Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci asa ramane :P :doh:

nu asa ramane:))

 

Incerc eu sa va conving ca cel mai grozav Demiurg este Flying Spaghetty Monster care ne asigura viata in bunastare pe lumea aialalta cu cu dealuri de Hamburgeri, paduri de cremvursti HotDog ...si rauri de Coca Cola si lacuri cu cafea fierbinte?!

 

asta o fost tare :P bine'ar fi sa fie asa :cry: cel putin mie mi'ar conveni :lol2: hhh

 

ce porcarie..sa stai sa vorbesti despre satanism :D

de ce ti se pare a fi o porcarie sa vorbesti despre satanism???ii o tema ca oricare alta...si se discuta pe tema asta la fel cum se discuta pe orice alta tema.si eu cred ca tema asta chiar merita discutata...

 

stii, primul imbold a fost sa te trimit fix in origini, dar pe urma m-am gandit ca nu-i frumos. :-

 

asa ca-ti zic doar atat: Biblia, Vechiul Testament, Iesirea (a doua carte a lui Moise), cap 12, 29-30.

bine ca te'ai abtinut :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi se pare o fapta uluitoare. Mai spunea cineva ca Iisus e Satan ca detine niste chei.

Da, si mie mi-a picat fatza si m-a luat greatza.

Printre alte carti.

Adica ai citit ce scria pe cotorul copertii, cand era bagata in raft intre alte carti, sau cum?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, si mie mi-a picat fatza si m-a luat greatza.

 

Adica ai citit ce scria pe cotorul copertii, cand era bagata in raft intre alte carti, sau cum?

 

 

Stiu foarte bine ce spune Biblia ca urmez o scoala in acest sens de 2 ani. Nu ma lua cu zemflemeli. Nu ai inteles de ce am cerut sa se spuna unde scrie,se pare.

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand ti-am spus ca iti place sa joci leapsa cu postarile pe aici. :lol2: Si de ce ma rog nu ai spus ce motiv ai avut cand ai cerut sa ti se dea versetul? Stii ceva? Posteaza direct ce ai de postat, sau cel putin cand mi te adresezi mie, ca nu am chef si nici dispozitie de jocuri de astea pe aici.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cand ti-am spus ca iti place sa joci leapsa cu postarile pe aici. :lol2: Si de ce ma rog nu ai spus ce motiv ai avut cand ai cerut sa ti se dea versetul? Stii ceva? Posteaza direct ce ai de postat, sau cel putin cand mi te adresezi mie, ca nu am chef si nici dispozitie de jocuri de astea pe aici.

 

Motivul ? Ca sa vada si altii despre ce vorbim,de unde vorbim si pe ce ne bazam :(

Nu am sa ma mai adresez tie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca vroiai sa vada si altii despre ce vorbim, bagai chiar tu citatul, (desi ma indoiesc ca mai era nevoie, fiind ceva foarte cunoscut) sau pur si simplu continuai discutia cu ce aveai de spus despre tema data, nu te apucai sa faci aprecieri aiurea legate de ce :ar abera" sau nu dark_light.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca vroiai sa vada si altii despre ce vorbim, bagai chiar tu citatul, (desi ma indoiesc ca mai era nevoie, fiind ceva foarte cunoscut) sau pur si simplu continuai discutia cu ce aveai de spus despre tema data, nu te apucai sa faci aprecieri aiurea legate de ce :ar abera" sau nu dark_light.

 

 

Am gresit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am gresit.

 

Sa sti ca asa ajung sa spuna toti religiosii cand ajung in cer si ii intreba Isus personal de ce au aderat la "crestinismul" ucigasilor lui Isus (adica Imperiul Roman de doua ori odata prin Pilat din Pont si 2 prin criminalul Constantin care a interzis religia lui Isus ca sa isi impuna propria sa religie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa sti ca asa ajung sa spuna toti religiosii cand ajung in cer si ii intreba Isus personal de ce au aderat la "crestinismul" ucigasilor lui Isus (adica Imperiul Roman de doua ori odata prin Pilat din Pont si 2 prin criminalul Constantin care a interzis religia lui Isus ca sa isi impuna propria sa religie!

 

 

Eu mi-am recunoscut greseala si asta e treaba mea ; recunosc cand gresesc ca nu-i capat de lume. Ce religie a lui Iisus a interzis Constatin ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu mi-am recunoscut greseala si asta e treaba mea ; recunosc cand gresesc ca nu-i capat de lume. Ce religie a lui Iisus a interzis Constatin ?

A interzis Iudaismul ...sau nu sti ca aia era religia lui Isus !

Religia noua inventata de Constantin se numeste Crestinism ...si nu este acelasi lucru cu secta Nazariteanului din religia Iudaica!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×