Sari la conținut
Forum Roportal
o mama in abu dhabi

Casatorii Mixte :help:

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Legat de "barbatii iresponsabili din romania" , te rog sa-ti ceri scuze pt ca ,fara sa vrei,mi-ai jignit si tatal si sotul.

Sa iti traiasca ,copilul si sa te bucuri de el.

Nu numai ca ti-a jignit sotul si tatal, dar a jignit toti barbatii de pe forum dupa care s-a avantat sa le ceara pareri :bataita: avand in vedere ca nu a mentionat ca cei prezenti sunt exclusi din start :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Corect! Insa daca pe ei nu ii doare ... :bataita:

Eu sunt lesbi ..deci nu se pune ..:) :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau daca anumite persoane se simt jignite, sau daca voi credeti ca am jignit pe cineva. Nu am spus ca toti barbatii romani sunt iresponsabili. Am spus ca dupa parerea mea cam 2/3 sunt. Si "Legat de "barbatii iresponsabili din romania" , te rog sa-ti ceri scuze pt ca ,fara sa vrei,mi-ai jignit si tatal si sotul." nu inteleg de ce tu automat iti incluzi sotul si tatal in cei 2/3. Nu am arata cu degetul pe nimeni.

Si totusi nu pot sa imi cer scuze pentru ceea ce gandesc. (Freedom of speech)

 

Stii ce e cel mai fantastic in Romania? 1/3 de oameni care reusesc sa repare ceea ce alti (2/3)strica(imaginea tarii in special)

 

Din nou parere personala: cine nu se simte vizat nu se simte jignit.

 

Si am cerut parerea unora in aceiasi situatie, pentru ca totusi sunt ceva diferente in viata unui cuplu de nationalitati diferite. De exemplu: nu pot sa intreb un roman despre cum sa ma acomodez cu traditiile sotului si cum sa incorporez doua feluri de a sarbatorii Craciunul (de exemplu. ) Ptr ca nu ar avea sens.Fiecare bucatar cu reteta lui, nu?

Editat de o mama in abu dhabi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cam 2/3. Parere personala.

ok... pastreaz-o! :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci putem discuta despre mixtura obligatorie a convingerilor personale, a viziunilor de viata,a modului cum intelegem educatia copiilor, a listei de prioritati, a modului de a face amor... etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OK. (Off-topic, sa ne scuze moderatori)

Pentru toata lumea care se simte jignita, pentru ca un barbat sa fie iresponsabil:

-isi cumpara tigari sau alcool cu ultimi bani in loc sa cumpere niste fructe pentru copii sai

-se duce la bere cu baietii sau la pescuit in timp ce teava de apa picura intr-o galeata in baie

-isi trimite copii (4-10ani) sa ii faca cumparaturile

-ii invata sa se bata, fure, cerseasca si alte alea

-lasa cam tot ce se poate pe nevasta (inclusiv munca dura fizica)

-violenta si jigniri sunt la ordinea zilei in casa.....

 

Si exemple pot continua l-a nesfarsit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
OK. (Off-topic, sa ne scuze moderatori)

Pentru toata lumea care se simte jignita, pentru ca un barbat sa fie iresponsabil:

-isi cumpara tigari sau alcool cu ultimi bani in loc sa cumpere niste fructe pentru copii sai

-se duce la bere cu baietii sau la pescuit in timp ce teava de apa picura intr-o galeata in baie

-isi trimite copii (4-10ani) sa ii faca cumparaturile

-ii invata sa se bata, fure, cerseasca si alte alea

-lasa cam tot ce se poate pe nevasta (inclusiv munca dura fizica)

-violenta si jigniri sunt la ordinea zilei in casa.....

 

Si exemple pot continua l-a nesfarsit.

Haallooooo, in care ghetou ai cunoscut barbatii astia? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Haallooooo, in care ghetou ai cunoscut barbatii astia?

 

Sunt nascuta, crescuta in "magicul" Bucuresti, si nu, nu in Ferentari sau ceva similar ci in Drumul Taberei. Am avut prieteni insa peste tot in Bucuresti: Colentina, Militari, Berceni, Crangasi, 1 Mai, Tineretului si oriunde. Despre multe probleme de genul asta am aflat l-a scoala, sau ii vedeam pe copii pe strada. Si nu e numai in Bucuresti. Cam peste tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu o sa ma marit cu un cetatean strain ..... in viitorul apropiat... :yahoo:

astazi dimineata cand m-am trezit langa el m-a luat un atac de panica ..... ma tot uitam la el si ma gandeam ca o sa traiesc cu el toata viata :tease:

 

Barbati iresponsabili gasim peste tot .... dar ma doare capul cand ma gandesc la barbatii din romania.

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iresponsabili si foarte multumiti ca sunt asa :o: :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×