Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Pisici, pisici, pisici

Postări Recomandate

Aceasta comportare cred ca vine de la lipsa de ceva din corp.  Am avut si noi faze din astea cu 3 pisici cand deja copiii plangeau ca se va rani pisica asa de nebun sarea pe perete in living room parca vedea stafii!!!   Nu-l puteam opri sau slabi viteza, aluneca in unele locuri, pe la colturi ca trecea prin cateva incaperi, si cumva deodata s-a oprit.   Cred ca s-a ridicat nivelul de acel ceva la limita normala si s-a astimparat.   Erau foarte nervosi in acelas timp.  Cu astea 3 n-am avut problemele astea inca, 2 din ei sint chiar batrini iar cel de 3 ani si ceva are loc de alergat in curte ca nu intra in casa decat anesteziat eventual.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E primavara si precis simt si animalele schimbul de ceas si au lipsa de vitamine ca au prins vreo 8 pasari aseara si jumulite doar le-au lasat pe loc vizibil pe iarba.   Pe dimineata erau doar pene ...  Sotul se enerveaza dar l-am linistit ca pisicii pot manca doar caviar so tot felini vor ramane daca ocazia se iveste!!!

 

Noi hranim si pasarile si avem un cor intreg de voci de ciripit,  vorbeam cu sora mea si ma intreba daca sint in Zoo???     

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nebunul a chemat un vecin sa curete debaraua unde stau pisicile.  Ala a venit la 8 dimineata, asta n-a fost acasa ... eu n-am stiut nimic ca uita sa vorbeasca cu mine, doar in mintea lui imi spune de cel putin 1 milion de ori ceva.   Suna la usa ... 

 

I-am zis ca eu nu-l platesc, daca vrea sa faca ce vrea ... insa pisicii erau ascunsi pentru somnul de peste zi si la galagie s-au bagat unu-n altu stransi de frica si spaima ca noi nu faceam nimic acolo de ani de zile.   Eu curatam dar cand ei nu erau la somn.    Credeam ca vor fugi de acolo si am iesit de acolo dar ei n-au de gand sa paraseasca cuibul lor, asa ca vecinul face ce poate ca asta a fost sa cumpere niste inutilitati.  Pana nu-l bag la balamuc, nu se va astimpara!!!  

 

Pur si simplu imi era mila de ei, nici un miau nu scoteau, se lipeau de perete sa fie de nevazuti ... de ce draq a dat cap 'nmezeu la om daca nu stie ce sa faca cu el???  bipedul inca nu este rational in toate imprejurarile!!!   Nu se acomodeaza decat la necesitatile sale personale.  Merita sa fie bine zgariati!!!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stiu cati ani are pisica dar nu se simte bine deloc.  S-a atasat de noi fugind de la stapani abuzivi de aceea nu stiu nimic despre el si era deja mare la corp cu foarte mult par negru, de rasa Maine Coon care cresc mari.    Ii curg ochii, nu stie ce sa mai manance si da afara totul, nu-l putem prinde e alt motiv ca stim mai putin despre el, a slabit, miauna in paguba asa de trist iar daca-i dau drumul in casa face mizerie.   Are cateva locuri super bune afara si e cald dar vrea in casa.   Deja anul trecut credeam ca nu mai ajunge ziua de maine si a revenit, insa blana nu i-a mai crescut la fel dupa iarna in perioada respectiva de schimbarea parului, sa vedem cum se va dezvolta conditia lui ca mai am un pacient sub control, o sa le dau ulei de peste, poate ajuta.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai mei au si de boabe unu asemanator si s-au invatat si graurii sa-l foloseasca!!!    Imi fac o mizerie pe terasa ca o sa iau arma sa le mai termin ca-s prea multi.

Primaria ne indica sa nu le hranim dar Hombre le da totul, le si cumpara mancare.   Cred ca e prea noua jucaria dar se va obisnui sa bea vazand ca si altii-l folosesc.

Si ai mei doar apa proaspata vor si noi mai lasam furtunul sa curga ca adora sa bea de acolo direct din sursa, si pasarile la fel.   Nu prea le trebuiesc lectii dar acum ma gandesc daca pisicuta este si bolnav s-ar putea ca are nevoie de putin antrenament.   Ai mei sint exigenti ca sa fie plin de tot oala cu apa rece, le place sa linga si gheata ca pe caldura asta fierbe si apa lor in curte.    

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×