Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"Cine nu aduna cu Mine, risipeste"

 

cine nu e cu noi e impotriva noastra :o:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
satanisti adevarati nu sunteti voi ...pentru ca voi nu aveti o religie inspirata de satana !

Adevarati satanisti sunt crestinii ...ei nu au nici o scriptura inspirata de Dumnezeu ...dar si-au facut un Dumnezeu exact din cel care inainte de a se naste a fost Lucifer (alias Isus dupa nastere )care s-a nascut ca om si nu a facut nimic pozitiv in viata sa ...decat a lasat o noua lege (NoulTestament) si o religie care a ucis mai multi oameni decat razboaiele mondiale ...si care dupa "inviere" a ajuns seful camerei Mortii si Stapanul IADULUI ...adica Dracu in talpi !

 

Iar pentru ca Diavolul este superprofesionist in inselaciune ... a reusit sa prosteasca oamenii sa i se inchine ca Dumnezeu ...ceea ce "Lucrarea sa istorica" o contrazice prin ADEVARUL realitatii istorice!

 

 

asta cum se numeste ?

ce ,,religie ,, este asta ?

n-am mai auzit asemenea idei .

wow !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai...satanisti sunt de trei feluri: traditionali (cei mai vechi si mai "cuminti" care afirma ca satanismul se trage din Egiptul antic), moderni (care se ghideaza dupa Biblia satanica scrisa de Anton Szandor LaVey) si rebelii (care il venereaza pe Satan, profaneaza morminte, omoara etc.- care in viziunea noastra, a traditionalilor nu sunt satanisti adevarati, sunt doar teribilisti). Lasandu-i la o parte pe rebeli, sa vorbim despre traditionali si moderni care niciunul dintre ei nu-l venereaza pe Satan; ei cred in existenta lui, cred si in existenta lui Dumnezeu dar sunt de partea lui Satan, il vad ca pe un prieten, un aliat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii tu........unii il cred pe Dumnezeu cand zice ca Satan e rau,altii pe Satan cand zice ca YHWH e rau:)

Pai, aici este o chestie foarte simpla, care a omorat mai multi este normal, cel putin din punctul meu de vedere, sa fie mai rau!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce este satanismul ? Cine este satana?

Unul care are coarne, coada si o furca in mana ?

Sa fim seriosi...

Atunci eu sunt harry potter :crazy:

Raul sau mai bine spus o parte rea, ne reprezinta pe toti, este in fiecare dintre noi.

Si doar noi putem controla acest lucru, daca "sa iasa la suprafata sau nu"

Nu exista satanism...cum nu exista nici mos craciun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Slavit fie Satan, am zis! :lol:

 

1. Satan represents indulgence instead of abstinence!(Satana reprezinta indulgenta in loc de abstinenta)

2. Satan represents vital existence instead of spiritual pipe dreams!(Satana reprezinta existenta vitala în loc de vise spirituale)

3. Satan represents undefiled wisdom instead of hypocritical self-deceit!( Satana reprezinta intelepciunea nepatata în loc de auto-inselaciune ipocrita)

4. Satan represents kindness to those who deserve it instead of love wasted on ingrates!( Satana reprezinta bunatate pentru cei care-o merita in loc de iubire pierduta pe ingrati)

5. Satan represents vengeance instead of turning the other cheek!(Satana reprezinta razbunarea în locul intoarcerii celuilalt obraz)

6. Satan represents responsibility to the responsible instead of concern for psychic vampires!(Satana reprezinta responsabilitatea celui responsabil în loc de preocuparea pentru vampiri psihici)

7. Satan represents man as just another animal, sometimes better, more often worse than those that walk on all-fours, who, because of his “divine spiritual and intellectual development,” has become the most vicious animal of all!( Satana reprezinta omul ca doar un alt animal, uneori mai bun, de cele mai multe ori mai rau decat cele care merg în patru labe, care, din cauza "dezvoltarii spiritule, divine si intelectuala", a devenit animalul cel mai vicios dintre toate animalele)

8. Satan represents all of the so-called sins, as they all lead to physical, mental, or emotional gratification!( Satana reprezintă toate asa zisele pacate, care fizic, mental si emotional, te fac sa te simti recompensat)

9. Satan has been the best friend the Church has ever had, as He has kept it in business all these years!(Satana a fost cel mai bun prieten al Bisericii, doar a tinut Biserica in afaceri in toti acesti ani!

Cam astea ar fi cele "9 porunci" unele din ele imi par chiar logice si de bun simt.

Editat de Pharrell24
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista satanism...cum nu exista nici mos craciun

 

Poate te referi la faptul ca nu exista Satan. E clar ca Dumnezeul biblic, Satan sau Mos Craciun sunt doar personaje, dar satanismul exista precum exista si crestinismul, adica este o religie. Din ceea ce stiu eu, initial satanismul a aparut ca o forma de protest la adresa crestinismului. Ideea de inceput a acestuia a fost simpla: daca dumnezeu comite atatea crime si are o atitudine de stapan si dictator, atunci hai sa-l sustinem pe cel care s-a revoltat impotriva sa, adica pe Satan.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parc-ar fi o diferenta intre Satanism vechi si nou!!!   Stana tot la fel se va comporta, poate mai cu ganduri avansate cum trece timpul, dar nimic bun nu produce.

O sa intocmeasca legi noi pentru Contabilitate care doreste sa fie aplicat de toate firmele, altfel Dracu' le ia pe toti care nu se supun ca e contra a tot ce a fost vre-odata contabilitatea!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×