Sari la conținut
Forum Roportal
missy_19

Relatii la distanta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si eu am trecut printr-o relatie la distanta... lunga si distanta, lunga si relatia... torquemada ai descris asta perfect, drumuri, telefoane, nebuneala... ca sa imi dau seama intr-o zi ca ne schimbam pe planuri total diferite si ca mi se parea ca "tragem unul de altul". si planuri de mutat impreuna aveam, ferice de noi ca nu le-am dus la capat... am si suferit al naibii de mult dupa aia dar experienta mi-a deschis ochii... ce ochi mari puteam eu deschide pe la 17-18 ani :tease:

peste cativa ani l-am intalnit din greseala in bucuresti. cand l-am vazut am stiut exact de ce ne-am despartit.

 

cred ca o relatie la distanta tine cand e un scop de genul " in 3-5-12 luni ajungem in acelasi oras etc", parerea mea. eu eram deja obosita de drumuri, week-enduri intense si telefoane zilnice ore in sir ... si de atunci detest sa dau sms :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu am trecut printr-o relatie la distanta... lunga si distanta, lunga si relatia... torquemada ai descris asta perfect, drumuri, telefoane, nebuneala... ca sa imi dau seama intr-o zi ca ne schimbam pe planuri total diferite si ca mi se parea ca "tragem unul de altul". si planuri de mutat impreuna aveam, ferice de noi ca nu le-am dus la capat... am si suferit al naibii de mult dupa aia dar experienta mi-a deschis ochii... ce ochi mari puteam eu deschide pe la 17-18 ani :tease:

peste cativa ani l-am intalnit din greseala in bucuresti. cand l-am vazut am stiut exact de ce ne-am despartit.

 

cred ca o relatie la distanta tine cand e un scop de genul " in 3-5-12 luni ajungem in acelasi oras etc", parerea mea. eu eram deja obosita de drumuri, week-enduri intense si telefoane zilnice ore in sir ... si de atunci detest sa dau sms :o:

"cred ca o relatie la distanta tine cand e un scop de genul " in 3-5-12 luni ajungem in acelasi oras etc", parerea mea." este si parerea mea....nu poti iubi pe cineva cu adevarat si sa il stii departe de tine sau ca iti vei sacrifica toata viata ca sa nu ia hotararea sa mute cu tine sau linga tine macar(in oras)...timpul trece...

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

timpul trece si oamenii se schimba. si vad putine sanse sa se dezvolte "impreuna" ca intr-o relatie "normala" (hah ce aiurea suna), iar atunci se pot trezi respectivii ca omul "de care s-au indragostit" devine "de nerecunoscut" (logic, din nou parerea mea :o: ).

 

desi stiu cazuri de relatii la distanta care au rezistat ani buni iar acuma sunt impreuna si totul e super.

 

ce bine ma stiu acuma cu teoria... maaaamaaa ca pe alte vremuri saream in sus daca auzeam vreo replica dinasta :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
timpul trece si oamenii se schimba. si vad putine sanse sa se dezvolte "impreuna" ca intr-o relatie "normala" (hah ce aiurea suna), iar atunci se pot trezi respectivii ca omul "de care s-au indragostit" devine "de nerecunoscut" (logic, din nou parerea mea :yahoo: ).

 

desi stiu cazuri de relatii la distanta care au rezistat ani buni iar acuma sunt impreuna si totul e super.

 

ce bine ma stiu acuma cu teoria... maaaamaaa ca pe alte vremuri saream in sus daca auzeam vreo replica dinasta :o:

