Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Isus a inviat din morti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Este adevarat...

Nimic nu ma poate calca mai rau pe coada decat Raul si Minciuna prin care se distrug suflete nevinovate de copii ...si aceasta moara de macinat suflete de copii nevinovati functioneaza din plin in casele de adunare ale unor Vanduti ...culmea chiar si in secolul informatiei!

Nu stiu ce voal negru li s-a lasat oamneilor pe ochi incat nu sunt in stare sa inteleaga 2000 de ani de FAPTE si Istorie crestina!

murind ...a invins moartea ?

 

hahahahahahahah pai daca o invingea nu mai murea!

 

nu se stie care are mintea mai bolnava ...cei care rationeaza si traiesc (cogito ergo sum) sau aia care nu mai sunt in stare sa judece ...iau totul mura in gura pe nemestecate si dovedesc prin asta ca sunt ...MORTI din p de v spiritual

 

Sarbatori fericite la toti ...iar celor ca oaia usor de manat...paste-ti fericit!

"moartea" nu ai inteles-o.....iar "un orb nu poate conduce alt orb" asa ca..... :P

Cristos a inviat...si un paste fericit ...si o viata plina de iubire :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"moartea" nu ai inteles-o.....iar "un orb nu poate conduce alt orb" asa ca..... :P

Cristos a inviat...si un paste fericit ...si o viata plina de iubire :jester:

 

A inviat doar in fantezia voastra!

 

Nu-ti fa probleme ...avem un Paste fericit cu oua iepuras miel si un pic de vin ...si ca pagani (adica credinciosi in Creator si nu in dumnezei nascuti de fecioare...hahahaha) ne simtim deosebit de onorati ca voi crestinii ne cinstiti obiceiurile ...prin ritualuri ..cu oua si iepurasi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A inviat doar in fantezia voastra!

 

Nu-ti fa probleme ...avem un Paste fericit cu oua iepuras miel si un pic de vin ...si ca pagani (adica credinciosi in Creator si nu in dumnezei nascuti de fecioare...hahahaha) ne simtim deosebit de onorati ca voi crestinii ne cinstiti obiceiurile ...prin ritualuri ..cu oua si iepurasi!

esti pagin ? serios ? :P ce e pastele? credinta in creator?..... cumva vrei sa "inventezi" o sarbatoare noua.... :jester:

multa iubire..... nu e nimic Iisus tot Dumnezeu e......incet vei intelege.... :jester:- si a inviat chiar si pentru tine.....sa ai pofta si sa fi fericit tu si familia......

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
esti pagin ? serios ? :P ce e pastele? credinta in creator?

 

Pastele este pentru fiecare ce vrea sa fie ...pentru mine e o sarbatoare traditionala a primaverii cand natura renaste !

Cand zici de Creator sper ca nu te referi la Isus cel Uns care in viata lui nu a creat nici macr cotorul de varza!

 

..... cumva vrei sa "inventezi" o sarbatoare noua....

 

Nimic nu e nou sub soare ... nici macar sarbatoarea primaverii ....ce legatura este intre Iepuras si Isus ?

o fi firea iepurasului identica cu a lui Isus cel Uns?

Sau Oul o fi fost cumva mijlocul prin care oamenii, aruncandu-l spre cel Uns, isi manifestau dragostea lor pentru cel care recunoaste ca e Lucifer si a venit sa aduga un Rug de Foc pe tot pamantul?

 

 

..... nu e nimic Iisus tot Dumnezeu e......incet vei intelege... si a inviat chiar si pentru tine.....sa ai pofta si sa fi fericit tu si familia......

multa iubire

 

 

Nu e nimic Dumnezeu tot un om e ...incet vei intege .... si nici macar nu a inviat din moment ce la fel de viu ca oricare mort ...iar daca eu astazi sunt fericit tocmai din cauza faptului ca "el si mostenirea lui" au murit ...dar totusi ma gandesc cu groaza la milioanele de victime pe care le-a adus "lucrarea sa!"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si? ce te oftici asa? :P

 

Pentru ca oamenii isi sarbatoresc propriul calau

 

Luca 12:49 Eu am venit să arunc un foc pe păm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu daca zic : te iubesc ... sa moara mata... si tu rupi din context si citezi doar 'sa moara mata' ... zici ca blestem ... cand de fapt per total eu te iubesc ... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti se pare normal ca oamenii sa sarbatooreasca pe Diavolul trimis de Dumnezeu pe pamant ...diavol care recunoaste ca: e Lucifer ... "Apocalipsa 22 16 Eu, Isus, am trimis pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cunosc Biblia toata dar un lcru stiu sigur: Dumnezeu si Fiul sau exista . in ce forma? nu-i treaba mea ... dar cand am nevoie ma ajuta :P trebe numai rugaciunea :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu cunosc Biblia toata dar un lcru stiu sigur: Dumnezeu si Fiul sau exista . in ce forma? nu-i treaba mea ... dar cand am nevoie ma ajuta :P trebe numai rugaciunea :jester:

Daca nu e treaba ta ...de ce te bagi?

Dumnezeu exista si el este viu in inimile fiecaruia dintre noi ...si Fiul sau esti chiar tu ...ce tu ca om evoluat scolit si educat nu esti la fel de om ca si omul Isus?

De ajutat nu te ajuta Dumnezeul din Biblie ...ci cel din inima ta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×