Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere aveti despre experientele celor care au suferit moarte clinica ? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru sykarian ai nevoie de ajutor,nu imi vine sa cred ce citesc,cum poti spune asa ceva, nu-mi dau seama de unde le scoti...Biblia se citeste integral nu doar versete, Daca pt tine Isus = Diavol, cine a incercat sa-l ispiteasca pe Isus?? citeste Matei cap 4

 

Nici mie nu imi vine sa cred ce pot posta oameni dintr-un gunoi medieval, o carte infecta considerata de unii sfanta :D

 

Nu exista viata dupa moarte.Si oricum,sa argumentezi ca exista viata dupa moarte ptr ca asa scrie in Biblie,este ca si cum eu as spune ca exista zei locuind pe muntele Olimp,ptr ca asa spun "legendele olimpului"

 

Una dintre legile de baza ale universului spune si arata ca nu exista lucru fara contrariul sau. Asa ca deductia devine simpla si evidenta....exista "viata" dupa moarte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici mie nu imi vine sa cred ce pot posta oameni dintr-un gunoi medieval, o carte infecta considerata de unii sfanta :cheer:

Putin respect... Folosirea de epitete provocatoare nu produce nimic bun... singurul lucru pe care il va face e sa creeze o impresie deloc favorabila despre tine.

 

Exact cum spune Maestru: Cand doi se cearta... deosebirile dintre ei nu mai sunt perceptibile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti despre experientele celor care au suferit moarte clinica ? :cheer:

Nu cred ca au murit cu adevarat. Daca mureau, suflarea de viata nu mai era in ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca au murit cu adevarat. Daca mureau, suflarea de viata nu mai era in ei.

pai asta e si ideea daia sunt morti sufletul ii paraseste. sau mai bine zis poate fi considerata dedublare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Putin respect... Folosirea de epitete provocatoare nu produce nimic bun... singurul lucru pe care il va face e sa creeze o impresie deloc favorabila despre tine.

 

Exact cum spune Maestru: Cand doi se cearta... deosebirile dintre ei nu mai sunt perceptibile.

 

Da, ai dreptate, numai ca nu eu sunt ala care ii ia pe altii de fraieri si sa insult inteligenta sau gandirea altora.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Una dintre legile de baza ale universului spune si arata ca nu exista lucru fara contrariul sau. Asa ca deductia devine simpla si evidenta....exista "viata" dupa moarte.

 

Aaa... poftim? :pardon: Ah, si care sunt legile de baza ale universului? :beee:

 

Ce parere aveti despre experientele celor care au suferit moarte clinica ? :)

 

Din pacate s-au acumulat foarte multe dovezi in ultimul timp in favoarea ideii ca acele experiente sunt pur si simplu efectele continuarii anumitor parti din activitatea cerebrala dupa ce subiectul nu mai are puls. In practica medicala devine universal acceptata verificarea activitatii cerebrale pentru a stabili decesul unui subiect. Deci, cum spuneam, din pacate (pentru ca era frumos sa fii avut ceva "de dincolo" :( ), acele experiente apartin sfarsitului vietii, si nu sunt dincolo de ea.

Editat de fitzroy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru sykarian ai nevoie de ajutor,nu imi vine sa cred ce citesc,cum poti spune asa ceva, nu-mi dau seama de unde le scoti...Biblia se citeste integral nu doar versete, Daca pt tine Isus = Diavol, cine a incercat sa-l ispiteasca pe Isus?? citeste Matei cap 4

 

 

Eu daca am nevoie de ajutor ...si ajung in situatia in care nu-l pot primi de niciunde ... apelez la Dumnezeul din inima mea .... si nu la o inchipuire a unor sarlatani de acum 2000 de ani!

Nu am nici un motiv ca sa-l citesc pe falsul apostol Matei ....crezi tu ca Matei sau Grivei sunt posesorii adevarului absolut?

 

Cat despre viata de dupa moarte ...ea este la fel ... ca si focul care mai arde dupa ce de fapt s-a stins si nu mai arde!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×