Sari la conținut
Forum Roportal
o mama in abu dhabi

Casatorii Mixte :help:

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Adica sunt pe drumul cel bun? :bye:

din moment ce situatia s-a imbunatatit, normal. :yahoo:

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici sotul meu nu e roman dar n-am avut deloc probleme din cauza asta. noi am fost constienti de la inceput ca suntem diferiti, ca venim de pe 2 planete diferite si am combinat culturile amandoura...am luat din fiecare ce ni s-a potrivit :bye: asa am facut si la nunta... iar daca unuia dintre noi nu i-a convenit ceva, am vorbit despre asta si am gasit o alta solutie.

 

cred ca mie mi-a fost cel mai greu la inceput cand incercam sa inteleg unele chestii si nu le priveam prin prisma stilului lui de a gandi...dar a trecut si asta :yahoo:

 

sa-ti creasca bebele mare si frumos!

 

p.s. cum e in abu dhabi? ti-ai facut repede prieteni noi? cum te simti acolo?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din moment ce situatia s-a imbunatatit, normal. :hi:

Multumesc pentru incurajari :) :bye: .

 

Sper ca si alte sotii sa incerce sa faca acelasi lucru.

 

nici sotul meu nu e roman dar n-am avut deloc probleme din cauza asta. noi am fost constienti de la inceput ca suntem diferiti, ca venim de pe 2 planete diferite si am combinat culturile amandoura...am luat din fiecare ce ni s-a potrivit :) asa am facut si la nunta... iar daca unuia dintre noi nu i-a convenit ceva, am vorbit despre asta si am gasit o alta solutie.

 

cred ca mie mi-a fost cel mai greu la inceput cand incercam sa inteleg unele chestii si nu le priveam prin prisma stilului lui de a gandi...dar a trecut si asta :)

 

sa-ti creasca bebele mare si frumos!

 

p.s. cum e in abu dhabi? ti-ai facut repede prieteni noi? cum te simti acolo?

Abu Dhabi? Cineva mai devreme zicea ca e ca in Romania. Este. Dar fara grijile ca cineva iti fura bani din geanta, sau telefonul, poti sa te duci la plaja in orice zii din an si poti sa iti cumperi o masina de spalat la sfarsitul lunii (cu banii jos) si tot mai ai bani de mancare ptr tot restul lunii urmatoare :yahoo:

Sunt cativa romani in Abu Dhabi, exista si un restaurant unde se strang in fiecare Sambata seara, se asculta muzica romanesca, se bea si se mananca in still romanesc. :D

Mult succes in casnicie!

Editat de o mama in abu dhabi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare rau ca sunt cativa dintre voi care nu aproba casatoriile mixte, dar imaginati-va ptr o clipa cum ar fii daca v-ati indragosti de o persoana din alta tara. Chiar credeti ca iubirea stie ce sunt alea granite?

Sa citez pe cineva de pe forum''Ete fleosc'', nu e vorba ca nu aprobam, sau ca nu exista printre noi persoane care sunt casatorite cu straini, si eu sunt, dar asta nu ma face sa urlu in gura mare ca barbatii din romania sunt imaturi, sau betivi, sau incompetenti sau mai stiu eu cum :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa citez pe cineva de pe forum''Ete fleosc'', nu e vorba ca nu aprobam, sau ca nu exista printre noi persoane care sunt casatorite cu straini, si eu sunt, dar asta nu ma face sa urlu in gura mare ca barbatii din romania sunt imaturi, sau betivi, sau incompetenti sau mai stiu eu cum :bye:

Nu am zis ca sunt imaturi, betivi sau incompetenti si alte alea. Am spus numai ca majoritatea sunt iresponsabili.

More power to you, draga mea. Fiecare alege pe cine vrea.

Nu despre cum sunt barbatii romani intrebam eu. Ms. oricum

Editat de o mama in abu dhabi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am zis ca sunt imaturi, betivi sau incompetenti si alte alea. Am spus numai ca majoritatea sunt iresponsabili.

More power to you, draga mea. Fiecare alege pe cine vrea.

Nu despre cum sunt barbatii romani intrebam eu. Ms. oricum

Eu nu am nevoie de more power. Sunt casatorita cu un strain, am doi copii frumosi si casnicia mea chiar daca nu mai e numai lapte si miere ca la inceput nu pot sa ma plang de ea.

Iti doresc sa poti sa iti rezolvi problemele cat mai curand posibil si sa te bucuri de viata, sot si copil :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu am nevoie de more power. Sunt casatorita cu un strain, am doi copii frumosi si casnicia mea chiar daca nu mai e numai lapte si miere ca la inceput nu pot sa ma plang de ea.

Iti doresc sa poti sa iti rezolvi problemele cat mai curand posibil si sa te bucuri de viata, sot si copil :bye:

Ma bucur ptr tine. Sper ca dupa multi multi ani sa pot spune la fel.

Si piticul meu.....

post-93841-1178095852_thumb.jpg

Editat de o mama in abu dhabi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 ani de mariaj si continua. Un infern de la inceput aproape. Sugestii? Stii bine raspunsul. A doua oara, cauta in tara ta. Nu-ti irosi viata insa, ai doar una. Daca eziti, vei pierde posibilitatea de a-ti reface viata si iti vei nega dreptul de a fi cu adevarat fericita.

Si nu uita un lucru: un copil simte cand mama nu e fericita si sufera mai mult.

 

Este adevarat, ai doar o viata si nu trebuie sa o irosesti. Ai o viata care daca o traiesti cum trebuie este suficienta. Din pacate nu putem vedea "rezultatul" alegerilor facute inainte de a le lua. Orice alegere pe care o facem are un rezultat , trebuie sa ne dam seama la timp sau chiar mai tarziu (decat niciodata)ca nu e alegerea corecta si sa incercam sa schimbam ceva...Nu te poti resemna pentru ca nu e corect, oricine are dreptul la fericire..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am zis ca sunt imaturi, betivi sau incompetenti si alte alea. Am spus numai ca majoritatea sunt iresponsabili.

Ce inseamna "majoritatea"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×