Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Prima Dacie cu motor care consuma apa

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ca sa scoti hidogenul din apa (nu conteaza metoda), trebuie sa consumi energie (obligatoriu). Aceasta cantitate de energie este mai mare decat cea rezultata din arderea hidogenului obtinut, produsul de reactie fiind apa. Daca lucrurile ar sta altfel, ar rezulta un ciclu apa-hidogen-apa cu producere de energie ceea ce ar insemna un perpetum moblie de speta intai (adica am produce energie din nimic, pentru ca apa consumata se recupereaza la sfarsitul reactiilor chimice, fiiind deci un ciclu inchis).

Vedeti asadar ca motorul care merge cu apa este o mare abureala. Se poate obtine energie din apa, dar numai prin fuziunea termonucleara a hidrogenului obtinut prin hidroliza. Evident, in ecest caz este necesara o instalatie supercomplexa, nu un motor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

totusi anul trecut (2005) sa facut mare valva la televizor despre nus ce grup de cercetatori romani care au lansat o racheta ce avea drept combustibil apa. au dat si secventa cu lansarea rachetei.

aia ce principiu de functionare mai avea?....daca stie careva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..... Cum e posibil sa amestec benzina cu apa in acelasi motor clasic de Dacie, e treaba mea", explica Mihai Rusetel.

 

:o: Cu ultrasunete inainte de intrarea in camera de ardere !

--------------------------------------------------

Dar amestec de Hg+H2O a'i auzit :cry: ... cu ultrasunete!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aia ce principiu de functionare mai avea?....daca stie careva
Principiul sticlei de sampanie agitate. What else? =))

 

..... Cum e posibil sa amestec benzina cu apa in acelasi motor clasic de Dacie, e treaba mea", explica Mihai Rusetel.
Exact. N-are nici o treaba :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omul asta are dreptate. Si eu am citit despre pompa hydrosonica care foloseste efectul de cavitatie, si am spus si la altii si stiti ce mi-au spus? Ca au dat deja avansul la centrala aristonnustiucare.

 

Nu-i poti face omului binele cu forta.

Metode de capturare a 'energiei negative' (mai cititi inainte de a comenta! ca la fotbal, medicina si zero-point-energy se pricep toti) sunt nenumarate, gasiti aici 1600 pagini de schite si patente explicate.

 

Eu nu am crezut, ca asa sunt eu: " ce, ma prostesti in fata?!"

 

Si m-am uitat si pe youtube unde.. e raiul lu `toma necrediciosu`

 

aici sunt o multime de linkuri catre resurse pentru cei care vor sa citeasca.

 

Restul... "fericiti cei saraci cu duhul`" :huh:

 

Remember: "STATUL TE VREA PROST!"

 

PS: daca nu functioneaza linkul, nu va speriati, astfel de site-uri sunt sterse sistematic. Cautati cuvintele cheie pe web: free energy, water power, water power cell, Brown gas, Stanlet Meyer, Bedini motor, Newman motor, zero-point-energy, negative energy, cold fusion :cheer:

zeropoinrenergy.doc

Editat de a dacian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Omul asta are dreptate. Si eu am citit despre pompa hydrosonica care foloseste efectul de cavitatie, si am spus si la altii si stiti ce mi-au spus? Ca au dat deja avansul la centrala aristonnustiucare.

 

Majoritatea experimentelor de genul asta le face badea Gheorghe in garajul propriu dupa cum il taie capul, de aceea: (i) rezultatele obtinute nu se pot repeta, (ii) conditiile in care se realizeaza experimentele sunt variabile si (iii) uneori determinarea randamentului nu se face in mod corect.

 

Nu-i poti face omului binele cu forta.

Metode de capturare a 'energiei negative' sunt nenumarate, gasiti aici 1600 pagini de schite si patente explicate.

 

Patente si "idei" sunt foarte multe, insa asta nu inseamna ca automat functioneaza :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacia mea consuma apa cand avea garnitura de ciuhloasa arsa. Ii puneam 1 l de apa la 1000 km.... Cand o sa arda apa, o sastingem focul cu benzina :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Majoritatea experimentelor de genul asta le face badea Gheorghe in garajul propriu dupa cum il taie capul, de aceea: (i) rezultatele obtinute nu se pot repeta, (ii) conditiile in care se realizeaza experimentele sunt variabile si (iii) uneori determinarea randamentului nu se face in mod corect.

 

 

 

Patente si "idei" sunt foarte multe, insa asta nu inseamna ca automat functioneaza :cheer:

 

Conform E=mc^2 putem merge cu 1Kg de apa mult si bine pana pe luna............pe jos si cu sticla de apa in mana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Conform E=mc^2 putem merge cu 1Kg de apa mult si bine pana pe luna............pe jos si cu sticla de apa in mana.

Bravo Ilie! Felicitari!

Are mare dreptate, iar secretul o sa-l gasiti la nivel atomic, deci studiati fizica, chimie si electronica!

 

Apropo, explicati-mi si mie daca ati experimentat si stiti, sau incercati sa experimentati ceva interesant la electroliza cu placute:

De ce o configuratie (----+-+-) scoate mai mult gaz decat (+-+-+-+-) la acelasi curent consumat (aceeasi energie consumata) si in aceleasi conditii in rest (aceleasi placute, acelasi catalizator...etc) ?

Daca nu ati incercat asta, incercati, e interesant, si apoi sa va intrebati: nu cumva depinde de felul in care trec curentii electromagnetici prin apa ?

De ce credeti ca vi se incalzeste apa la electroliza? Energie pierduta care redirectionata corespunzator ar putea crea mult mai mult gaz cu acelasi consum de curent.

De ce nu va merg experimentele? Nici primul avion nu s-a ridicat de la pamant. Oare ce gresea constructorul?

Asa ca MULT SUCCES si nu fiti rai si lucrati in echipa, faceti rezultatele publice, nu va asteptati sa castigati prea multi bani de pe urma unei inventii ca asta, v-ati pune cu cine nu trebuie.... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×