Sari la conținut
Forum Roportal
tudorel666

Este saracul cu duhul un soi de prost irecuperabil ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma, numai sa nu ma iubesti si pe mine, te rog!!!!!!!!!! Poti sa faci asta pt mine, nu? Personal, putin ma intereseaza cum iubesti tu sau daca iubesti sau nu. Are cine sa te judece. Eu pot doar sa-ti prezint ce scrie despre una si alta in Biblie. Ce faci tu in pat si la tine acasa...........e treaba ta.
sa iti mai explic inca o data1iubire nu e dragoste- intelegi diferenta sau vrei o schita? :jester:asta mergi pe topicul specific..... si o sa gasesti ce spun despre cele 2 si diferente 2. esti offtopic..... asta e a treia oara cind iti spun.....topicul tau de "citate" e in alta parteceva la tema ai de spus? ;) daca da poti sa iti spui parerea, daca nu incheiem aici cu offtopicealamulta iubireps "judeci " fara sa cunostiba sunt "handicapat" ba sunt gay" - nici una nici alta...... sa vad ce mai inventezi :hi: multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca te simti gay si handicapat........ Eu nu te-am facut asa.

 

Despre topic, am sugerat ca cel sarac cu duhul lumii este fericit=salvat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare rau ca te simti gay si handicapat........ Eu nu te-am facut asa.

 

Despre topic, am sugerat ca cel sarac cu duhul lumii este fericit=salvat.

sa iti aduc dovada? ;) nu ma cobor zexe :hi:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa iti aduc dovada? ;) nu ma cobor zexe :hi:

multa iubire

Ca esti fericit? Ma, daca asta te face pe tine fericit...........asta e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

on topic sarac cu duhul nu poate fi prost .... e simplu ;) multa iubire

Ca esti fericit? Ma, daca asta te face pe tine fericit...........asta e.
"orice cuvint rostit scris etc va ramine si va fi scris unde trebuie si luat in considerare sau nu :hi: multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
on topic sarac cu duhul nu poate fi prost .... e simplu

Saracul cu duhul lumii este cel salvat.

 

"orice cuvint rostit scris etc va ramine si va fi scris unde trebuie si luat in considerare sau nu

Doar daca n-ai inteles tu aiurea........ca am vazut ca tragi niste concluzii......nefondate, mai ales ca eu nu te judec. Cu privire la ce faci tu acasa. Cu doctrina, e altceva. In rest, lumea e libera si deschisa la orice.........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Saracul cu duhul lumii este cel salvat.

Doar daca n-ai inteles tu aiurea........ca am vazut ca tragi niste concluzii......nefondate, mai ales ca eu nu te judec. Cu privire la ce faci tu acasa. Cu doctrina, e altceva. In rest, lumea e libera si deschisa la orice.........

lasa-o asa zexelica...... cuvintele tale te contrazic ...... :jester: sa incheiem offtopiceala

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

voi va certati degeaba ca amandoi intelegetii aceeasi chestie din "fericiti cei saraci cu duhuk" ... numa' ca nu va convine exprimarea unuia celuilalt :jester: ... of, barbatii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:beee: bine e valabil doar pentru tine probabil, ca tu traiesti pe alta lume. Dar lumea reala e cu totul alta poveste.... si ia zi tu cand a trait Noe? dupa teoria asta... o fi fost contemporan cu dinozaurii? :flowers: auzi, da' gandaceii si r

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce interesant esti! Am zis "conform Bibliei" se ajunge la concluzia X! Asta nu inseamna ca eu nu-mi pun intrebari asupra veridicitatii concluziei la care am ajuns!!! Dar nici nu trebuie sa excluzi o posibilitate de raspuns doar pentru faptul ca la prima vedere ti se pare imposibila, nereala! De acoed cu tine, este o varianta care bate in ridicol, dar, inainte de a o de deoparte, vreau sa gasesc si dovada ca este intradevar imposibila!

Nu s-ar zice ca iti pui intrebari. Mai ales la o concluzie ca cea despre orbita pamantului, cand mi-aiu explicat cu maxima senintate si convingere de ce avea anul 700 de zile sau asa ceva.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×