Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ok.. asta e parerea ta.. fiecare are dreptul sa creada ce vrea ok? Daca tu esti incuiat la cap ca restul asta e.. credeti ce vreti ... asta e sigur ca nu ma intereseaza de biserica si de alte asemenea locuri :o:

 

Daca incuiat inseamna sa fiu exact si sa verific ce spui cu Scriptura, atunci sunt incuiat. Problema este ca eu am studiat si gasit doctrina pe care o promovezi, ca fiind falsa.

 

Zici ca nu te intereseaza de biserica.............atunci de le copiezi ideile si doctrina? Ai ajuns tu singura, prin studiu individual la concluziile teologice pe care le sustii? Hai sa fim seriosi.........

 

OK, ai sa vezi MONEY, depinde care preferi: eu nu am euro,dolari,lire sterline.....eu am: Romani 6:23
Editat de zexelica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca incuiat inseamna sa fiu exact si sa verific ce spui cu Scriptura, atunci sunt incuiat. Problema este ca eu am studiat si gasit doctrina pe care o promovezi, ca fiind falsa.Zici ca nu te intyereseaza de biserica.............atunci de le copiezi ideile si doctrina? Ai ajuns tu singura, prin studiu individual la concluziile teologice pe care le sustii? Hai sa fim seriosi.........E un idiom utilizat in slang-ul american.Re. 4 invieri? Astept.............si o sa astept multi ani.........pt proba biblica..............si nu o sa vina niciodata.

sunt serioasa :o: Nu am mai fost din 2004 la biserica si nici nu am sa ma mai duc :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt serioasa :o: Nu am mai fost din 2004 la biserica si nici nu am sa ma mai duc :doh:

Insa concluziile tale nu sunt rezultatul studiului TAU, ci ai preluat de-a gata ideile teologilor tai. Nu nega, ca n-are rost. In aceeasi situatie sunt toti cei din biserici. Daca ai studiat, atunci putem discuta asupra hermenuticilor, nu? Dac nu ai studiat, las-o asa...........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Re. 4 invieri? Astept.............si o sa astept multi ani.........pt proba biblica..............si nu o sa vina niciodata.

 

Era vorba de 5 nu de 4.....

TIME IS MONEY.....dar nu in fata CALCULATORULUI. Poate UNII sunt platiti pentru ASTA.

SIGUR LE VEI PRIMI(pt proba biblica)... doar nu iesi la PENSIE....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Era vorba de 5 nu de 4.....

5????????????? Hai, ca asta-i mai groasa ca bateria!!!!!!!!! Trebe' sa vad si eu vrsurile unde se spune ca vom fi inviati de 5 ori, sau ca putem muri de 4 ori...........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

5????????????? Hai, ca asta-i mai groasa ca bateria!!!!!!!!! Trebe' sa vad si eu vrsurile unde se spune ca vom fi inviati de 5 ori, sau ca putem muri de 4 ori...........

 

Nu denatura,si nu-ti bate joc.....ca e cineva acolo SUS si s-ar putea sa-ti strice JUCARIA .

ERA VORBA DE 5 TIPURI(FELURI) DE INVIERI, nu ca vom fi inviati de 5 ori,citeste ATENT,sau ai atatea in cap ca nu sti ce ai CITIT.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5????????????? Hai, ca asta-i mai groasa ca bateria!!!!!!!!! Trebe' sa vad si eu vrsurile unde se spune ca vom fi inviati de 5 ori, sau ca putem muri de 4 ori...........

 

Nu denatura,si nu-ti bate joc.....ca e cineva acolo SUS si s-ar putea sa-ti strice JUCARIA .

ERA VORBA DE 5 TIPURI(FELURI) DE INVIERI, nu ca vom fi inviati de 5 ori,citeste ATENT,sau ai atatea in cap ca nu sti ce ai CITIT.

Deci, de cate ori suntem inviati si de cate ori murim? Unde scrie ca exista 5 tipuri de inviere pt om?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Insa concluziile tale nu sunt rezultatul studiului TAU, ci ai preluat de-a gata ideile teologilor tai. Nu nega, ca n-are rost. In aceeasi situatie sunt toti cei din biserici. Daca ai studiat, atunci putem discuta asupra hermenuticilor, nu? Dac nu ai studiat, las-o asa...........

si noi tre sa te credem pe cuvant ca detii adevarul absolut? ma scuzi da nspe milioane de preoti gresesc si tu ai dreptate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru sykarian ai nevoie de ajutor,nu imi vine sa cred ce citesc,cum poti spune asa ceva, nu-mi dau seama de unde le scoti...Biblia se citeste integral nu doar versete, Daca pt tine Isus = Diavol, cine a incercat sa-l ispiteasca pe Isus?? citeste Matei cap 4

 

 

 

Matei 4:1 Atunci Isus a fost dus de Duhul

Editat de daria_222

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×