Sari la conținut
Forum Roportal
missy_19

Relatii la distanta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

vreu sa stiu cine mai e implicat in asa zisele "relatii la distanta"?si cum decurg lucrurile intre pateneri :jester: !eu am o astfel de relatie de 2 ani!imi iubesc prietenu, dar e o pb cu gelozia :roll: !ma ajuta cineva? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vreu sa stiu cine mai e implicat in asa zisele "relatii la distanta"?si cum decurg lucrurile intre pateneri :jester: !eu am o astfel de relatie de 2 ani!imi iubesc prietenu, dar e o pb cu gelozia :roll: !ma ajuta cineva? :blink:

Relatiile la distanta sunt o ruleta... pot apare atat de multe probleme incat eu unul nu prea sunt de acord cu ele.

Infidelitatea e doar una dintre probleme... cealalta problema e ca in absenta unui timp mai serios petrecut impreuna risti sa ajungi intr-o situatie in care problemele ce pot aparea sunt camuflate de faptul ca nu ajung sa se "matureze". Dupa ceva gen casatorie cand cei 2 ajung sa traiasca impreuna problemele astea ajung la adevarata lor maturitate si... atunci sa vezi distractie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vreu sa stiu cine mai e implicat in asa zisele "relatii la distanta"?si cum decurg lucrurile intre pateneri :D !eu am o astfel de relatie de 2 ani!imi iubesc prietenu, dar e o pb cu gelozia :lol2: !ma ajuta cineva? :lol:

 

ma aflu in aceeasi situatie si chiar, in momentul de fata, ma tot intreb ce ne va rezerva viitorul. Incredere si fidelitate exista, insa e tare greu mai ales cand unul dintre noi trece printr-un moment mai greu, timp in care celalalt e departe fizic.

 

Treaba cu gelozia nu e buna oricum ar fi relatia. Lasa-ti sentimentul de incredere sa domine gelozia ce poate duce la ... ce nu va doriti. :lol2: Nu exista posibilitatea unei apropieri locative?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma aflu in aceeasi situatie si chiar, in momentul de fata, ma tot intreb ce ne va rezerva viitorul. Incredere si fidelitate exista, insa e tare greu mai ales cand unul dintre noi trece printr-un moment mai greu, timp in care celalalt e departe fizic.

 

Treaba cu gelozia nu e buna oricum ar fi relatia. Lasa-ti sentimentul de incredere sa domine gelozia ce poate duce la ... ce nu va doriti. ;) Nu exista posibilitatea unei apropieri locative?

 

ne facem sperante cu apropierea locativa :D pai suntem amandoi in clasa a 12 a si speram sa facem facultatea n acelasi oras pentru a fi mai apropiati! ne vedem destul de rar..n general o data la 2, 3 saptamani n weekenduri si in vacante!e groaznic avand in vedere ca parintii lui sunt impotriva relatiei noastre "inca o piedica"!ne despart in n jur de 400 km :crazy: !eu una sunt ff fidela si pt ca si el are net...stam destul vorbind de ale noastre..ma ubeste mult asa ca sunt sigura ca nu e infidel..desi mai am banuieli..cateodata ;) ca si el defel!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E grea relatia la distanta, mai bine renunti sa-ti mai faci vise, mai bine te abati de la drum...o iei pe alta cale. Cand ai nevoie de un piept, de o vorba buna, de o mangaiere el nu e langa tine...cand vrei sa te stranga in brate, nu-i cine. Iti faci atatea sperante, atatea planuri frumoase, iar daca de ele se va alege praful, tu vei suferi. Dar cine stie...poate chiar te iubeste, poate in stele sunteti scrisi, sau poate nu exista stele... sunteti doar la inceput. Numai bine, ce frumoasa-i dragostea..., nu-i asa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca deja il iubesti este o problema...gelozia pipereaza relatia insa nu exagera pentru ca o poate si distruge. Sincer nu pun baza pe astfel de relatii avand in vedere faptul ca te poti indragostii de o iluzie...dar niciodata nu se stie...incearca si vezi ce iese mai departe insa nu-ti face planuri, nu-ti face iluzii, nu astepta nimic. Orice ai decide sa faci bucurate de ceea ce simti si si nu te lasa influentata de parerea celor din jur. Fa ce simti ca este mai bine pentru tine.

Editat de iubeSK

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu mai accept asa ceva..mam chinuit mult ..oboseala de pe drum,gelozia,cheltui bani pt drum si acolo in orasul unde te duci,telefoane interminabile ore intregi pe messenger...e complicat!nu am sa mai ma incumet la asa ceva...e greu si cine reuseste nu stiu sincer cat de tare se iubeste cu celalat pt ca normal este ca 2 persoane eventual daca nu locuiesc impreuna cel putin sa fie cat mai aproape sa se poate vedea cat mai des...ori daca stai la distanta tocmai dor nu poti zice ca iti este

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vreu sa stiu cine mai e implicat in asa zisele "relatii la distanta"?si cum decurg lucrurile intre pateneri :) !eu am o astfel de relatie de 2 ani!imi iubesc prietenu, dar e o pb cu gelozia :D !ma ajuta cineva? :bye:

Pai banuiesc ca majoritatea de aici ,au avut sau au o relatie la distanta ..dar nu inteleg de ce esti geloasa ,pe ce ..pe cele pe care nu le vezi ,ca ii zambesc prietenului tau ? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai banuiesc ca majoritatea de aici ,au avut sau au o relatie la distanta ..dar nu inteleg de ce esti geloasa ,pe ce ..pe cele pe care nu le vezi ,ca ii zambesc prietenului tau ? :bye:

cred ca nu stii ce este dragostea daca ii judeci gelozia...

Editat de eddy1973

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×