Sari la conținut
Forum Roportal
bitternight

Crede si nu cerceta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

daca YHWH avea boala pe canaaniti si dorea sa-i pedepseasca pentru nu stiu ce ritualuri macabre pe care cica le faceau aia, nu putea sa-i pedepseasca direct?

Cum direct ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce valoare are cuvantul tau de drogat atunci cand il opunem unor citate din Biblie?

 

Tu esti dobitoc ...nu numai ca nu accepti ce scrie negru pe alb Biblia ...dar mai ales ca te adresezi asa unor femei ...ca Enki si Dark light...se vede dupa vocabular ca esti un personaj biblic...adica nu ti functioneaza bibilica si ... se vede ca esti nascut la usa cortului !

 

Mai sunt moderatori prin zona?

Nu ca as sustine limbajul lui Tabarca dar...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai sunt moderatori prin zona?

Nu ca as sustine limbajul lui Tabarca dar...

 

La omul acesta nu are nimeni ce sa-i faca! Pana acum si-a schimbat numele de nu stiu cate ori! :kiss:

Se pare ca are norma aici si si-o implineste cu constiinciozitate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La omul acesta nu are nimeni ce sa-i faca! Pana acum si-a schimbat numele de nu stiu cate ori! :kiss:

Se pare ca are norma aici si si-o implineste cu constiinciozitate!

Cand vad un slujitor al dracului cu cata constiinciozitate isi fce datoria iar cei care pretind ca il slujesc pe Domnul Isus,ca tine...nu mai gasesc nici o diferenta.Spune-mi care e diferenta intre tine si Sikaryan ?

El sa angajat in slujba dracului din motive personale.Cu ce il combateti voi?Daca esti cine te pretinzi a fi rosteste cuvintele:

 

 

 

Faptele apostolilor 13:6 După ce au străbătut toată insula p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai sunt moderatori prin zona?

Nu ca as sustine limbajul lui Tabarca dar...

 

In cazul de fata ai merita sa iti dau si tie doua palme! ... caci iei apararea unui derbedeu care se adreseaza unor doamne cu epitete gen proasta, cacat, puta, etc ...chiar nu iti crapa obrazul de rusine ca ma ataci pe mine ptr ca le apar pe doamne ...si te erijezi in aparatorul unui derbedeu care de cand posteaza aici pe forum ...nu a postat NIMIC fara sa jigneasca pe cineva!

 

Se vede in comportamentul vostru ca tot ce afirm eu despre diabolicitatea crestinismului ...este o realitate dovedita ...si de istorie si de atitudinea voastra!

 

La omul acesta nu are nimeni ce sa-i faca! Pana acum si-a schimbat numele de nu stiu cate ori!

Si ce te priveste pe tine .... nu poti din cauza asta sa iti indeplinesti incercarile de prozelitim aici pe forum pe care ti le-au pretins sefii tai?

 

Se pare ca are norma aici si si-o implineste cu constiinciozitate!

 

"Norma mea" este identica cu norma ta ...tu te simti obligat sa prostesti lumea prin imbrobodire religioasa ...si a mea este sa arat ca tot ce prezinti tu ca valoare divina ...nu are nimic in comun cu nici o divinitate si ca e MINCIUNA!

In concluzie ...atata vreme cat adevarul meu este demonstrabil cu argumente reale ... minciuna ta cu aventuri de pe o alta lume in care se ajunge doar prin moarte ...nu se poate dovedi ...deci este o aberatie ca sa prezinti ca adevar o fantezie nedemonstrabila!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce valoare are cuvantul tau de drogat atunci cand il opunem unor citate din Biblie?

 

Tu esti dobitoc ...nu numai ca nu accepti ce scrie negru pe alb Biblia ...dar mai ales ca te adresezi asa unor femei ...ca Enki si Dark light...se vede dupa vocabular ca esti un personaj biblic...adica nu ti functioneaza bibilica si ... se vede ca esti nascut la usa cortului !

 

 

bravo sika tot respectul meu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand vad un slujitor al dracului cu cata constiinciozitate isi fce datoria iar cei care pretind ca il slujesc pe Domnul Isus,ca tine...nu mai gasesc nici o diferenta.Spune-mi care e diferenta intre tine si Sikaryan ?

El sa angajat in slujba dracului din motive personale.Cu ce il combateti voi?Daca esti cine te pretinzi a fi rosteste cuvintele:

 

Saracu de tine da rau ai mai ajuns !

