Sari la conținut
Forum Roportal
k_love

Nu incercati sa intelegeti femeile !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M-a amuzant modul in care ati sarit la gatul lui. ;)

 

Pot sa iti spun cate ceva din perspectiva unei persoane (adica eu) care a avut o relatie de tipul celei pe care tu ai vrea sa i-o oferi ei. A fost genul de relatie profesor-elev in aboslut toate: educatie, cultura, latura sexuala, etc. A fost limitata datorita timpului (trebuia sa plece din tara, eu nu am acceptat- in jur de 18 ani), dar a meritat toul, si mi-a placut sa ma las "modelata" in acel mod. In afara faptului ca am scapat de o groaza de complexe si timiditati specific adolescentine, m-a incurajat sa imi dezvolt talentele, sa mi le valorific, am ramas cu niste amintiri mai mult decat placute. Nu a fost "a never ending story" pentru ca stiam de la inceput amandoi ca totul se va sfarsi intr-o forma sau alta, dar am invatat atat de multe de la el, incat... jumatate din ce sunt acum, mai ales raportat la relatia cu barbatii, sunt datorita lui. E ciudat, nu? Mie nu mi se pare. Modelarea nu este rea, daca celalalt si-o doreste. Este frumos sa te lasi pe mainile cuiva, sa te lasi "invatata". Doar un orgoliu imens ar putea sa impiedice o astfel de evolutie.

El nu m-a iubit pentru ceea ce eram atunci, ci pentru ceea ce puteam deveni (probabil asta e si cazul tau, din ce ai relatat pana acum). E ca atunci cand vezi sclipirea aia intr-un om si esti sigur ca o poti scoate la suprafata si o poti intretine si ii poti arata celuilalt cum sa o intensifice.

Dar asupra acestui tip de relatie planeaza totusi o amenintare. Cand "elevul" a invatat tot ce era de invatat de la "profesor", el va pleca. Asa ca, nu te crampona de rolul asta pe care ai vrea sa il ai in relatia cu ea. :P

 

Despre moralitate si alte aspecte nu ma pronunt, ca nu am chef acum. Mi-a facut placere sa imi aduc aminte de acea perioada si poate te ajuta in vreun fel. Good Luck! :P

 

O fata exceptionala care a inteles PERFECT SITUATIA MEA !!!!!!!!!!!! APLAUZE PENTRU POSTUL TAU sincer este ceva superb sa vad ca cineva a inteles exact lucrurile si multumesc oricum si celorlalti pentru critici si sfaturi ..idea este ca din fiecare poveste sa invatam ceva pentru noi insine..nu se stie cand ne vom confrunta cu aceiasi situatie...

 

Inca odata multumesc pentru postul tau atat de realist si echilibrat APLAUZE ! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
OFICIAL EA ZICE CA NU DAR FACEM TOT CE FACE UN CUPLU MAI PUTIN CEVA INTIM ...doarme la mine , film ,disco , bowling, de toate mai putin chesti intime ...

 

Daca cineva cu suflet bun imi explica si mie cum dupa ziau de sambata ea ma va iubii adik ma saruta dragoste etc etc va deveni pasionala eu ii dau premiu ...nu inteleg desi cred ca o sa fac chestia asta ...

 

ce ar fi sa faci tu primul pas..bine nu sa sari pe ea dar sa incerci sa te apropii sa vezi cum reactioneaza.

mai in joaca mai in serios.

pe obraz nu va sarutati cand va vedeti sau cand va despartiti? fa-te ca din greseala o saruti pe coltul buzei. :P

 

ok.sa aplaud.care e emoticonul cu aplauze?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fresh news: :P ;) :P

 

- ieri seara am avut un dialog ( ma rog un monolog de fapt in care am tras cu patentul cateva raspunsuri de la ea ) , am intrebat-o daca o atrag si care e motivul pt care nu ma saruta de exemplu si mi-a raspuns " nu pot ma retine ceva " nu am reusit sa aflu ce este acel ceva ..

