Sari la conținut
Forum Roportal
bitternight

Crede si nu cerceta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ok, deci daca spune toate lucrurile, asta include "toate lucrurile". Inclusiv religiile si sistemele filosofice.

Da, toate !!! Şi religiile şi sistemele filosofice....toate lucrurile. :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aaaa, am priceput, vrei să las toate pentru că ţie nu-ţi convine că scrie ...Cercetaţi toate lucrurile........ Tu cauţi cu tot dinadinsul ceva care să incrimineze pe Dumnezeu. Nu vei găsi. :jester:

Si nu e nevoie sa il incriminez eu pe Dumnezeu, se incrimineaza singur cand indeamna la crima.

 

Da, toate !!! Şi religiile şi sistemele filosofice....toate lucrurile. :bataita:

Ok, atunci daca spune cercetati inclusiv religiile si filosofia... de ce nu lasa omul sa hotarasca singur daca sunt bune sau nu? De ce decide biblia pentru om ca filosofia e desarta?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok, atunci daca spune cercetati inclusiv religiile si filosofia... de ce nu lasa omul sa hotarasca singur daca sunt bune sau nu?

Păi tu nu hotărăşti singură ce e bun şi ce e rău ? :bataita:

 

Si nu e nevoie sa il incriminez eu pe Dumnezeu, se incrimineaza singur cand indeamna la crima.

Crima e omorul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stai prost cu cercetarea. Ai auzit cumva de crima din gelozie, pasiune sau placere? Mai documenteazate.

Păi de ce crezi că nu le-am scris ? Pentru a le scrie altcineva şi a vedea ei singuri care e diferenţa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Păi tu nu hotărăşti singură ce e bun şi ce e rău ? :bataita:

Eu, in mod absolut. Altii nu, lasa biblia sa hotarasca pentru ei. Ma intreb creierul la ce le-o servi. :jester:

Crima e omorul
Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×