Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Pisici, pisici, pisici

Postări Recomandate

Astia-s de la serviciu. Au aparut in halul asta de speriati, se urcau pe pereti ca niste veverite, cand ma apropiam. Unul s-a refugiat pe acoperis :eek:

Mai tarziu a aparut mama lor, semn ca ii reloca; asa fac pisicile, cand le cresc puii.

Pentru unul cred ca am gasit stapan.

Nu este disponibilă nicio descriere.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-as vrea asa ceva ca nu rezista stresului cu calatoria ca sint in cala cu bagajele animalele in cutiile lor care nu-i un loc prietenos deloc!!!   Altfel se cumpara bilet intreg daca vrea sa fie intre oameni, am auzit atatea tragedii ca am avut prietene care lucrau la aeroport, mai demult.   Acum cu COVID nici nu stiu daca se accepta inafara de cei care lucreaza cu orbi si alti bolnavi ca exista un cod din care fac parte anumite animale care nu se despart de gazda.   Trebuie scos o licenta, dar merita cand fara alte motive calatoresc cu animal de casa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Într-un final au ajuns unde trebuie, într-o curte necirculată, unde primesc mâncare de la geamuri.

Să văd cum decurge îmblânzirea, că nici mama lor nu stă la mângâiat. Ba chiar îmi sugerează un viitor atac, dacă mă mai apropii :eek:

IMG_20210705_165101.jpg

IMG_20210705_165120.jpg

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Motorină a spus:

Să văd cum decurge îmblânzirea, că nici mama lor nu stă la mângâiat. Ba chiar îmi sugerează un viitor atac, dacă mă mai apropii :eek:

IMG_20210705_165120.jpg

Sa ai la indemana numarul doctorului care o sa-ti faca o injectie de Tetanus, chiar daca ai fost vaccinat candva!  Si dragalasa aia mica, alba cu ochi albastri te poate trimite in groapa ... doar de la o zgarietura amicala.  Am patit si eu si sotul, el era sa moara ca nu credea ce i se intampla :pardon: 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de "incurajare" :laugh:

Rasa lor (birmanezi, cred) e un fel de pitbull a pisicilor :ph34r:

Dar am incredere in experienta mea :happy:

Editat de Motorină
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×