Sari la conținut
Forum Roportal
dhodo

Ce inseamna libertatea pt voi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

normal ca-mi doresc controlul ...asupra existentei proprii ,evident .....imi doresc sa pot alege cat si cum sa traiesc ....nu pot avea controlul asupra naturii sau asupra acelor ce mi-au dat viata ,daca am doar controlul asupra propriei vieti ...

haos ,de ce ar fi ...iar daca ma gandesc bine si in haos e o ordine ....:)

agree...you have a point here !!! si eu percep libertatea cam la fel ...cine n ar vrea sa si aleaga cand sa ploua sau sa ninga?...sa iesi afara si sa te intrebi vreau ploaie ,vreau soare vreau caldura vreau frig ? sa ti raspunzi vreau putina ploaie pana pe la 12 dupa aia un soare frumos asa cu un curcubeu smecher pana pe la 5 si apoi o ninsoare zdravana pana maine dimineata- nu ti face griji...controlul absolut pe care il ai aduce cu el si o stare de imunitate in fata schimbarilor climaterice bruste - ...eu nu cred sa existe omu care ar spune nu unei astfel de puteri...dar cum nu poti avea control asupra a mai tot ce se intampla in jurul tau macar sa incerci sa ai controlul asupra ta ptr ca daca tu nu il ai altcineva il are - si ti mananca ala si libertatea ta-.

haos...ete scart...daca toti ar gandi asa la modul in care zice tu acolo-fulgdenea- nu ar fi o problema haosul - in lipsa ordinii ar fi perceput ca o stare de fapt ,stare de normalitate -.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
agree...you have a point here !!! si eu percep libertatea cam la fel ...cine n ar vrea sa si aleaga cand sa ploua sau sa ninga?...sa iesi afara si sa te intrebi vreau ploaie ,vreau soare vreau caldura vreau frig ? sa ti raspunzi vreau putina ploaie pana pe la 12 dupa aia un soare frumos asa cu un curcubeu smecher pana pe la 5 si apoi o ninsoare zdravana pana maine dimineata- nu ti face griji...controlul absolut pe care il ai aduce cu el si o stare de imunitate in fata schimbarilor climaterice bruste - ...eu nu cred sa existe omu care ar spune nu unei astfel de puteri...dar cum nu poti avea control asupra a mai tot ce se intampla in jurul tau macar sa incerci sa ai controlul asupra ta ptr ca daca tu nu il ai altcineva il are - si ti mananca ala si libertatea ta-.

haos...ete scart...daca toti ar gandi asa la modul in care zice tu acolo-fulgdenea- nu ar fi o problema haosul - in lipsa ordinii ar fi perceput ca o stare de fapt ,stare de normalitate -.

 

 

:focus: ceea ce spui tu imi aduce aminte de filmul " dumnezeu pentru o zi " ...cat de perfida si inselatoare e iluzia puterii ...sa poti avea in mana libertatea atator oameni....

libertate ...imi aduce aminte de reclama de la spray-ul nazal ...macar respiram mai bine ...:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa fim seriosi... am sfida intreg universul daca s-ar intampla ce ne-am dori fiecare... daca eu imi doresc curcubeu, altcineva ploaie, altcineva ninsoare, ce-ar iesi? :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P ceea ce spui tu imi aduce aminte de filmul " dumnezeu pentru o zi " ...cat de perfida si inselatoare e iluzia puterii ...sa poti avea in mana libertatea atator oameni....

libertate ...imi aduce aminte de reclama de la spray-ul nazal ...macar respiram mai bine ...:P

bruce almighty vrei sa spui - jim carrey-....ala deja era stapan pe viata tuturor - le baga maimute in locuri rusinoase si alte d astea-...prea frumos ar fi...eu m as multumi sa dau o ploaie asa din cand in cand ...in rest fiecare sa faca ce vrea

