Sari la conținut
Forum Roportal
dianusa

Suferintza....help, plsss

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mda..pai..nush cum sa explic..l-am inselat pt k simteam nevoia unei schimbari..de f scurta durata, dar macar o schimbare..mi se parea k totul era bine de prea mult timp..atfel incat ajunsesem sa ma plictisesc d atata fericire..dupa c i-am spus, insa, si am simtit k exista probabilitatea de a-l pierde, am inceput sa disper..la fel cum mi se intampla acum..

si acum o sa spuneti k dak iubesti nu t poti plictisi, nu? :stars:

Ei bine, eu cred k t poti plictisi si poti insela chiar dak iubesti..in plus, dak iubesti si inseli, iti dai seama k nimeni nu se compara cu pers iubita si ramai langa ea p viitor, nu mai faci aceeasi greseala(asta in caz k mai vrea ea)..

E cineva d acord cu mn?

nu. probabil ca nu ai ajuns la un nivel de maturitate suficient pentru intelegerea si cunoasterea unui sentiment asa cum este dragostea.vorbesti cu foarte mare usurinta de tradare. iti voi raspunde printr-un stereotip. cum te-ai fi simtit daca intr-o zi ar veni la tine si ti-ar spune ca tocmai si-a pus-o cu nustiuce gagica. problema: nu ai cum sa stii pana cand nu ti se intampla. ca experienta de viata cred ca ti-ar prinde bine un astfel de dus rece, cu toate ca nu spun cu mana pe inima ca nu iti doresc sa treci printr-o distractie ca asta.

cauti aprobare? iti amintesc cmulti din cei care postam aici am avut sau avem o mare problema in ce priveste comportamentul indecent in dragoste a unui om care este sau a fost langa noi.

cauti intelegere? inteleg ca ai gresit...si eu am facut greselile mele.

cauti un sfat? ti-au fost date destule. gandeste-te ca timpul pierdut in fata calculatorului citind "parerile" noastre ai putea sa il petreci in compania unei persoane pe care nu o vei mai vedea ceva timp, si fata de care ai anumite socoteli neincheiate.cred ca stii la cine ma refer.

iti doresc sa treci cu bine peste aceasta problema. si inca ceva: este mare pacat sa risipesti dragostea pe care un om ti-o poarta. chiar daca esti un copil inca, maturizeaza-te... exista mai mult in viata asta decat spritzuri cu fetele, tigari si aere de vedeta infidela...

numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda..pai..nush cum sa explic..l-am inselat pt k simteam nevoia unei schimbari..de f scurta durata, dar macar o schimbare..mi se parea k totul era bine de prea mult timp..atfel incat ajunsesem sa ma plictisesc d atata fericire..dupa c i-am spus, insa, si am simtit k exista probabilitatea de a-l pierde, am inceput sa disper..la fel cum mi se intampla acum..

si acum o sa spuneti k dak iubesti nu t poti plictisi, nu? :lol:

Ei bine, eu cred k t poti plictisi si poti insela chiar dak iubesti..in plus, dak iubesti si inseli, iti dai seama k nimeni nu se compara cu pers iubita si ramai langa ea p viitor, nu mai faci aceeasi greseala(asta in caz k mai vrea ea)..

E cineva d acord cu mn?

 

 

NO WAY..nu sunt de acord cu tine..

L-ai inselat din plictiseala,din dorinta de a avea parte de ceva nou,de o mica schimbare...pai de ce nu ai incercat sa faci altceva in legatura cu monotonia,sa mai aduci ceva nou in relatie (tu ai ales ceva nou,dar numai pt tine)..

In schimb ,in loc sa vorbiti despre ceea ce simti,despre ce ati putea sa schimbati,sa aduceti nou,sa COMUNICATI,tu ai preferat sa il inseli....si totusi il iubesti nu???

Tu auzi ce spui???

Si acum te plangi ca pleaca.Eu cred ca vei reusi repede sa umpli golul ramas,vei gasi tu ceva nou...

Eu in locul lui....decat sa te fi iertat ,mai bine... :P

 

(scuze daca e prea dur,dar nu cred ca e dragoste adevarata la mijloc,si tocmai din aceasta cauza cred ca vei reusi sa mergi mai departe si fara el;oricum nu cred ca relatiile la distanta merg foarte bine.Si inca ceva..daca veti ramane impreuna pana la urma,ai grija de relatia voastra,caci pe viitor s-ar putea sa iti aminteasca de ceea ce ai facut-la o cearta sau ceva asemanator-si asta din cauza ca nu am intalnit pe nimeni care sa stearga asa ceva cu buretele fara sa fi lasat vreo urma in spate..)

