzi imediat, tot cu matematica, nu cu filozofia. Ii dai o problema de mate, iar daca nu stie nici elementarele notiuni..... ce teorii interesante poate sa aiba ala? Care pt el 1+1=1127?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe un matemacian bou il prinzi imediat, tot cu matematica, nu cu filozofia. Ii dai o problema de mate, iar daca nu stie nici elementarele notiuni..... ce teorii interesante poate sa aiba ala? Care pt el 1+1=1127?

ssssssssshhhhhhhh ! taci ! ca iar vine pixelut si demonstreaza ca punctul nu exista ! zau, ma obligati sa-mi schimb medicatia ! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ssssssssshhhhhhhh ! taci ! ca iar vine pixelut si demonstreaza ca punctul nu exista ! zau, ma obligati sa-mi schimb medicatia ! :D

Pai.......nu exista: este intersectia a doua drepte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Problemele nu apar cand se considera Spiritul Bibliei ci Cuvantul Bibliei. Daca te legi prea mult de Cuvant... Spriritul trece pe planul 2... intra in ceata.

 

De asta Biblia se predica cu Fapta nu cu Gura. Pentru ca ce trebuie predicat e Spiritul vizibil in Fapta nu Cuvantul Gol.

John 6:63

It is the spirit that quickeneth; the flesh profiteth nothing: the words that I speak unto you, they are spirit, and they are life.

 

Deci, Cuvantul este Duh......si viata. Cine are Cuvantul in el, are viata.......... D-aia e important si d-aia necredinciosii nu-l respecta, pt ca nici pe Dumnezeu nu-L respecta decat cu buzele. Si nici n-au acces la intelepciune, la intelesul spiritual al Cuvantului.

 

1 Corinteni 2:12-15

 

12Şi noi n'am primit duhul lumii, ci Duhul care vine dela Dumnezeu, ca să putem cunoaşte lucrurile, pe cari ni le -a dat Dumnezeu prin harul Său.

 

13Şi vorbim despre ele nu cu vorbiri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci, Cuvantul este Duh......si viata. Cine are Cuvantul in el, are viata.......... D-aia e important si d-aia necredinciosii nu-l respecta, pt ca nici pe Dumnezeu nu-L respecta decat cu buzele. Si nici n-au acces la intelepciune, la intelesul spiritual al Cuvantului.

Iar te legi de un cuvant... in cazul de fata... cuvantul e "Cuvantul" :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×