Sa consideri ca scoaterea in evidenta a Adevarului demonstrat ca atare ... este ceva Diabolic !!!! ..si prin urmare slujirea adevarului este ceva in slujba dracului !!!!....

Iar slujirea minciunii dovedita ca minciuna ... este ceva sfant si divin ... denota ori ca ai luat-o razna ...probabil ca ti s-au stricat niste roti dintate prin cutie....ori Dumnezeul tau este Dumnezeul Minciunii !

 

Pe care dumnezeu il slujesti tu? ... Al minciunii dovedite ?...Din ce cauza dupa mintea ta ... adevarul demonstrat ...este diabolic?...doar ca tu ai semnat cu sange contractul prin care te-ai VANDUT lui Lucifer (Isus)

Asa te invata religia ta ...sau ai sarit tu de pe fix?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Saracu de tine da rau ai mai ajuns !

Sa consideri ca scoaterea in evidenta a Adevarului demonstrat ca atare ... este ceva Diabolic !!!! ..si prin urmare slujirea adevarului este ceva in slujba dracului !!!!....

Iar slujirea minciunii dovedita ca minciuna ... este ceva sfant si divin ... denota ori ca ai luat-o razna ...probabil ca ti s-au stricat niste roti dintate prin cutie....ori Dumnezeul tau este Dumnezeul Minciunii !

 

Pe care dumnezeu il slujesti tu? ... Al minciunii dovedite ?...Din ce cauza dupa mintea ta ... adevarul demonstrat ...este diabolic?...doar ca tu ai semnat cu sange contractul prin care te-ai VANDUT lui Lucifer (Isus)

Asa te invata religia ta ...sau ai sarit tu de pe fix?

Am sa te rog frumos sa nu-mi mai citesti postarile si sa ma ignori pe forum.Ma provoci la niste cuvinte interzise de regulament si risc sa fiu avertizat sau suspendat.

Nu sunt vandut "Luceafarului de dimineata",m-am oferit de bunavoie din dragoste.Nu am primit nici un ban pentru "tranzactie".

Ti-am mai spus ca nu am nici o religie."Sarit de pe fix",recunosc ca sunt...in comparatie cu normalul prezentat de tine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am sa te rog frumos sa nu-mi mai citesti postarile si sa ma ignori pe forum.Ma provoci la niste cuvinte interzise de regulament si risc sa fiu avertizat sau suspendat.

 

da-i drumul ...nu te jena ...astea fac parte din procesul de exorcizare

Nu sunt vandut "Luceafarului de dimineata",m-am oferit de bunavoie din dragoste.Nu am primit nici un ban pentru "tranzactie".

 

Nici doctorul Faust nu a primit bani cand s-a vandut lui Lucifer.

Ala macar era mai istet s si-a vandut sufletul ptr viata de aici de pe pamant ...nu una pe o lume in care Viata nu se cheama viata ci MOARTE!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In cazul de fata ai merita sa iti dau si tie doua palme! ... caci iei apararea unui derbedeu care se adreseaza unor doamne cu epitete gen proasta, cacat, puta, etc ...chiar nu iti crapa obrazul de rusine ca ma ataci pe mine ptr ca le apar pe doamne ...si te erijezi in aparatorul unui derbedeu care de cand posteaza aici pe forum ...nu a postat NIMIC fara sa jigneasca pe cineva!

Maimutoiule dar cum de iei tu apararea unor femei. Pe alte postari, aranjai femeile.

Esti un misel instigator las.

Cea mai scarboasa rasa.

 

 

Saracu de tine da rau ai mai ajuns !

Sa consideri ca scoaterea in evidenta a Adevarului demonstrat ca atare ... este ceva Diabolic !!!! ..si prin urmare slujirea adevarului este ceva in slujba dracului !!!!....

Iar slujirea minciunii dovedita ca minciuna ... este ceva sfant si divin ... denota ori ca ai luat-o razna ...probabil ca ti s-au stricat niste roti dintate prin cutie....ori Dumnezeul tau este Dumnezeul Minciunii !

 

Pe care dumnezeu il slujesti tu? ... Al minciunii dovedite ?...Din ce cauza dupa mintea ta ... adevarul demonstrat ...este diabolic?...doar ca tu ai semnat cu sange contractul prin care te-ai VANDUT lui Lucifer (Isus)

Asa te invata religia ta ...sau ai sarit tu de pe fix?

 

Mai suparatule, tu te-ai esti travestit cumva? Fara gluma.

Spune adevarul, ca-s curios ce minciuna scrii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×