Sari la conținut
Forum Roportal
bitternight

Crede si nu cerceta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sa-i pedepseasca direct, lupini. ce, nu mai intelegi limba romana sau ai probleme cu imaginatia? ca YHWH stiu ca n-avea. tuna si fulgera pe supusii sai cand le era lumea mai draga. a inecat la gramada toata suflarea intr-un potop, a distrus sodoma si gomora cu foc si pucioasa, dar s-a pierdut cu firea in fata celor din canaan? haida-de!

Dumnezeu trebuie să facă aşa cum ai dori tu ? Nu, el face cum vrea el, aşa cum şi tu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar ce zici de blasfemia asta: YHWH a acceptat inclusiv sacrificii umane...fara sa scoata un "pis".

 

Tastezi numai prostii.Recunoaste ca ai o problema personala cu Dumnezeu dar nu te lua de lucruri pe care nu le pricepi.Ai citit un pic din biblie si ai cazut in nas.Biblia nu se citeste ca "Ion" de Liviu Rebreanu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tastezi numai prostii.Recunoaste ca ai o problema personala cu Dumnezeu dar nu te lua de lucruri pe care nu le pricepi.Ai citit un pic din biblie si ai cazut in nas.Biblia nu se citeste ca "Ion" de Liviu Rebreanu.

eu tastez numai adevaruri biblice. daca ele nu-ti convin, nu-i treaba mea. :yawn: comenteaza tu episodul respectiv, ca sa vedem ce-a inteles unul si ce trebuia sa inteleaga celalalt. dupa care iti spun si cum am citit eu biblia, daca esti chiar atat de convins ca am frunzarit-o pe ici, pe colo si m-am trezit vorbind. k? :yawn:

 

mereu ma uimeste cum puteti sa recurgeti la sabloane cand ceva nu va convine. cum aduce cineva in discutie o idee incomoda, cum hop! respectivul e un dobitoc notoriu, care abia daca ghiceste literele folosite la scrierea bibliei! nimeni n-are taria psihica necesara s-o inteleaga ca voi, iluminatii Domnului! halal! ma leshi? :cheer:

 

 

Citeşte Biblia, şi vei afla.

nu merge, lupini, te-ai bagat intr-un schimb de idei, acuma du-l pana la capat. desi crezi ca degetul ala al tau e ascunzatoarea perfecta, sa stii de la mine ca nu se face sa faci ce-ai facut tu. :o:

 

revenim: YHWH poate sa faca ce vrea, inclusiv sa porunceasca omoruri miselesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu.

 

lupini, te contrazici intr-un interval mai mic de 3 ore! ia citeste ce-ai spus la ora 3 si-un sfert:

 

...nici omul nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci Dumnezeu face ce vrea cu creatia lui? ai spus prima data ca "da", a doua oara ca "nu". hotaraste-te.

Da, face ce vrea cu creaţia lui, dar nu

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×