Editat de Dark_Dragon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La faza cu inselatul, nu prea te`am inteles de ce ai facut`o...dak il iubeai si tzineai la el foarte mult....nu cred k faceai lucrul acesta...dar cine stie ce`o fi fost in capul tau,Iar parerea mea despre baiatul acela este una foarte buna..io cred k el nu a vrut sa te traga dupa el...k o fi suferit si el saracu` destul..si inca mai sufera probabil...este un baiat cu capul pe umeri..si nu vrea sa suferi pentru ca el o sa plece..si nu o sa mai fitzi impreuna.El probabil ca in momentul acesta vrea ca tu sa`tzi gasesti pe cineva cu care sa fi alaturi...sa`tzi ofere ce el nu poate...io unu il inteleg...si zic k te iubeste foarte mult..acum ramane la decizia ta ...dak vei fi destul de puternica sa`l asteptzi..pana la momentul potrivit....parerea mea este k acel baiat chiar merita ...nush ramane decizia ta...good luck

Editat de SoLoUnNiNo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei bine, eu cred k t poti plictisi si poti insela chiar dak iubesti..in plus, dak iubesti si inseli, iti dai seama k nimeni nu se compara cu pers iubita si ramai langa ea p viitor, nu mai faci aceeasi greseala(asta in caz k mai vrea ea)..

E cineva d acord cu mn?

da eu cam sunt de acord cu asta.... eu la fel o data lam inselat pe prietenul meu(na fost cine stie ce mare inselare) si am inteles ca nimeni nu se saruta asa de bine ca prietenul meu....si chiar am inceput sal iubesc si mai tare...

relatiile la distanta chiar sunt foarte grele..DAR daca voi va iubiti atunci nici o distanta cit de mare nar fi nu distruge relatia voastra....multa bafta :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este un baiat cu capul pe umeri..si nu vrea sa suferi pentru ca el o sa plece..si nu o sa mai fitzi impreuna.El probabil ca in momentul acesta vrea ca tu sa`tzi gasesti pe cineva cu care sa fi alaturi...sa`tzi ofere ce el nu poate...io unu il inteleg...si zic k te iubeste foarte mult..acum ramane la decizia ta ...dak vei fi destul de puternica sa`l asteptzi..pana la momentul potrivit....parerea mea este k acel baiat chiar merita ...nush ramane decizia ta...good luck

mda..i-am zis in seara asta k yo sunt dispusa sa il astept..am avut o discutzie luunga..i-am explicat k dak el crede k putem da o sansa relatziei il voi astepta..a spus insa k mai bn ne despartim..k asa e cel mai bn..

nush..incep sa ma intreb...asta mai e iubire?sa alegi calea cea mai simpla?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da eu cam sunt de acord cu asta.... eu la fel o data lam inselat pe prietenul meu(na fost cine stie ce mare inselare)

:crazy:

sa mai citim o data

da eu cam sunt de acord cu asta.... eu la fel o data lam inselat pe prietenul meu(na fost cine stie ce mare inselare)

e prea tare :crazy: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa domnisoara ca nu suferi tu dupa el ti se pare, tu te oftici ca ti-ai pierdut jucaria.Nu il iubesti si nu l-ai iubit, nu esti destul de matura ca sa poti face asta si asta s-a mai spus si de "consatenii" de pe aici :crazy:

Auzisem si eu de inselat din prea mult bine dar nu credeam ca exista asa ceva pana la un moment dat :crazy:

Editat de Cirozel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lasa domnisoara ca nu suferi tu dupa el ti se pare, tu te oftici ca ti-ai pierdut jucaria.Nu il iubesti si nu l-ai iubit, nu esti destul de matura ca sa poti face asta si asta s-a mai spus si de "consatenii" de pe aici :crazy:

da?atunci yo d c simt k innebunesc cand ma gandesc k pleak si nu o sa-l mai vad pt mult timp?pt k ar fi o jucarie?nu cred..,,jucarii'' se gasesc la tot pasu'..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da?atunci yo d c simt k innebunesc cand ma gandesc k pleak si nu o sa-l mai vad pt mult timp?pt k ar fi o jucarie?nu cred..,,jucarii'' se gasesc la tot pasu'..

Pentru ca simti ca pierzi controlul, el fiind elementul stabil care era acolo intotdeauna si la orice ora :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg o chestie.de ce suferi daca l-ai inselat? mi se pare paradoxal totusi.daca suferi nu trebuia sa-l inseli.daca l-ai inselat nu trebuie sa suferi dupa el acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×