Sari la conținut
Forum Roportal
Primix

Care sunt cei mai buni actori romani?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu nu stiu decat atat :imi place tare mult o poezie de Maiakovski si anume "Flautul vertebrelor ".Si de fiecare data dupa ce il aud pe Florin Piersic cum o interpreteaza ...ma trezesc in fata oglinzii incercand si eu sa spun nu numai cu vocea....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bun dupa parerea mea actor roman e ala care nu joaca in filme ,ca in rest toti au valoare inestimabila (mi-am dat seama)!!!! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda... din generatia de aur va ramne for ever Florin Piersic.... :o:

iar din noua generatie eu as propune actorii : Maria Popistaşu, Ioana Barbu :o: :cheer: , Tudor Chirilă :cheer: :good: , Florin Piersic Jr :D :yes: ... :crazy: :P 8)

si mai sunt cativa care nu-mi vin acum in cap... cei care i-am spus sunt chiar viitoare staruri... ar fi pacat sa-si rateze cariera....

Editat de Alinutza-Bebe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Actorii din generatiile trecute...cei de acum nu stiu sa dea o replica naturala...parca citesc, nu interpreteaza.De aia nici nu au cum sa ajunga la Hollywood...noroc cu Marcel Iures si Maia Morgenstern.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt mai multi? :spiteful: ,nu stiu niciunul...cei buni,saracii,au murit....odihneasca-se in pace.... :blink:

Editat de Solistry

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Victor Regenciuc si Radu Beligan (este genial), care nici nu se pot compara cu tinerii actori.

Din generatia tanara mentionez pe Monica Davidescu.

 

Rebenciuc, imi cer scuze.:roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×