Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

A interzis Iudaismul ...sau nu sti ca aia era religia lui Isus !

Religia noua inventata de Constantin se numeste Crestinism ...si nu este acelasi lucru cu secta Nazariteanului din religia Iudaica!

 

 

Eu ti-am spus punctul meu de vedere. Biserica greseste cand canonizeaza razboinicii,fie ei si aparatori ai religiei sau ai tarii. Consider ca nu e suficient.

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Motivul ? Ca sa vada si altii despre ce vorbim,de unde vorbim si pe ce ne bazam :o:

mai, mai, mai, da' ce te mai ** pe tine grija de restul lumii... acum ca toate sunt cum trebuie, citatele-s date si cifrele corespund, doresti sa-ti expui punctul de vedere referitor la discutia de mai devreme?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai, mai, mai, da' ce te mai ** pe tine grija de restul lumii... acum ca toate sunt cum trebuie, citatele-s date si cifrele corespund, doresti sa-ti expui punctul de vedere referitor la discutia de mai devreme?

 

 

Am explicat,dark. La Religie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

do unto others what they do unto u e kam herd conformity... k sa nu zic stupidity... si cit se poate de previzibil pe deasupra.

 

In rest nu vad nimic cu care n-as fi de acord.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prima treapta (si cea mai importanta) de initiere satanica este ateismul (curatarea sufletului de Dumnezeu).

Satanistii nu-si propun sa aiba multi credinciosi ci sa ateizeze lumea si s-o indeparteze de biserica. Altfel sa convinga lumea sa jupoaie pisici nu ar castiga prea multi adepti si ar ramane cu 2% eficienta. In schimb beneficiaza pe fonduri (cadouri) imense (de unde or fi banii ??? ca enoriasi multi nu au). Care popor o stapani banii in lumea asta ? Stiati ca satanistii din Romanica vor sa-si construiasca o biserica de 0,5 miliarde $ cam cat casa poporului ?

Editat de Orlando_Sorin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prima treapta (si cea mai importanta) de initiere satanica este ateismul (curatarea sufletului de Dumnezeu).

Continua, te rog...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In lume doua lucruri sunt infinite: prostia umana. (A. Einstein)

De asta sunt sigur.

 

Insa nu prea inteleg ceea ce spui. Satanismul,din cate stiu eu,nu are vreo legatura majora cu ateismul. Dimpotriva,ei sunt contra a tot ce inseamna Dumnezeu,Biserica. De fapt,asta si inseamna Satan - contra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×