Sari la conținut
Forum Roportal
yleana

ajutor

Postări Recomandate

multumesc frumos chiar ma bucur din inima ca mi ai raspuns promit ca voi merge si la psiho dar pt moment nu imi permit tipa de care spuneai cred ca tu se numeste sandrina mindu am inteles ca e foarte buna psiho nu imi plang de mila doar va spun prin ce trec, sunt din ce in ce mai nervoasa cu sanatatea stau prost noptile nu le dorm am cosmaruri sunt agitata fumez mult cum am mai scris,plang din orice. referitor la casnicia mea am pus capat din cauza violentei,nici macar politia nu ma ajuta spuneau "nu avem ce i face e cetatean strain" am trecut prin un divort foarte urat pana am reusit sa il expulzez din tara. multumesc inca odata pt incurajare si pt sfat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iti multumesc inca odata astept sa imi scrii sa imi dai sfaturi,ma bucur cand cineva se gandeste la situatia mea cand cineva ma poate ajuta simt ca nu sunt singura

 

Nu e nici o problema :crazy:

 

Ai inceput sa mergi la un psiho???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

merci frumos. astept incontinuare mesajele voastre. nu stiu cum sa ma mai comport cu fiul meu in varsta de 15 ani este foarte nervos mereu face contra mea nu stiu cum sa il mai iau are si un anturaj de copii care frecventeaza scoala cand isi aduc aminte am incercat sa discut cu acei copii dar degeaba imi e frica sa nu il strice si pe fiul meu cel mic el inca ma asculta are 13 ani. fiul meu cel mare va pot spune ca este un copil foarte inteligent pana acum 2 ani era premiant in domeniul informaticii va pot spune ca este un as la varsta lui e pacat vreau sa il aduc pe drumul cel bun si numai stiu cum ce mai pot face??????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multumesc frumos chiar ma bucur din inima ca mi ai raspuns promit ca voi merge si la psiho dar pt moment nu imi permit tipa de care spuneai cred ca tu se numeste sandrina mindu am inteles ca e foarte buna psiho nu imi plang de mila doar va spun prin ce trec, sunt din ce in ce mai nervoasa cu sanatatea stau prost noptile nu le dorm am cosmaruri sunt agitata fumez mult cum am mai scris,plang din orice. referitor la casnicia mea am pus capat din cauza violentei,nici macar politia nu ma ajuta spuneau "nu avem ce i face e cetatean strain" am trecut prin un divort foarte urat pana am reusit sa il expulzez din tara. multumesc inca odata pt incurajare si pt sfat

 

 

faptul ca ai trecut cu bine peste incercarea aia numita casnicie, te'a demoralizat , dar te'a si intarit in egala masura ... doar ca nu realizezi forta care zace'n tine .

 

 

merci frumos. astept incontinuare mesajele voastre. nu stiu cum sa ma mai comport cu fiul meu in varsta de 15 ani este foarte nervos mereu face contra mea nu stiu cum sa il mai iau are si un anturaj de copii care frecventeaza scoala cand isi aduc aminte am incercat sa discut cu acei copii dar degeaba imi e frica sa nu il strice si pe fiul meu cel mic el inca ma asculta are 13 ani. fiul meu cel mare va pot spune ca este un copil foarte inteligent pana acum 2 ani era premiant in domeniul informaticii va pot spune ca este un as la varsta lui e pacat vreau sa il aduc pe drumul cel bun si numai stiu cum ce mai pot face??????

 

probabil puntea de comunicare intre voi e rupta , va trebui sa gasesti o modalitate de refacere .

 

cum ?

 

cu multa rabdare , dar si mai multa iubire , asta nu insemna insa slabiciune . trebuie sa redevii ferma , chiar daca personalitatea lui e puternica .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
merci frumos. astept incontinuare mesajele voastre. nu stiu cum sa ma mai comport cu fiul meu in varsta de 15 ani este foarte nervos mereu face contra mea nu stiu cum sa il mai iau are si un anturaj de copii care frecventeaza scoala cand isi aduc aminte am incercat sa discut cu acei copii dar degeaba imi e frica sa nu il strice si pe fiul meu cel mic el inca ma asculta are 13 ani. fiul meu cel mare va pot spune ca este un copil foarte inteligent pana acum 2 ani era premiant in domeniul informaticii va pot spune ca este un as la varsta lui e pacat vreau sa il aduc pe drumul cel bun si numai stiu cum ce mai pot face??????

e in "perioada frumoasa" :blink: - important e sa incepi cu tine , schimbind atitudinea in interior.... "depresia" fura energia corpului si "arde" degeaba energia ...... este un ciclu vicios .... faptul ca esti deschisa si vorbesti e un pas extraordinar...... e "greu" atita timp cit ramai pe loc in a te "recunoaste" ....e "bine" ca e o sursa de invatare extraordinara a vietii, a cine esti etc......

a iti ajuta fiul incepe prin a te ajuta pe tine....... iar "forta" de depasire a "depresiei" va fi "simtita" de fiu...astea sunt in mare.... :lol:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos, cu multa rabdare cred ca voi reusi dar crede ma e foarte greu sa am rabdare in situatia in care ma aflu ,el are o personalitate foarte puternica si sper ca voi reusi eu stiu ca asta e o varsta dificila dar trebuie sa ma inteleaga si el copii mei ii iubesc ca ochii din cap si crede ma am luptat enorm pt ei ca sa i am alaturi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×