- mi-a spus ca daca nu o atrageam nu iesea cu mine nici la suc macar

-mi-a spus ca sambata se va desparti de actualul ei prieten dar nu din cauza mea in totalitate ci pt "problemele " lor ( am dubii ca o va face el vine si ea ar vrea ca el sa-si ia bagajele din bucuresti si gata )

-mi-a spus ca pt ea este o perioada dificila aceasta despartire si ca so las in pace pana isi revine sa nu o sun sambata , duminica :P

-mi-a zis ca vrea sa fie SINGURA perioada asta

 

Cine stie cat dureaza perioada asta :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fresh news: :P ;) :P

 

- ieri seara am avut un dialog ( ma rog un monolog de fapt in care am tras cu patentul cateva raspunsuri de la ea ) , am intrebat-o daca o atrag si care e motivul pt care nu ma saruta de exemplu si mi-a raspuns " nu pot ma retine ceva " nu am reusit sa aflu ce este acel ceva ..

- mi-a spus ca daca nu o atrageam nu iesea cu mine nici la suc macar

-mi-a spus ca sambata se va desparti de actualul ei prieten dar nu din cauza mea in totalitate ci pt "problemele " lor ( am dubii ca o va face el vine si ea ar vrea ca el sa-si ia bagajele din bucuresti si gata )

-mi-a spus ca pt ea este o perioada dificila aceasta despartire si ca so las in pace pana isi revine sa nu o sun sambata , duminica :P

-mi-a zis ca vrea sa fie SINGURA perioada asta

 

Cine stie cat dureaza perioada asta :crazy:

 

respecta-i decizia.e tot ce poti face. :drag:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fresh news: :P ;) :P

 

- ieri seara am avut un dialog ( ma rog un monolog de fapt in care am tras cu patentul cateva raspunsuri de la ea ) , am intrebat-o daca o atrag si care e motivul pt care nu ma saruta de exemplu si mi-a raspuns " nu pot ma retine ceva " nu am reusit sa aflu ce este acel ceva ..

- mi-a spus ca daca nu o atrageam nu iesea cu mine nici la suc macar

-mi-a spus ca sambata se va desparti de actualul ei prieten dar nu din cauza mea in totalitate ci pt "problemele " lor ( am dubii ca o va face el vine si ea ar vrea ca el sa-si ia bagajele din bucuresti si gata )

-mi-a spus ca pt ea este o perioada dificila aceasta despartire si ca so las in pace pana isi revine sa nu o sun sambata , duminica :P

-mi-a zis ca vrea sa fie SINGURA perioada asta

 

Cine stie cat dureaza perioada asta :crazy:

 

ori e teatru, ori intr'adevar are nevoie de singuratate. Mai bine respecta'i decizia, sa nu se simta sufocata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Personal nu cred ca ceva-ul care o retine e de bine...cred ca pur si simplu nu o atragi...n-a fost chimie...

 

Eu clar n-as putea sa am o relatie platonica cu un barbat care ma atrage, decat daca am stabilit de la inceput ca sunt amici...dar este DOAR parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NUUUUUUUU

ar fi o eroare ....sunt ermetice in gandire!

 

intra la abstinenti oare??

:P

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fresh news: :P ;) :P

 

- ieri seara am avut un dialog ( ma rog un monolog de fapt in care am tras cu patentul cateva raspunsuri de la ea ) , am intrebat-o daca o atrag si care e motivul pt care nu ma saruta de exemplu si mi-a raspuns " nu pot ma retine ceva " nu am reusit sa aflu ce este acel ceva ..

- mi-a spus ca daca nu o atrageam nu iesea cu mine nici la suc macar

-mi-a spus ca sambata se va desparti de actualul ei prieten dar nu din cauza mea in totalitate ci pt "problemele " lor ( am dubii ca o va face el vine si ea ar vrea ca el sa-si ia bagajele din bucuresti si gata )

-mi-a spus ca pt ea este o perioada dificila aceasta despartire si ca so las in pace pana isi revine sa nu o sun sambata , duminica :P

-mi-a zis ca vrea sa fie SINGURA perioada asta

 

Cine stie cat dureaza perioada asta :crazy:

 

 

fresh news

pregatestete de ....supliciu :drag:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Personal nu cred ca ceva-ul care o retine e de bine...cred ca pur si simplu nu o atragi...n-a fost chimie...

 

Eu clar n-as putea sa am o relatie platonica cu un barbat care ma atrage, decat daca am stabilit de la inceput ca sunt amici...dar este DOAR parerea mea.

 

nu am vrut sa fiu chiar atat de dur..dar cam asa stau lucrurile.

 

offtopic:

:P red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
offtopic:

:P red2shoes

 

 

:P

 

:P ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×