Sari la conținut
Forum Roportal
Umanoidul

De dansat danseste careva?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:drag: pai cu populara e simplu...tre sa ai ritmul ala topait si restul e ... libera alegere in general...mai sucesti de trei ori fata pe sub mana si gata, esti taranesc oficial dansator

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine v-am gasit!

Vreau sa va spun ca, de pe la mijlocul anilor `90 nu m-am mai regasit in nici un stil de muzica...Mie mi-au placut anii de glorie ai rock-ului si ceva-ceva din anii '80,adica disco...:)

In ultimul timp insa, vad ca muzica...usoara are tendinta sa..esueze in forme dupa parerea mea degenerate, de tipul house,techno,hip-hop,dance, etc(a se urmari Atomic pt.exemplificare :) ).Si de-aia as vrea sa stiu sa dansez pe o muzica pentru suflet si care dans sa nu fie numai un nou tip de gimnastica de fitness :roll:

Am gasit ceva cluburi unde se invata dansuri standard, de societate si latino si voiam sa aflu daca mai vine cineva pe-acolo, poate aflu mai multe...

 

umanoidul, de unde esti?

si mie imi place foarte mult sa dansez. acum vreo 2 ani am mers intamplator intr-un club de salsa si am ramas super impresionata :fool: norocul meu e ca am cunoscut pe cineva care m-a si invatat sa dansez si iti garantez ca te simti nemaipomenit daca te lasi in voia muzicii :) preferata mea este bachata :offtopic:

n-am urmat cursurile, dar as vrea foarte mult sa invat ( deocamdata nu stiu decat pasii de baza :o: ) oricum, mai exersez pe acasa :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai sunt doritori de a dansa? ca m-as alatura si eu voua... :offtopic: :fool:

 

 

Hai la noi ??? Langa Biserica Reformata Maghiara din Phoenix, lunar se da un party unde se danseaza pana ultima pereche vrea sa mearga acasa !!! S-ar face si saptaminal petreceri insa oamenii au si altceva de facut, de mers siin alta parte.

 

Sambata trecuta la 2 dimineata am venit acasa, s-a dansat la maxim twist, tango, csardas, polka, rumba, samba, waltzer, Foxtrot, si danuri pe muzica tziganeasca maghiara !!! pana curgea apa pe toti !!!

 

Toata lumea e binevenit !!! Se vinde si bauturi alcoolice si se serveste o cina maghiara proaspat facuta pe loc de bucatarese talentate !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o: hello, eu sunt maria iar hobby-ul meu e ....breakdance-ul

 

cei care zic ca tre' sa fii profesionist ca sa faci asa ceva se inseala, eu am invatat de la 0 totul la BigBounce scoala de break si street dance a lui CRBL de la simplu, unde fratele lui e instructor,

super tare, nu credeam ca o sa ajung sa fac asa ceva dar uite ca se poate

ei sunt localizati pe serban voda 95-101, s-au mutat aici recent unde au 2 sali mari pt asa ceva, au si trupa de astfel de dans , se duc pe la competitii prin strainatate.... unde mai si castiga:)

 

daca ajung la un anumit nivel poate intru si eu in echipa ... wish me luck!

mai stie cineva de ei? nu-i asa ca schimbam pareri? :doh:

 

in caz ca exista curiosi mail-ul e cursuri@bigbounce.ro

 

mai vb

va pup

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am facut dans sportiv cativa ani, nu am mai concurat de 2 ani :yahoo: ca partenerul meu s`a lasat si uhm...altu nu mai gasesc :crazy: am dat examenul de instructor in iunie ..dar l`am picat :cheer: am incurcat figurile la tango si na.. :roll: mai incerc la anul . imi place mult :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi place sa dansez...dar nu dans sportiv....prefer ceva mai modern...cum ar fi street dance'ul...:o: prietenii stiu de ce :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca asta e primul msg pe care il las aici... :P

 

dar oricum, kestia cu dansul kiar ma intereseaza :suicide: ....eu fac balet de 8 ani si in afara de asta as dansa toata ziua...oricum imi doresc foarte mult sa fac performanta cu baletul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×