ani buni dar poate distanta era de la bucuresti la ploiesti cel mult..(unde mai ai putin si in curand ajungi cu metroul ca asa tare sau apropiat orasele..) :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat, nu a mers. Am avut o relatie normala mai bine de doi ani, ne-am dorit mai mult de la viata. El a reusit sa plece, eu nu. A plecat, s-a intors prima oara dupa sapte luni si totul a fost perfect. A plecat din nou dupa cinci luni si o perioada a fost super. Era si gelozie (mai mult din partea lui), e imposibil sa nu fie intr-o relatie de genul asta, dar eu aveam incredere in el si preferam sa ma gandesc ca ceea ce nu stiu nu ma doare. Dupa cateva luni am simtit ca s-a schimbat; initial am crezut ca e doar o parere, dar nu a fost. A venit acasa si mi-am dat seama din momentul in care l-am vazut la aeroport ca s-a terminat. Si chiar asa a fost, a intervenit o a treia persoana. Dezamagirea mea a fost uriasa, cu atat mai rau pt ca nu sunt genul de om care sa am incredere asa usor intr-un barbat... Asa ca sincer, nu recomand nimanui sa se bage intr-o relatie de genul asta. Prea multa suferinta, chiar daca sunteti impreuna, practic tot singura esti. Iar dezamagirea pe care o simt acum....Mai bine singura decat intr-o relatie de genul asta! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....nu poti iubi pe cineva cu adevarat si sa il stii departe de tine sau ca iti vei sacrifica toata viata ca sa nu ia hotararea sa mute cu tine sau linga tine macar(in oras)...timpul trece...

poti iubi neconditionat...de la distanta ! Indiferent de circumstante, dupa mintea mea cred ca dragostea si iubirea nu au limite, indiferent care ar fi piedicile. Este natural si firesc sa intervina suferinta, dar cred ca merita atunci cand sti, cand simti ca persoana aceea de departe pe care probabil nu o vezi cu saptamanile, lunile sau ani buni...merita tot sacrificiul !

Cred ca gelozia este iar un lucru firesc, golurie acelea in stomac care te macina dupa o conversatie pe net sau la telefon....sunt firesti senzatiile atunci cand nu ai incredere , cand nu esti convins/a ca este al tau/a ta.

Vorba lui lupini...: ''Multa iubire !'' + incredere !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai ani buni in care distanta era de vreo 3-400 de km (si daca nu ma insel au dus-o asa vreo 3 ani de zile). eh, exceptiile care intaresc regula :o:

 

da, dragostea nu are limite. daca iubesti pe cineva cu care nu esti/ nu poti fii impreuna tot "de la distanta" e, iar solutii se gasesc mereu daca e "multa iubire si incredere". dar tind sa cred ca asta uneori nu ajunge..

 

MrBojangles: daca spui ca el si plecase din tara, iar tu ai ramas.. acolo intervin, again parerea mea, cu totul alti factori. ( el a dat cu nasul de o "lume noua", socurile culturale, adaptarea, alea alea... been there...). bine ca a trecut si ca ai trecut tu cu bine peste asta :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai ani buni in care distanta era de vreo 3-400 de km (si daca nu ma insel au dus-o asa vreo 3 ani de zile). eh, exceptiile care intaresc regula :airkiss:

 

da, dragostea nu are limite. daca iubesti pe cineva cu care nu esti/ nu poti fii impreuna tot "de la distanta" e, iar solutii se gasesc mereu daca e "multa iubire si incredere". dar tind sa cred ca asta uneori nu ajunge..

 

MrBojangles: daca spui ca el si plecase din tara, iar tu ai ramas.. acolo intervin, again parerea mea, cu totul alti factori. ( el a dat cu nasul de o "lume noua", socurile culturale, adaptarea, alea alea... been there...). bine ca a trecut si ca ai trecut tu cu bine peste asta :giverose:

daca as face o statistica cred ca 5% reusesc ,ce au reusit cei 2 de care zici tu......exceptii dupa cum si tu ai zis....

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
MrBojangles: daca spui ca el si plecase din tara, iar tu ai ramas.. acolo intervin, again parerea mea, cu totul alti factori. ( el a dat cu nasul de o "lume noua", socurile culturale, adaptarea, alea alea... been there...). bine ca a trecut si ca ai trecut tu cu bine peste asta :giverose:

 

Multumesc frumos! Nu sunt inca vindecata, dar sunt pe drumul cel bun, sper! :airkiss: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vreu sa stiu cine mai e implicat in asa zisele "relatii la distanta"?si cum decurg lucrurile intre pateneri :roll: !eu am o astfel de relatie de 2 ani!imi iubesc prietenu, dar e o pb cu gelozia :flirt: !ma ajuta cineva? :D

Relatiile de la distanta sunt foarte grele, daca exista iubire adevarata,matura se poate trece peste orice dar daca este doar o iubire adolescentina aceste relatii sunt sortite pieirii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×