Sari la conținut
Forum Roportal
yleana

ajutor

Postări Recomandate

nu stiu ce credeti voi,poate k am semnat contractul facand ce fac altele,k m-am culkt io stiu cu vreun sef sa intru si eu in firma

ai aflat motivul din cauza caruia iti este rau?

Treci si tu pe la doctori, fa-ti ceva analize...vezi sa nu ai o anemie super avansata, sau doamne fereste altceva,,

elimina raul si mai trimite mesaje dupa :cheer

:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut! De cateva luni ma confrunt cu mari tulburari de somn... nu pot dormi cu lumina inchisa, am sentimentul ca cineva este cu mine in incapere si ca imi poate face rau. :roll: Cand adorm ma trezesc foarte des, nu ma pot odihni deloc. Lucrurile astea au inceput de cand un foarte bun prieten a murit, lucru care m-a tulburat foarte tare.

Am stari de nervozitate, nu ma pot concentra la fel de bine ca inainte..din cauza oboselii... am facut o alergie din cauza stresului care ma chinuie ingrozitor... Am inceput sa am ganduri negre, care ma deprima foarte tare. Inainte eram o persoana deschisa, radeam si glumeam tot timpul, acum am devenit inchisa si rece,sunt nervoasa mereu... Am cosmaruri foarte des, ma trezesc mereu speriata... Va rog frumos, dati-mi un sfat, spuneti-mi ce sa fac, oare innebunesc???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca in primul rand sa fi tare , sa te consolezi singura ca asta-i viata , azi suntem maine cine stie , chiar daca este foarte greu si suferi in urma pierderii prietenului .

Si mergi si la un psiholog , sigur o sa te ajute sa treci mai usor peste asta .

Fruntea sus si multa sanatate iti doresc .:roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va rog frumos, dati-mi un sfat, spuneti-mi ce sa fac, oare innebunesc???

Incearca sa gasesti o modalitate prin care sa te daruiesti...

Trebuie sa fie ceva ce poti face bine, poate mai bine decat alte persoane... o capabilitate ceva...

Incearca sa pui asa ceva in slujba celorlalti.

Aditional, daca e cazul, pune-ti organismul intr-o stare mai buna. Pentru cele mai multe persoane asta inseamna exercitii fizice si revitaminizare.

 

Poate ce spun pare putin bizar dar incearca.... rezultatele apar rezonabil de repede.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum urmez un tratament de revitaminizare, si un tratament pentru intarirea sistemului imunitar. Sper ca rezultatele sa se vada. In ceea ce priveste capabilitatea... mi-am pierdut aproape total increderea in mine. Simt ca nu mai pot face nimic la fel de bine ca inainte. Inainte obisnuiam sa "vizualizez" succese, aveam numai ganduri pozitive si asta ma ajuta enorm. Acum pun intotdeauna raul si esecul inainte, parca nu ma pot controla. Am incercat sa ma ajut singura, am luptat cu mine, cu sufletul meu, m-am rugat, dar... simt ca am nevoie si de ajutorul altcuiva, un ajutor specializat, ca singura nu pot face fata.

 

Imi puteti recomanda un psiholog in Bucuresti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum urmez un tratament de revitaminizare, si un tratament pentru intarirea sistemului imunitar. Sper ca rezultatele sa se vada. In ceea ce priveste capabilitatea... mi-am pierdut aproape total increderea in mine. Simt ca nu mai pot face nimic la fel de bine ca inainte. Inainte obisnuiam sa "vizualizez" succese, aveam numai ganduri pozitive si asta ma ajuta enorm. Acum pun intotdeauna raul si esecul inainte, parca nu ma pot controla. Am incercat sa ma ajut singura, am luptat cu mine, cu sufletul meu, m-am rugat, dar... simt ca am nevoie si de ajutorul altcuiva, un ajutor specializat, ca singura nu pot face fata.

 

Imi puteti recomanda un psiholog in Bucuresti?

Ai grija ca tratamentul imunitar iti da stari aiurea... si eu fac unul acum.... stiu cum e...

O sa fie mai bine... incearca sa te apuci si de ceva sport.... poate putin Tae Bo....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e numai o stare de moment, determinata de unii factori externi : un esec, o despartire recenta, etc, insa daca incerci sa te detasezi de tot ce te'a macinat, vei reusi fara niciun psiholog...depinde de tine sa gasesti resurse pt. a trece peste acest hop...oricum, TOATE TREC. Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate aceasta stare dureaza din luna ianuarie, atunci cand prietenul meu a murit. Este singura cauza pe care o pot determina... in celelalte aspecte totul imi merge foarte bine, nu exista probleme si cu toate astea, desi am sprijinul familiei si al logodnicului meu nu pot depasi momentul.

Fac tratament cu Echinaceea pentru intarirea sistemului imunitar, crezi ca asta imi afecteaza starea? Intr-adevar, de cand l-am inceput parca s-au acutizat toate simptomele... O sa incerc sa fac putin sport, tae bo crezi ca e cel mai potrivit? Multumesc mult de sfaturi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O sa incerc sa fac putin sport, tae bo crezi ca e cel mai potrivit? Multumesc mult de sfaturi!

Ceva dinamic... poti sa te apuci si de alergat dar... tae bo cred ca e mai bun pentru ca implica si putina socializare... mergi la o sala... mai interactionezi cu poporul roman.... personal cred ca iti va face bine....

 

Moartea unui prieten e tot timpul ceva ce lasa un impact asupra psihicului. Fiecare reactioneaza in felul lui...

Cand a murit Mariana eu am considerat ca ar trebui sa traiesc si pentru ea.... si de fiecare data cand ma gandesc la ea imi aduc aminte ca am inainte de toate o datorie de VIATA... ca trebuie sa traiesc mai mult, sa fiu mai viu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa urmez sfaturile si o sa va tin la curent.

Ma gandeam ca inainte de acest eveniment eram atat de optimista, eram printre oamenii care dadeau sfaturi, asa cum esti tu acum. Dar se pare ca nu eram suficient de puternica. Stiam ce ar trebui facut intr-o asemenea situatie, dar doar teoretic. Cum de esti asa puternic? Scuza-ma daca te deranjeaza intrebarea, dar, cum ai reusit sa fii atat de puternic si sa treci printr-o asemenea experienta? As vrea sa stiu, sa invat sa fac fata acestei situatii de la cineva care a mai trecut prin asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×