Sari la conținut
Forum Roportal
Lily-Lily

Credeti in miracole?

Postări Recomandate

nu asa se pune problema....ca daca ar ramane cu el, i-ar fi mult mai rau, si ca D-zeu din cauza asta nu ar raspunde la rugaciuni....ci i se da o situatie, i sa da alta, i sa da multe situatii diferite, similare....asa ajungi sa intelegi "de ce uneori nu raspunde D-zeu"

Ideea e ca doar noi avem impresia ca nu ne raspunde

 

nu asa se pune problema....ca daca ar ramane cu el, i-ar fi mult mai rau, si ca D-zeu din cauza asta nu ar raspunde la rugaciuni....ci i se da o situatie, i sa da alta, i sa da multe situatii diferite, similare....asa ajungi sa intelegi "de ce uneori nu raspunde D-zeu"

Ideea e ca doar noi avem impresia ca nu ne raspunde

culmea ca ma simt mult mai bine de cand am renuntat la rugaciune ...la biserica (la biserica ma mai duc din cand in cand ) ...si la reguli

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am dus la biserica, pe la manastiri, m-am rugat singura, mai mult, ceva ce nu am facut niciodata pana acum, am citit despre ce inseamna rugaciunea, pentru a intelege mai bine ce este si cum ma ajuta.

 

Eu cred ca Dumnezeu este singurul care poate face minuni. Voi ce credeti? Credeti ca va face o minune pentru mine?

Te-ai dus degeaba p-acolo. Citeste Biblia si acolo vezi cum gandeste El.

 

Daca cel de care te-ai despartit este sotul tau, el n-a mai fost insurat, tu n-ai mai fost, este cu putinta sa te ajute.

 

Daca a fost "prietenul" tau, ai pacatuit si nu cred ca te va ajuta, pt ca era o relatie blestemata din principiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
culmea ca ma simt mult mai bine de cand am renuntat la rugaciune ...la biserica (la biserica ma mai duc din cand in cand ) ...si la reguli

 

 

Culmea e, ca rugaciunea "impusa" si mersul la biserica fortat, nu te-ar fi ajutat oricum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Culmea e, ca rugaciunea "impusa" si mersul la biserica fortat, nu te-ar fi ajutat oricum.

nu au fost impuse ... am facut-o pt. ca mi-a placut ... chiar imi cumparam carti cu vietile sfintilor....mergeam la cor...ma rugam mult.... pana intr-o zi ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te-ai dus degeaba p-acolo. Citeste Biblia si acolo vezi cum gandeste El.

 

Daca cel de care te-ai despartit este sotul tau, el n-a mai fost insurat, tu n-ai mai fost, este cu putinta sa te ajute.

 

Daca a fost "prietenul" tau, ai pacatuit si nu cred ca te va ajuta, pt ca era o relatie blestemata din principiu.

 

 

Commoooooooooooon...........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te-ai dus degeaba p-acolo. Citeste Biblia si acolo vezi cum gandeste El.

 

Daca cel de care te-ai despartit este sotul tau, el n-a mai fost insurat, tu n-ai mai fost, este cu putinta sa te ajute.

 

Daca a fost "prietenul" tau, ai pacatuit si nu cred ca te va ajuta, pt ca era o relatie blestemata din principiu.

 

 

Zexe draga,

 

Cati nu cunosc Cuvantul... si cand sunt pusi sa demonstreze pasajele stiute pe de rost, se impiedica pur si simplu.Tocmai in sensul acelor cuvinte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pot comanda miracole aici? Vreau si eu unul acum.

 

Incredibil dar un miracol s-a intamplat. Mai am nevoie de unul. Va rog. Unul mic si gata - o bucata lunga de timp nu mai cer nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pot comanda miracole aici? Vreau si eu unul acum.

 

Incredibil dar un miracol s-a intamplat. Mai am nevoie de unul. Va rog. Unul mic si gata - o bucata lunga de timp nu mai cer nimic.

S-a intamplat un miracol,zi merci!

Ce-l mic cat de mare vrei sa fie????? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Potrivit de mic. Dar il vreau acum. Ma duc sa vad daca s-a intamplat.

 

Zic merci pentru celalalt dar mai am nevoie de inca unul. Daca zic de multe ori merci il primesc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce chestii siropoase ... mie de ce nu-mi da un "pic de fericire"??m-am rugat si eu mult ... si nu i-am cerut ceva anume...doar sa fie mai bine ... si nu a fost ....deci ... asteptati miracole in continuare...pana la adanci batranete...ca doar "speranta moare ultima"

Te rog sa-mi spui:Ai cerut sa fie mai bine pt. cine?

 

Potrivit de mic. Dar il vreau acum. Ma duc sa vad daca s-a intamplat.

 

Zic merci pentru celalalt dar mai am nevoie de inca unul. Daca zic de multe ori merci il primesc?

Ai si tu rabdare ,fiindca si rabdarea este o virtute! :spiteful:

 

Cred in miracole!

Daca nu credeam si nu se realizau m-as fi sinucis demult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×