 

sa fim seriosi... am sfida intreg universul daca s-ar intampla ce ne-am dori fiecare... daca eu imi doresc curcubeu, altcineva ploaie, altcineva ninsoare, ce-ar iesi? :focus:

tu iti vezi de curcubeul tau eu imi vad de ploaia mea -- daca te deranjez ma dau putin mai incolo --

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa fim seriosi... am sfida intreg universul daca s-ar intampla ce ne-am dori fiecare... daca eu imi doresc curcubeu, altcineva ploaie, altcineva ninsoare, ce-ar iesi? :focus:

 

 

eu nu stiu de ce ai ramas blocata pe chestia asta .....am recunoscut ,nu avem libertate asupra naturii ....insa ,daca nu ma insel, un pic de ploaie putem aduce ....:P ,curcubeul vine dupa ploaie ,asa ca ...putem ...crezi ca s-ar face haos din cativa stropi si un metru de curcubeu ? glumim si noi ....

sunt constienta ca nu avem libertate ,omul e astfel creat sa nu poata trai singur ...depindem unii de altii cum fabricile de masini depind de cele de ...anvelope :P

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu stiu de ce ai ramas blocata pe chestia asta .....am recunoscut ,nu avem libertate asupra naturii ....insa ,daca nu ma insel, un pic de ploaie putem aduce ....:P ,curcubeul vine dupa ploaie ,asa ca ...putem ...crezi ca s-ar face haos din cativa stropi si un metru de curcubeu ? glumim si noi ....

sunt constienta ca nu avem libertate ,omul e astfel creat sa nu poata trai singur ...depindem unii de altii cum fabricile de masini depind de cele de ...anvelope :focus:

tocmai ti-ai asumat libertatea de a face afirmatia ,,ai ramas blocata ''...

nu vad ce legatura are libertatea cu faptul ca nu traim singuri, izolati si cautam compania celorlati.

dar avem libertatea sa avem fiecrare propriile conceptii, asa ca nu e nici o poblema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tocmai ti-ai asumat libertatea de a face afirmatia ,,ai ramas blocata ''...

nu vad ce legatura are libertatea cu faptul ca nu traim singuri, izolati si cautam compania celorlati.

dar avem libertatea sa avem fiecrare propriile conceptii, asa ca nu e nici o poblema.

 

 

mai degraba ai libertatea propriei PARERI...conceptiile sunt deja formate...demult..de catre altii...le tot asculti, le sedimentezi, le compari...dupa care iti faci propria parere...atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tocmai ti-ai asumat libertatea de a face afirmatia ,,ai ramas blocata ''...

nu vad ce legatura are libertatea cu faptul ca nu traim singuri, izolati si cautam compania celorlati.

dar avem libertatea sa avem fiecrare propriile conceptii, asa ca nu e nici o poblema.

 

 

am spus ...am libertatea de a spune ce vreau cui vreau ...in limita bunului simt ... :P totul trebuie sa aibe o limita ,avem o limita suntem limitati ...iar libertatea ...macar sa ne-o imaginam daca nu o avem complet .... :focus:

 

mai degraba ai libertatea propriei PARERI...conceptiile sunt deja formate...demult..de catre altii...le tot asculti, le sedimentezi, le compari...dupa care iti faci propria parere...atat.

 

 

uneori ,judecand ca e mai buna parerea celuilalt ..o poti insusi ...discret ,fara sa stie ,nu ?...avem prea multa mandrie pentru a recunoaste ca si altii pot avea dreptate ...:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai degraba ai libertatea propriei PARERI...conceptiile sunt deja formate...demult..de catre altii...le tot asculti, le sedimentezi, le compari...dupa care iti faci propria parere...atat.

ai reusit sa ma induiosezi :focus:

tu fa-ti pareri

eu prefer sa am conceptii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt libera si-mi place ...nu depind de nimeni ,nici emotional nici financiar ....libera sa spun ce vreau cui vreau .... :P :focus: :P

Nu esti libera. Depinzi de cineva !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×