Sari la conținut
Forum Roportal
dianusa

Suferintza....help, plsss

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:crazy:

sa mai citim o data

 

e prea tare :crazy: :crazy:

nu tia placut mesajul meu sau ce???? daca ceva te pot lamuri.....nai inteles ceva sau ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NO WAY..nu sunt de acord cu tine..

L-ai inselat din plictiseala,din dorinta de a avea parte de ceva nou,de o mica schimbare...pai de ce nu ai incercat sa faci altceva in legatura cu monotonia,sa mai aduci ceva nou in relatie (tu ai ales ceva nou,dar numai pt tine)..

In schimb ,in loc sa vorbiti despre ceea ce simti,despre ce ati putea sa schimbati,sa aduceti nou,sa COMUNICATI,tu ai preferat sa il inseli....si totusi il iubesti nu???

Tu auzi ce spui???

Si acum te plangi ca pleaca.Eu cred ca vei reusi repede sa umpli golul ramas,vei gasi tu ceva nou...

Eu in locul lui....decat sa te fi iertat ,mai bine... :crazy:

 

(scuze daca e prea dur,dar nu cred ca e dragoste adevarata la mijloc,si tocmai din aceasta cauza cred ca vei reusi sa mergi mai departe si fara el;oricum nu cred ca relatiile la distanta merg foarte bine.Si inca ceva..daca veti ramane impreuna pana la urma,ai grija de relatia voastra,caci pe viitor s-ar putea sa iti aminteasca de ceea ce ai facut-la o cearta sau ceva asemanator-si asta din cauza ca nu am intalnit pe nimeni care sa stearga asa ceva cu buretele fara sa fi lasat vreo urma in spate..)

 

Ti-am mai zis o data: viata nu e atat de roza... de usoara.. de vis.. de mai stiu eu ce altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ti-am mai zis o data: viata nu e atat de roza... de usoara.. de vis.. de mai stiu eu ce altceva.

 

 

:P

Nu a spus spus nimeni ca viata ar fi :usoara,roz,de vis...perfecta. De noi depinde daca o vom lasa asa cum este ,sau vom face ceva sa o inbunatatim...

Viata ne-o facem noi,noi hotaram ce,cand si cum,si daca in decursul timpului ea ramane tot la fel de "neagra",este doar vina noastra..ca nu am facut nimic pentru a o face "mai roz" :jester:

Editat de Dark_Dragon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aiurea.. daca nu ti-e dat sa ai parte de ceva bun, n-ai sa ai indiferent cat de tare te strofoci.

 

:tease:

"Pana acum v-ati determinat intreaga viata prin deciziile pe care le-ati facut,sau prin cele pe care nu le-ati facut.Daca exista ceva in viata voastra care nu va place ,dumneavoastra sunteti raspunzatori.Daca sunteti nefericiti de dumneavoastra depinde sa faceti pasii necesari pentru a va schimba si a va inbunatati viata asa cum va place.

Sunteti ceea ce sunteti si va aflati acolo unde va aflati azi, pentru ca asa ati decis"

-asta spunea un nenea destept

 

Bineinteles ca e mult mai usor sa dam vina pe soarta,destin,Dumnezeu,oamenii din jur..etc,atunci cand nu ni se intampla ceva bun,sau nu ne iese ceva,etc.

 

Uite un citat care imi place mult:"Exista o anumita calitate pe care trebuie sa o ai pentru a castiga,iar aceasta e limpezimea scopului,cunoasterea precisa a ceea ce vrei si dorinta arzatoare de a obtine acel lucru.."(Napoleon Hill)

 

Va rog frumos sa ma iertati de OFF-topic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite un citat care imi place mult:"Exista o anumita calitate pe care trebuie sa o ai pentru a castiga,iar aceasta e limpezimea scopului,cunoasterea precisa a ceea ce vrei si dorinta arzatoare de a obtine acel lucru.."(Napoleon Hill)

 

Va rog frumos sa ma iertati de OFF-topic

Frumos citatul,dar de offtopic io nu te scuz.M-am saturat de atata offtopiceala. :tease:

 

 

Aiurea.. daca nu ti-e dat sa ai parte de ceva bun, n-ai sa ai indiferent cat de tare te strofoci.
Aiurea.Poti avea orice daca iti doresti cu adevarat,poate doar nu la modul la care te asteptai,dar il ai.

Semnatura te explica multe lucruri,dar nu intru in polemici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta vara am mers eu la mare in tabara si a venit si el vreo 3 zile(nu a putut mai mult din cauza serviciului).Eu, insa, in zilele cand nu era el la mare, l-am inselat..

 

:tease:

 

Cum e sa inseli pe cineva pe care il iubesti , pentru ca din ce ai scris tu , am inteles ca ti s-a daruit tie , s-a schimbat cata vreme ai fost cu el , ti-a dat numai sfaturi bune. A fost usor sa inseli ?

Gandeste-te bine daca ai mai putea sa-l inseli , pentru ca daca da , atunci veti suferi amandoi. Cred ca e un baiat de bun simt si , desi nu ti-a spus direct , ca orice baiat , probabil l-a afectat ce ai facut tu. Trebuie sa te gandesti foarte bine daca ai mai putea face acea fapta sau nu. Daca da , atunci nu are rost sa continuati , iar daca nu .... vei avea puterea sa-l astepti !

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu in locul lui nici nu te-as mai primi,inapoi,iti zic sincer.Noroc ca nu sunt in locul lui. :tease:

 

Pentru mine tradarea e asemanatoare cu furtul intelectual sau insultarea inteligentei,cum bine spunea cineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda..in seara aceasta ne-am luat ramas-bun..am decis sa pastram legatura, ne-am facut promisiuni, planuri..god..urasc despartzirile..nu stiu..cred k abia acum incep sa imi dau seama cat de mult inseamna pentru mine..chiar vreau sa il astept..mi-e frik insa ca nu cumva sa ma dezamageasca..in fine..incercarea moarte n-are..am ramas acum doar cu sperantza ca totul va iesi asa cum ne-am propus..

Cel putzin din partea mea, nu cred k vor fi probleme..nu si d data aceasta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda..in seara aceasta ne-am luat ramas-bun..am decis sa pastram legatura, ne-am facut promisiuni, planuri..god..urasc despartzirile..nu stiu..cred k abia acum incep sa imi dau seama cat de mult inseamna pentru mine..chiar vreau sa il astept..mi-e frik insa ca nu cumva sa ma dezamageasca..in fine..incercarea moarte n-are..am ramas acum doar cu sperantza ca totul va iesi asa cum ne-am propus..

Cel putzin din partea mea, nu cred k vor fi probleme..nu si d data aceasta..

Esti tare :yahoo:

 

Doar crezi,nu esti chiar sigura nici tu ce mascul mai apare la orizont...Bine mai dianusa,eu iti urez putere de asteptare,rabdare de fier,si noroc in tot ceea ce iti doresti tu! A,si sanatate,ca-i mai buna decat toate! :yahoo:

 

Nu se potriveste titlul topicului,nu vad sa sufere nimeni,dar in fine...Helpul nostru ti-a fost de ajutor? :tease:

Editat de andruta1985

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×