Sari la conținut
Forum Roportal
UndeMergem.NET

Zboruri Low Cost

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cam in o saptamana de la rezervarea biletelor am si plercat, 2 persoane dus-intors cam 380 euro, nu au avut intaziere, nu au avut incidente, eu am fost multumita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum aproximativ doua luni mi-am cumparat bilet de avion pe ruta Dortmund-Bucuresti-Dortmund pentru perioada 10-17 septembrie, la Wizzair. Din pacate intre timp mi s-au schimbat planurile, motiv pentru care incerc sa-mi recuperez banii investiti. Biletele au costat impreuna 82 EU, insa avand in vedere urgenta cererii mele ofer unul dintre bilete gratuit. Mentionez ca taxa Wizzair de schimbare a numelui este de 50 EU.

 

Daca este cineva interesat, il rog sa-mi trimita PM.

 

E prima oara cand aud ca se poate schimba NUMELE ..... esti tu sigur ca se poate ? :)

 

Eu retin ca am intrebat chesti asta acum cativa ani (la o alta companie aeriana ) si mi-au zis ca e imposibil

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Wizz si Blue sunt ok la preturile pe care le au. Am calatorit de zeci de ori si nu am avut neplaceri. Intr-adevar intarzierile de 30 sau chiar o ora nu conteaza.

KLM nu e companie low.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am zburat cu Easyjet, a fost ok. In trecut zburasem numai cu KLM pentru ca alta optiune nu aveam avand in vedere de unde plecam si unde trebuia sa ajung. Dar chiar mi se pare enorm de mare costul biletelor si nu prea vad diferenta intre experientele din avion, afara de faptul ca am primit niste sandwich-uri minuscule, bauturi gratis si un baton de ciocolata cat degetul aratator. In rest, zborul a fost exact le fel :o:, cum era de asteptat. Chair cred ca serviciile astea gen mancare si bautura (cand zbori cu o companie low cost posti cumpara toate astea dar sunt scumpe) nu merita diferenta aia de pret. Singurul lucru mai prost la companiile astea e ca nu poti lua atatea bagaje si trebuie sa platesti extra pentru ele. Unele, Ryanair de pilda, din cate am auzit, daca nu esti atent, iti adauga n-spe taxe suplimentare pt nu stiu ce. Asa ca pretul abracadabrant al biletelor - citisem despre 5 lire din UK pana in Belfast, adica mai putin decat dadeam eu pe autobuz in 2 zile prin Aberdeen - nu ramane chiar asa, dupa ce iti adauga toate acele taxe. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am prea cumparat bilete cu 10, 20 sau 30 euro la low. Cu 5 nici vorba :) Trebuie verificat atent cate kilograme ai voie la bagajul de cala si la cel de mana.Pentru mine e important deoarece mereu car maculatura

Nu am zburat cu KLM dar cred ca e cam acelasi lucru ca la Lufthansa. Nu pot compara totusi servirea si interiorul aeronavelor LUft cu cele de la Wizz, Blue sau Air Berlin.

In Wizz stau cumva indoita pentru ca spatiul e prea stramt . Idem Blue.

Dar nu ma plang. Low costurile sunt binevenite pe distante mici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Compania low cost cea mai misto, din punctul meu de vedere, e Ryanair. Am avut in iunie bilete pt 3 persoane, pentru care am platit 89 de euro, dar as fi platit cu 30 euro mai putin, daca nu efectuam plata cu card (pe site) si bagajul de cala. Ajung mereu mai repede decat orarul preanuntat, personalul este foarte amabil (am avut ocazia sa constat un comportament infect la cei de la Wizz, de exemplu), nu te lasa deloc sa te plictisesti, parca-s butic, au tot felul de cartele, lozuri, cadouri de vanzare :) si la sfarsit, dupa ce aterizarea s-a realizat cu succes, au un semnal sonor de genul ta ta da daaaaa.. dupa care pasagerii incep sa aplaude :o:))) Foarte funny, nu am intalnit la nici o alta companie starea asta de spirit.

 

Deci mereu imi caut bilete mai intai la ei si apoi la altii, daca chiar nu gasesc.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×