Sari la conținut
Forum Roportal
sadnessman

Complicata situatia, nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am incercat...crede-ma ....am tot incercat, de cateva luni

 

Stii se spune ca daca iubesti cu adevarat, dragostea nu moare niciodata....si cred si sper ca undeva in sinea ei si ea ma mai iubeste

 

OAre daca ea nu ar mai tine la mine, nu ar ramane cu tipul celalalt?

OAre mi-ar mai spune cei spune celalalt?

 

 

e dureros dar ,ai grijă să nu devii amicul de care are nevoie şi să-l iubească pe celălalt iar ,teama de a te răni este at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Situatia, ce pot spune...este destul de ciudata.

 

Adica, ma vad cu ea, petrecem cateva ore zilnic impreuna si uneori cade pe ganduri cand vine vorba de celalat baiat.

E foarte greu sa renegi pe cineva care ti-a fost alaturi in momentele grele si nu a gresit cu nimic fata de tine.

 

Orice i-ar zice, sa o lase in pace , ca intre ei s-a terminat, tipul tot nu intelege si ii spune ca o iubeste.

 

Nu zic ca nu o iubeste, si eu o iubesc, nu pot sa ma gandesc la nimic altceva in afara de ea...stie asta, insa amandoi ii spunem aceleasi lucruri...o vad ca este foarte bulversata...nici ea nu stie ce sa faca.

Vede ca m-am schimbat, si vrea sa incerce, dar tot se mai gandeste si la celalalt si sincer o vad ca e influentata cand primeste un mesaj de la celalt.

 

Nu stiu ce sa zic, dar oare ce e de facut? Voi ce ati face daca ati sti ca nu puteti fara cealalta persoana?

Fara ea, e clar...nu pot

 

Nu te supara ca iti spun,dar atunci cand iubesti pe cineva cu tot sufletul nu te mai gandesti la un altul,nu visezi la altcineva decat la persoana pe care o iubesti,si nu te afecteaza cu nimic daca o alta persoana vine si iti spune ca s-a indragostit de tine.

Oricat de mult te-ar ajuta o persoana,daca tu nu simti nimic pentru respectivul-e suficient un simplu"multumesc".

 

Parerea mea este ca ea nu te iubeste,caci altfel caci altfel celalat nu ar exista.A ajutat-o,si??Multumesc,si la revedere.

Daca vrei o parere sincera,las-o sa afle mai intai ce vrea,si daca ajunge la concluzia ca te vrea pe tine...atunci vei vedea cum va fi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Situatia, ce pot spune...este destul de ciudata.

 

Adica, ma vad cu ea, petrecem cateva ore zilnic impreuna si uneori cade pe ganduri cand vine vorba de celalat baiat.

E foarte greu sa renegi pe cineva care ti-a fost alaturi in momentele grele si nu a gresit cu nimic fata de tine.

 

Orice i-ar zice, sa o lase in pace , ca intre ei s-a terminat, tipul tot nu intelege si ii spune ca o iubeste.

 

Nu zic ca nu o iubeste, si eu o iubesc, nu pot sa ma gandesc la nimic altceva in afara de ea...stie asta, insa amandoi ii spunem aceleasi lucruri...o vad ca este foarte bulversata...nici ea nu stie ce sa faca.

Vede ca m-am schimbat, si vrea sa incerce, dar tot se mai gandeste si la celalalt si sincer o vad ca e influentata cand primeste un mesaj de la celalt.

 

Nu stiu ce sa zic, dar oare ce e de facut? Voi ce ati face daca ati sti ca nu puteti fara cealalta persoana?

Fara ea, e clar...nu pot

Sadness, parerea mea e ca ea asteapta ceva mai mult si mai convingator de la tine. Nu stiu, o idee ar fi sa-i oferi un inel de logodna, macar simbolic si tot ar fi ceva. Ea asteapta totusi ceva palpabil de la tine, deci daca nu te lasi de ea bine ar fi sa-ti iei inima-n dinti si sa-i demonstrezi dragostea practic cu ceva serios, cuvintele sunt de prisos e clar, le primeste si de la tine si de la celalalt. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca o iubesti ii dai drumul , sau mai stiu eu ce.

DA i-as da drumul insa ce ati spune daca am incercat si nu pot...chiar nu pot.

 

De asemenea .

Sa-i las timp sa aleaga.

Deocamdata ea este foarte afectata de celalalt...daca o las probabil sub forma impulsului poate il va alege pe celalat.

important e sa fiu cu ea si sa incerce sa-l uite pe celalalt, nu sa o las sa fie si mai mult influentata.

Cum m-a iubit fara limite pe mine si i-a trecut, asa poate sa se intample si cu celalt...pe care nu il iubeste dar se simte apropiata de el.

 

Voi ce credeti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca o iubesti asa mult..incearca sa-i oferi inelul

daca te refuza ... treci la alta..sunt destule

 

poate ala cu care e nici nu vrea mai mult de la ea...decat sa o consume...si apoi ce faci..o iei tu ?

 

atunci...asteapta si in timpul asta mai iesi cu altele..o sa vezi ca "cui pe cui" se scoate !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cineva mai sus spunea ceva de genul: "si daca era mai bine cu celelalt?"

tu, o sa porti toata relatia, stigma incertitudini...esti pregatit pentru asta? daca da, nu renunta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca o iubesti ii dai drumul , sau mai stiu eu ce.

DA i-as da drumul insa ce ati spune daca am incercat si nu pot...chiar nu pot.

 

De asemenea .

Sa-i las timp sa aleaga.

Deocamdata ea este foarte afectata de celalalt...daca o las probabil sub forma impulsului poate il va alege pe celalat.

important e sa fiu cu ea si sa incerce sa-l uite pe celalalt, nu sa o las sa fie si mai mult influentata.

Cum m-a iubit fara limite pe mine si i-a trecut, asa poate sa se intample si cu celalt...pe care nu il iubeste dar se simte apropiata de el.

 

Voi ce credeti?

 

1.Daca simte ceva pentru celalat,oricat ai sta tu langa ea,tot pe el il va iubi.Nu vei schimba nimic cu asta.

2.Daca stii sigur ca nu il iubeste pe el,atunci nu inteleg de ce iti faci atatea probleme...

3.Daca te-a iubit fara limite si i-a trecut,pai cauta-ti pe alta,ca oricat ai incerca sa reinvii o iubire nu va mai fi niciodata la fel(asta daca se poate).Daca i-a trecut,ce te mai milogesti atata ??Asta e.Mergi inaine.Sau ce crezi,ca daca stai pe capul ei,ii va reveni dragostea??Fii serios.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii se spune ca daca iubesti cu adevarat, dragostea nu moare niciodata....si cred si sper ca undeva in sinea ei si ea ma mai iubeste

Aşa e, dragostea nu moare niciodată. Dar se numeşte dragoste atunci c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×