Sari la conținut
Forum Roportal
missy_19

Relatii la distanta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ba exista dar e complicata rau....

Numai tu sti daca merita sau nu o astfel de relatie in caz ca te afli intr-o astfel de situatie ! Din punctul meu de vedere spun ca merita sacrificiul asta, pentru altfel nu il pot numi, dar numai daca ai incredere, multa incredere in tine mai ales apoi incredere fata de cel care te asteapta sau il astepti. Nu este loterie, este doar capacitatea fiecaruia de pune in balanta lucruri dupa parerea mea esentiale. Merita sau nu ?! Meriti sau nu ?! Cred ca este mai degraba o proba pentru cei care se intalnesc in asemenea situatii, o provocare pe care o poti trece sau nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca este mai degraba o proba pentru cei care se intalnesc in asemenea situatii, o provocare pe care o poti trece sau nu.

Nu e chiar asa...

Daca relatia devine una la distanta dupa ce au avut timp cei 2 sa se cunoasca si sa dezvolte relatia pe cat era de dezvoltat... atunci da, poti sa folosesti sentimentele pe care le ai pentru celalat sa te hranesti.... Citeam de Viktor Frankl cum isi amintea fiecare detaliu legat de sotia lui pe vrema cand era in lagarul de concentrare de la Auschwitz, descrierea pe care o face iubirii pe care o simtea pentru ea e absolut superba.

 

Din pacate la inceput e cu totul altceva... la inceputul unei relatii distanta poate camufla multe din incompatibilitati si asta poate duce la un dezastru. Te poti trezi ca ai investit timp si sentimente, ca ai trecut peste problema distantei si ca in final ori ajungi sa traiesti langa un strain ori ajugi sa-ti vezi visele spulberate. Imi aduc aminte de situatia unei prietene care cand si-a sunat prietenul in Italia a avut surpriza sa-i raspuna o voce feminina. I-a rupt inima, avusese incredere in tipul ala, incredere totala.

 

Desigur, tot timpul vor fi si norocosi exact cum sunt si persoane care castiga la Loto, in schimb nu cred ca ar trebui sa ne ghidam dupa norocul lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte deacord cu tine Cavalareu' Jedi, sunt doua situatii diferite si foarte importante !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc ptr datu cu parerea :doh: torquemada..interesante argumente zici u acolo:P!deja nu mi am vazut prietenu de 2 luni juma crek o iau razna pe aici..sper s ane vedem curand ! v am pupat pe toti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
parerea mea e k relatiile la distanta nu tin si in + e greu sa stai departe de cel pe care il iubesti :crazy:

desigur ca e greu dar daca il iubesti si el te iubeste cred ca merita.... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va multumesc ptr datu cu parerea ;) torquemada..interesante argumente zici u acolo:P!deja nu mi am vazut prietenu de 2 luni juma crek o iau razna pe aici..sper s ane vedem curand ! v am pupat pe toti!

deci am lamurit subiectul? :o:

 

am avut si io relatie la distanta care s-a facut tandari :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiti povestea cu drobul de sare?

 

Las-o bre sa mearga asa! Ce-o fi o fi, mai bine sa regreti ce ai facut decat ce nu. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general relatiile la distanta sunt un esec

Am avut o relatie la distanta , prietenul era in Italia cu bursa, stiam ca o sa vina inapoi intr'un an, un an jumate ( eh, s'a prelungit la mai mult, asta e partea a doua); ne vedeam cateva zile la o luna-doua ; dar ne'am despartit, acu nu stiu sigur daca din cauza distantei sau au mai intervenit si alti factori...

Se pare ca nu m'am fript ca sa zic asa si am incercat o a doua relatie la distanta...aceeasi chestie, bine, n'am avut timp sa ma atasez extraordinar de tare pt ca ne vedeam si mai rar.

Chiar nu cred in relatii la distanta....mai devreme sau mai tarziu unul dintre ei o sa renunte pt cineva care sa'i fie aproape tot timpul ; si sunt mai mlte probleme care apar intr'un astfel de cuplu, mi'ar lua prea mult sa le insir.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da si eu m-am fript sa maritat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×