Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stiati ca satanistii din Romanica vor sa-si construiasca o biserica de 0,5 miliarde $ cam cat casa poporului ?

Vor si Biserica acum ?:crazy:

Adica ei sunt alternativa. Nu vrei cu aia ..vrei cu noi. :crazy:

 

Ce nu inteleg eu este titlul, de ce Satanismul Modern.. exista unul desuet ? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am vazut de toate in Spania,in 8 ani ,dar o"biserica" inchinata satanei,nu credeam ca o sa vad ! Insa exista ! am vazut un reportaj facut de o emisiune Callejeros ,pe canalul Cuatro(o sa il caut ca sa dau linkul ),in care se facea o prezentare a acestor subnormali,si senzatia pe care am avut.o a fost ....brrrr! Cei care i se inchinau lui bau-bau,erau atat de convinsi de ceea ce spuneau,erau atat de senini,incat eu m-am gandit ca au luat prea multa heroina,dar nu ! Chiar era adevarat! au facut un ritual , au vorbit despre venirea satanei pe pamant etc . Este un fenomen care ia amploare ,pacat ca multi nu realizeaza ca dc nu se va face ceva ,curand satanistii vor fi acceptati in societatea asta frumoasa a noastra ca o noua religie ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca am vazut de toate in Spania,in 8 ani ,dar o"biserica" inchinata satanei,nu credeam ca o sa vad ! Insa exista ! am vazut un reportaj facut de o emisiune Callejeros ,pe canalul Cuatro(o sa il caut ca sa dau linkul ),in care se facea o prezentare a acestor subnormali,si senzatia pe care am avut.o a fost ....brrrr! Cei care i se inchinau lui bau-bau,erau atat de convinsi de ceea ce spuneau,erau atat de senini,incat eu m-am gandit ca au luat prea multa heroina,dar nu ! Chiar era adevarat! au facut un ritual , au vorbit despre venirea satanei pe pamant etc . Este un fenomen care ia amploare ,pacat ca multi nu realizeaza ca dc nu se va face ceva ,curand satanistii vor fi acceptati in societatea asta frumoasa a noastra ca o noua religie ...

 

Pai si subnormalii care se inchina lui YHWH sunt senini si convinsi pe ce spun, vorbesc despre venirea lui cristos pe pamant, practica tot felul de ritualuri s.a.m.d. Ce treaba ai tu cui i se inchina Gigel?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca am vazut de toate in Spania,in 8 ani ,dar o"biserica" inchinata satanei,nu credeam ca o sa vad ! Insa exista ! am vazut un reportaj facut de o emisiune Callejeros ,pe canalul Cuatro(o sa il caut ca sa dau linkul ),in care se facea o prezentare a acestor subnormali,si senzatia pe care am avut.o a fost ....brrrr! Cei care i se inchinau lui bau-bau,erau atat de convinsi de ceea ce spuneau,erau atat de senini,incat eu m-am gandit ca au luat prea multa heroina,dar nu ! Chiar era adevarat! au facut un ritual , au vorbit despre venirea satanei pe pamant etc . Este un fenomen care ia amploare ,pacat ca multi nu realizeaza ca dc nu se va face ceva ,curand satanistii vor fi acceptati in societatea asta frumoasa a noastra ca o noua religie ...

Satan e amicu' lu' Christos ...dumnezeul crestin !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Satan e amicu' lu' Christos ...dumnezeul crestin !

 

 

Imposibil. Dacă era aşa, nu l-ar fi ispitit ( fără succes ), pe Isus,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce treaba ai tu cui i se inchina Gigel?

Corect, te poti inchina oricui vrei. Poate esti inuit. :good:

 

Imposibil. Dacă era aşa, nu l-ar fi ispitit ( fără succes ), pe Isus,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-au inteles ei cumva ... Probabil Satan i-o fi dat bere in desert lu' Iisus si l-a imbatat {asta sper ca o vei percepe ca pe o gluma}.

 

 

Nu are importanţă cum o percep eu, adică, nu eu.

 

 

 

+Condamnarea lui Iisus la moartea de catre SATAN este doar pura INTERPRETARE relevanta...Unde scrie in Biblie asa ceva ?

 

Le spune

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×