Sari la conținut
Forum Roportal
Primix

Care sunt cei mai buni actori romani?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Consider ca fiecare generatie are valorile si uscaturile ei...este normal sa fie asa...avem si actori tineri de valoare dar inca nu au experienta celor vechi..cu timpul pot sa-si depaseasca "profesorii" si ar fi un dezastru daca nu s-ar intampla asa...inseamna ca inevoluam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:jester: categoric vechea generatie..

din noua generatie mi-a atras atentia Florin Pierscic Jr...cel putin in serialul ''La urgenta'' a fost foarte bun..Si-a intrat bine in rol,i s-a potrivit ca o manusa...In piesele de teatru nu am avut ocazia sa-l vad,insa nu cred ca o sa in bara nici acolo..a fost o data invitat la MTV TRL,puteti viziona clipul aici ..

cred ca toti actorii care au jucat in serialul ''La urgenta'' sunt valorosi si talentati..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Printre actorii din "noul val" eu una va pot face o scurta lista de care sunt sigura ca nu ati auzit vorbindu-se foarte mult:

alex buescu,maria popistasu,simona cuciurianu,maria dinulescu,tudor chirila,anamaria marinca,andrei micu,mihaela serban,vlad popescu,geo remes,ilinca harnut...

:offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Peste 30 de ani vom vorbi despre generatia noua ca despre una de aur, mai ales ca multi dintre actorii noi nu vor mai apuca sa joace peste cativa ani. Acestia sunt inventati pentru anumite roluri, nu sunt actori adevarati, ies in prim-plan pentru ca sunt sustinuti financiar si promovati de anumite trusturi media, respectiv de posturile tv, ziare si reviste ale trustului respectiv. Nu dam nume ca nu e frumos, timpul ne va spune mai multe despre ei si sa vedem cu cine ramanem in final.

Sa ne aplecam atentia asupra tinerilor actori care fac teatru si care chiar au ceva de transmis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place tare mult florian pittis, adrian pintea, tamara buciuceanu, stefan banica etc...in special actorii din "vechea generatie"...filmele romanesti vechi imi plac f mult gen" de ce are vulpea coada", toamna bobocilor", "mihai viteazu", "cel mai iubit dintre pamanteni" etc(lista este f lunga)...cred ca au ceva special

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

gheorghe dinica ,florin piersic ,stela popescu ,emilia popescu ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Marcel Iures, Victor Rebengiuc, Maia Morgenstern, Florin Piersic, Leopoldina Balanuta, Oana Pellea, Draga Olteanu-Matei, Gheorghe Dinica, Gina Patrichi, Irina Petrescu, Stefan Iordache, Toma Caragiu, Valeria Seciu, Liviu Ciulei (mai mult regizor, dar si actor mare!), Anamaria Marinca, Razvan Vasilescu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toma, Amza, Dinica, Malaele, Dem Radulescu, Jean Constantin, Piersic, Ilarion Ciobanu, Colea Rautu, Draga, Tamara.

Foarte placut surprins sunt de unii din actorii astia tineri. Buni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×